VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly

Nedá se říci, že by Volkswagen nabízel málo SUV, to spíše naopak. Pravdou ale je, že s modely stylizovanými jako kupé tu teprve začíná, a to hned v relativně nízkých cenových vodách. Tedy alespoň na své poměry.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly

4.12.2021 | Petr Miler

VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly

/

Foto: Volkswagen

Nedá se říci, že by Volkswagen nabízel málo SUV, to spíše naopak. Pravdou ale je, že s modely stylizovanými jako kupé tu teprve začíná, a to hned v relativně nízkých cenových vodách. Tedy alespoň na své poměry.

Snad žádná jiná automobilka nemluví o chmurné budoucnosti SUV tak často jako Volkswagen. Opakovaně zazněla slova o jejich blížícím se konci, která by si člověk snadno mohl přeložit v očekávání, že podobných vozů bude v nabídce automobilky jen ubývat. Realitou je ale pravý opak a VW posílá na trh další a další nové modely. Zejména v Číně jich nabízí tolik, že už se v tom skoro nedá vyznat.

Zůstaňme ale v Evropě. V jejím případě šéf VW Ralf Brandstätter už dříve potvrdil, že se k nám chystá model Nivus, který byl původně stvořen pouze pro jihoamerické trhy. Jeho evropská verze se poprvé představila letos v létě jako Taigo a i když VW má už měsíce problém dodávat auta, která dávno nabízí, jeho novinka nyní dorazila také na český trh.

Taigo možná budete mít problém správně zařadit mezi modely T-Cross a T-Roc, neboť jde v podstatě o jejich stylovější ekvivalent. Oproti jihoamerické verzi se vyrábí ve španělské Pamploně a ve srovnání s ní si můžeme všimnout upravených nárazníků a jiných světlometů. Tím vizuální odlišnosti v podstatě končí. Vůz se tak snaží zaujmout tím, že jde o vůbec první možnost koupit si tzv. SUV-kupé v segmentu malých vozů v Evropě, což by fungovat mohlo, na druhou stranu je ale otázkou, jak moc SUV tohle auto vůbec je. Připomíná spíše Polo na chůdách, čemuž odpovídá i pojetí interiéru. Liší se v podstatě jen možnostmi volby barevného provedení či materiálů některých částí, to je celé.

Z technických údajů můžeme připomenout, že auto stojí na platformě MQB A0 jako T-Cross, je ale o 160 mm nižší díky „kupátkové” střeše a s délkou 4 270 mm a šířkou 1 757 mm je také o něco málo delší a širší. Rozvor náprav činí 2 566 mm, opět o chloupek více než u T-Crossu. Místa uvnitř je ale logicky o něco méně, což je znát i na objemu zavazadelníku - nabízí 438 litrů místo 455 u T-Crossu.

Taigo je k mání s velmi nepřekvapivými motory pohánějícími výlučně přední nápravu přes pěti- či šestistupňový manuál nebo sedmistupňové DSG. Litrový tříválec TSI s 95 nebo 110 koňmi a čtyřválec 1,5 TSI se 150, to je vše, co můžete mít. Navíc je třeba dodat, že musíte sáhnout po poměrně vysoké výbavě, abyste se pro cokoli lepšího než tříválec kvalifikovali.

Abychom dále nechodili kolem horké kaše, české ceny Taiga startují na 484 900 Kč za základní výbavu Life s motorem 1,0 TSI o 95 koních a manuální pětistupňovou převodovkou. Ve výbavě Life najdeme většinu úplně nejnutnějších věcí, takže... žít s ní půjde, ale manuální klimatizace či elektrická okna nejsou žádný luxus. Stejně tak základní litr s pětikvaltem není zrovna ohromující technika. Touto optikou je Taigo drahé, ale buďme realisté - v dnešní době a od Volkswagenu nic lepšího asi čekat nešlo.

Vyšší výbava Style s výkonnějším litrem a manuální šestivkaltem startuje na 544 900 Kč, také až od tohoto provedení a s automatem DSG (7st.) lze mít motor 1,5 o 150 koních, to už musíte zaplatit 628 900 Kč. Vrcholný R-Line se stejnou čtyřválcovou technikou pak vyjde na 651 900 Kč. Jsme zvědavi, jak si tato novinka povede prodejně - SUV-kupé jsou sice v kursu, v třídě malých a relativně levných aut ale tento přístup vůbec nemusí fungovat.


VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 1 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 01VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 2 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 02VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 3 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 03VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 4 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 04VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 5 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 05VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 6 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 06VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 7 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 07VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 8 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 08VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 9 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 09VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 10 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 10
VW Nivus dorazil i do českého prodeje pod názvem Taigo. Od jihoamerického originálu se liší nejen názvem, ale i několika dalšími detaily. VW nabízí jak základní provedení v ceně od 484 900 Kč... Foto: Volkswagen

VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 11 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 11VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 12 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 12VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 13 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 13VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 14 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 14VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 15 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 15VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 16 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 16VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 17 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 17VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 18 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 18VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 19 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 19VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 20 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 20VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 21 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 21VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 22 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 22VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 23 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 23VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 24 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 24VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 25 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 25VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 26 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 26VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly - 27 - VW Taigo 2021 oficialni prvni 27
...tak verzi R-Line od 567 900 Kč. Foto: Volkswagen

Zdroj: Volkswagen

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.