Nejlepší off-road Lady se dá znovu koupit. Nemá ani rádio, prodává se ale za hubičku

Nadšenci její odchod loni oplakali, teď už je ale definitivní, že neskončila nadobro. Do nabídky se vrací i s přepracovanou kabinou a k mání je pořád levněji než Škoda Fabia.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejlepší off-road Lady se dá znovu koupit. Nemá ani rádio, prodává se ale za hubičku

5.8.2021 | Petr Prokopec

Nejlepší off-road Lady se dá znovu koupit. Nemá ani rádio, prodává se ale za hubičku

/

Foto: Lada

Nadšenci její odchod loni oplakali, teď už je ale definitivní, že neskončila nadobro. Do nabídky se vrací i s přepracovanou kabinou a k mání je pořád levněji než Škoda Fabia.

Na sklonku loňského října Lada vyřadila ze své nabídky nejdražší specifikaci legendárního off-roadu Niva. Bronto přitom nezmizelo kvůli nezájmu zákazníků, ale kvůli faceliftu, který ruská automobilka tou dobou chystala a pro Bronto evidentně nebyl připraven. Tento stav trval až do července, kdy se o návratu vrcholného provedení začalo mluvit, na jeho sklonku pak značka začala přijímat objednávky. Auto ale ani pořádně neukázala, ani nezveřejnila přesné ceny.

To se změnilo až dnes, kdy Bronto dorazilo k dealerům i s kompletními ceníky. Startuje se tedy na stupni Luxe, který vychází na minimálně 889 900 rublů (cca 261 tisíc Kč). Jakkoliv tedy oproti základní třídveřové Ladě Niva došlo k nemalému nárůstu o 257 tisíc rublů (asi 75 tisíc Kč), stále se jedná o neskutečnou láci, za níž u nás nekoupíte ani nejlevnější Škodu Fabia.

Niva Bronto přitom již na stupni Luxe počítá se slušným standardem, třebaže autorádio se do něj neřadí. Zákazníci jinak budou mít k dispozici klimatizaci, vyhřívaná sedadla a vyhřívaná zpětná zrcátka. Stejně tak bude jejich vůz zvenčí ozdoben 15palcovými litými koly, nástavci blatníků, střešními ližinami či hliníkovými nástavci. Kromě toho pak pochopitelně nechybí ani zesílené pružiny a tlumiče, přední a zadní diferenciály či navýšení světlé výšky z 205 na 240 milimetrů.

S tímtéž technickým balíčkem, stejně jako s modernizovaným interiérem a bočním airbagem mohou počítat také zájemci o výbavový stupeň Prestige. Ten vůči úrovni Luxe přihazuje ještě originální a masivnější čelní masku doplněnou výraznějšími plastovými nárazníky. Dále tu pak máme ještě mlhová světla, přičemž cenu 953 900 RUB (asi 280 tisíc Kč) bude možné navýšit ještě o příplatkové prvky v podobě střešní světelné rampy a barvy Camouflage.

Po stránce cenové tedy i Bronto zůstává nadále při zemi, na rozdíl od svého přizvednutého podvozku. Očekávat se tedy pochopitelně dá nemalý zájem, zvláště když vlivem faceliftu došlo na lepší odhlučnění kabiny. Kromě středové konzole pak byl přepracován i přístrojový štít a jinou konstrukci mají i sedadla, jenž slibují jak vyšší komfort, tak lepší vedení. Nezměněné tedy zůstává jen ústrojí v podobě jedna-sedmy a pětistupňového manuálu.

Lze už jen dodat, že Niva Bronto původně v roce 2009 dorazila na trh jako Niva Rys, přičemž za jejím vznikem stála společnost Bronto vlastněná AvtoVAZem. Ten ji v následujících letech sloučil s další pobočkou VIS-Auto, přičemž došlo také k přejmenování vozu na stávající Ladu Niva Bronto. Ten se pak v roce 2017 dočkal onoho originálního bodykitu, se kterým bude vyráběn i nyní. Byť jen u výbavy Prestige bude tato sada kompletní.


Nejlepší off-road Lady se dá znovu koupit. Nemá ani rádio, prodává se ale za hubičku - 1 - Lada Niva Bronto 2021 prvni 01Nejlepší off-road Lady se dá znovu koupit. Nemá ani rádio, prodává se ale za hubičku - 2 - Lada Niva Bronto 2021 prvni 02Nejlepší off-road Lady se dá znovu koupit. Nemá ani rádio, prodává se ale za hubičku - 3 - Lada Niva Bronto 2021 prvni 03Nejlepší off-road Lady se dá znovu koupit. Nemá ani rádio, prodává se ale za hubičku - 4 - Lada Niva Bronto 2021 prvni 04Nejlepší off-road Lady se dá znovu koupit. Nemá ani rádio, prodává se ale za hubičku - 5 - Lada Niva Bronto 2021 prvni 05Nejlepší off-road Lady se dá znovu koupit. Nemá ani rádio, prodává se ale za hubičku - 6 - Lada Niva Bronto 2021 prvni 06Nejlepší off-road Lady se dá znovu koupit. Nemá ani rádio, prodává se ale za hubičku - 7 - Lada Niva Bronto 2021 prvni 07
Lada Niva Bronto dorazila na ruský trh, přičemž startuje již na 261 tisících Kč. Za to ovšem dostanete úroveň výbavy Luxe, jenž se musí obejít bez originální čelní masky. S tou je spojen až stupeň Prestige, který je o 19 tisíc korun dražší. Foto: Lada

Zdroj: AvtoVAZ

Petr Prokopec