VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit

Pokud se dnes cítíte obzvlášť mizerně, dá se na to podívat i z lepší stránky - horší den v roce už být nemá. A ten dnešní se Volkswagen pokouší rozjasnit hravým novým Polem Harlekin, bohužel jen jedním.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit

18.1.2021 | Petr Prokopec

VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit

/

Foto: Volkswagen

Pokud se dnes cítíte obzvlášť mizerně, dá se na to podívat i z lepší stránky - horší den v roce už být nemá. A ten dnešní se Volkswagen pokouší rozjasnit hravým novým Polem Harlekin, bohužel jen jedním.

V roce 1994 představil Volkswagen třetí generaci modelu Polo. Pro Němce šlo o stěžejní krok, neboť se jednalo o vůbec první provedení, které bylo k mání jako třídvířko i pětidvířko. Zpočátku byl prodáván pouze hatchback, nicméně během následujících měsíců nabídku rozšířil i kombík a nakonec také čtyřdveřový sedan. Roční prodeje následně vystřelily až k půlmilionové hranici, což je meta, o které může stávající provedení jen snít.

VW se rozhodl, že zájem publika musí nějakým způsobem odměnit. Proto již v roce 1995 spatřila světlo první limitovaná edice Harlekin. Ta se od základu technicky nijak nelišila, přední kola tedy stejně jako u standardu roztáčela 1,6litrová benzinová atmosféra. Nicméně vůz se dočkal zakázkové hlavice řadicí páky, unikátního volantu a specifického čalounění se vzorem Joker. Největší rozdíl byl patrný z venku.

Provedení Harlekin bylo lakováno kombinací červené, žluté, zelené a modré. Vůz tak na první pohled působil jako seskládaný z několika bouraček, což jen podtrhoval fakt, že u auta nebylo poněkud neněmecky stanoveno, jakou má mít který díl barvu. Jeden zákazník tak mohl dostat žlutý nárazník, jiný zelený a třetí modrý - vybrat si nešlo, konkrétní podoba vozu při dodání byla dílem náhody. A klientela to všechno kupodivu ocenila. Jakkoliv tedy VW původně počítal s tím, že vyrobí pouze tisíc kusů, nakonec z montážních linek sjelo hned 3 800 exemplářů. A zatímco více než polovina z této produkce zamířila na britské ostrovy, do Nizozemí se nedostal ani jeden vůz.

Možná i z toho důvodu si zastoupení Volkswagenu v zemi tulipánů usmyslelo, že nastal čas na nápravu. Dnes proto odhalilo stávající Polo ve verzi Harlekin, které je ale bohužel unikátem, žádné další nevznikne A ani ten jeden kus není na prodej, nový Harlekin lakovaný čtyřmi barvami VW stvořil jen pro zlepšení nálady.

S tím plně souvisí načasování odhalení právě na dnešek, třetí pondělí v lednu je totiž od roku 2005 považováno za nejdepresivnější den v roce. Stojí za tím nejen mrazivé počasí, které na daný termín obvykle připadá, ale i chvíle, kdy si lidé začínají uvědomovat marnost novoročních předsevzetí. Kromě toho pak mají na mysli stále ještě Vánoce jako vzpomínku na hezčí časy a letos se ke všemu přidává pokračující koronavirová nepohoda.

Je samozřejmě otázkou, zdá vám pohled na různě zbarvené Polo pomůže od špatné nálady. Ale snaha se pochopitelně cení. Zvláště když Nizozemci museli při reinkarnaci sáhnout po neexistujícím odstínu, jímž je pistáciově zelené na kapotě motoru a zadních dveří. Tím se přitom současné Polo odlišuje od třetí generace, v jejímž případě byla tato barva součástí nabídky a na silnicích je dodnes k vidění docela často.


VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 1 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 01VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 2 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 02VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 3 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 03VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 4 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 04VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 5 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 05VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 6 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 06VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 7 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 07VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 8 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 08VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 9 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 09VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 10 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 10VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 11 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 11VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 12 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 12VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 13 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 13VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 14 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 14VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 15 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 15VW zkouší napravit nejdepresivnější den v roce vzpomínkou na svérázný prodejní hit - 16 - VW Polo Harlekin 2021 prvni sada 16
Současný VW Polo Harlekin vznikl kvůli rozjasnění dnešního dne, na rozdíl od původní verze, která zamířila i za zákazníky. I tak má naše sympatie. Foto: Volkswagen

Zdroj: Volkswagen

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše