VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy

Zkratka Volkswagenu by se pomalu mohla změnit na VSUW, protože aut sportovně-užitkového typu v nabídce značky navzdory opačným proklamacím jen přibývá. Toto je další z nich.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy

18.3.2021 | Petr Prokopec

VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy

/

Foto: Volkswagen

Zkratka Volkswagenu by se pomalu mohla změnit na VSUW, protože aut sportovně-užitkového typu v nabídce značky navzdory opačným proklamacím jen přibývá. Toto je další z nich.

Věřit Volkswagenu, že končí s SUV, je prakticky totéž, jako věřit české vládě, že nás bez dalších útrap vyvede z koronavirové krize. Neuplyne totiž pomalu ani měsíc, abychom se nedočkali dalšího nového modelu. Výjimkou není ani letošní březen, neboť představit si můžeme Nivus. Respektive znovu představit, neboť premiéru měl tento vůz již loni. V té době ovšem byl určen pouze pro jihoamerické trhy. Nově však šéf VW Ralf Brandstätter potvrdil, že Nivus bude od třetího letošního čtvrtletí k mání také v Evropě.

Pro německou automobilku přitom tento krok může být výhrou, stejně jako prohrou. Nové SUV totiž poleze do zelí již zavedeným modelům značky, neboť s délkou 4 266 milimetrů a rozvorem 2 566 mm ohrožuje jak T-Cross, tak i T-Roc. S prvním zmíněným má společnou i platformu MQB A0, prostor mezi nápravami však byl o chlup prodloužen. Nikoliv však až na 2 650 mm, jaké dostalo do vínku prodloužené provedení prodávané v Jižní Americe.

VW tam nabízí Nivus a T-Cross, přičemž obě SUV dosahují více než 4,2metrové délky. První je koncipováno jako stylové, druhé počítá s klasickým střihem. V Evropě nicméně o přízeň publika budou bojovat modely tři, přičemž T-Cross bude nejmenším, zatímco Nivus nejnižším. T-Roc pak i s ohledem na platformu MQB A1 a příbuzenské vazby na Golf a nikoliv na Polo nejspíše převezme roli nejdražšího, i kvůli mnohem širší paletě motorů.

Ve své dosavadní domovině, tedy v Brazílii, je Nivus nabízen pouze s litrovým tříválcem naladěným na 118 či 130 koní, jenž zvládne spalovat benzin i etanol. V Evropě ale nejspíše lze čekat tytéž motory, jakými disponuje T-Cross, tedy o trochu méně exotickou verzi 1,0 TSI produkující 95 či 115 koní, stejně jako 1,5litrový čtyřválec naladěný na 150 koní. Dieselová jedna-šestka je ale zřejmě mimo hru, místo toho by se pod kapotou mohly objevit mild-hybridní verze zmíněných agregátů.

Němci tedy skutečně budou tříštit pozornost publika, což se jim nemusí vyplatit. Zvláště když Brandstätter dodal, že ve čtvrtém kvartálu dorazí ještě inovovaný T-Roc. Ten se stejně jako faceliftované Polo, které můžeme očekávat ve třetím čtvrtletí, pochlubí „vylepšeným designem, kvalitou i digitalizací“. VW tak krátce po sobě vytáhne dvě prakticky stejné karty.


VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 1 - VW Nivus 2020 prvni sada 01VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 2 - VW Nivus 2020 prvni sada 02VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 3 - VW Nivus 2020 prvni sada 03VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 4 - VW Nivus 2020 prvni sada 04VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 5 - VW Nivus 2020 prvni sada 05VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 6 - VW Nivus 2020 prvni sada 06VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 7 - VW Nivus 2020 prvni sada 07VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 8 - VW Nivus 2020 prvni sada 08VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 9 - VW Nivus 2020 prvni sada 09VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 10 - VW Nivus 2020 prvni sada 10VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 11 - VW Nivus 2020 prvni sada 11VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 12 - VW Nivus 2020 prvni sada 12VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 13 - VW Nivus 2020 prvni sada 13VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 14 - VW Nivus 2020 prvni sada 14VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 15 - VW Nivus 2020 prvni sada 15VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 16 - VW Nivus 2020 prvni sada 16VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 17 - VW Nivus 2020 prvni sada 17VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 18 - VW Nivus 2020 prvni sada 18VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 19 - VW Nivus 2020 prvni sada 19VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 20 - VW Nivus 2020 prvni sada 20VW s SUV opravdu nekončí, další nové posílá v Evropě do bratrovražedné bitvy - 21 - VW Nivus 2020 prvni sada 21
VW Nivus se letos nakonec dostane i do Evropy, krást zákazníky ale může hlavně modelům T-Cross a T-Roc. Druhý zmíněný přitom krátce po příchodu novinky dostane facelift. Foto: Volkswagen

Zdroj: Volkswagen

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše