Policie zakoupila 41 Volkswagenů Amarok, jako laboratoře pro kriminalisty

Unikátní Volkswageny Amarok budou sloužit jako mobilní kriminalistická laboratoř. Celkem 41 pick-upů disponuje specializovanou nástavbou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tiskové zprávy

Policie zakoupila 41 Volkswagenů Amarok, jako laboratoře pro kriminalisty

24.11.2015 | tisková zpráva

Policie zakoupila 41 Volkswagenů Amarok, jako laboratoře pro kriminalisty

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Unikátní Volkswageny Amarok budou sloužit jako mobilní kriminalistická laboratoř. Celkem 41 pick-upů disponuje specializovanou nástavbou.

Zástupci Policie ČR převzali většinu z celkového počtu 41 objednaných vozidel Volkswagen Amarok ve speciálním provedení s mobilní kriminalistickou laboratoří. Pick-upy budou sloužit policii při vyšetřování v terénu.

„Mám velkou radost, že můžeme pokračovat v úspěšné spolupráci s Policií ČR, která ke své spokojenosti dlouhodobě naše vozy k nejrůznějším účelům používá,“ říká Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy. „Nový Amarok s kriminalistickou laboratoří, který nyní do této náročné služby vstupuje, je v mnoha ohledech unikátní. Jsem přesvědčen, že svými skvělými vlastnostmi výrazně zvýší akceschopnost Policie ČR, a to v jakýchkoliv provozních podmínkách. Policie získává vůz, který svou průchodností terénem a dalšími užitnými vlastnostmi nemá ve své třídě konkurenci,“ uvádí Procházka.

„Těší nás spolupráce se společnostmi FD Servis a Metalex, díky kterým jsme schopni opět podpořit akceschopnost Policie ČR,“ říká Michael Antosch, zástupce generálního ředitele Porsche Inter Auto CZ. V letošním roce se jedná již o třetí zakázku Porsche Praha-Prosek za podpory importéra Porsche Česká republika pro policii, kdy jsme dodali terénní vozidla v rámci projektu ,Zvýšení akceschopnosti Policie ČR při řešení mimořádných událostí‘. Celkem šlo o 125 vozů Volkswagen Transporter a 50 vozů Amarok,“ poznamenává Antosch.

Zakázku na celkem 41 vozidel Volkswagen Amarok získala společnost Porsche Česká republika ve spolupráci s Porsche Praha-Prosek, členem sítě Porsche Inter Auto CZ a společnostmi Metalex a FD Servis. Základním vozidlem pro nástavbu s kriminalistickou laboratoří je Amarok Double Cab 4x4 s motorem 2,0 BiTDI o výkonu 132 kW (180 k). Holandská společnost VETH zajistila prodloužení rámu o 310 mm a zkrácení dvojité kabiny, aby bylo možné namontovat laminátovou skříňovou nástavbu finského výrobce Tamlans se zadním výklopným víkem a dvěma bočními dveřmi na pravé straně.

Aerodynamické vlastnosti vozidla optimalizuje plynulý přechod mezi kabinou a nástavbou, tvořený střešním spoilerem a bočními přechodovými díly z laminátu vyztuženého skelnými vlákny. Reflexní stříbrný metalický lak je doplněn lepicími fóliemi v charakteristickém designu Policie ČR. Jízdní vlastnosti v terénu i na silnici vylepšuje zadní náprava, doplněná systémem přídavného vzduchového odpružení.

Vybavení policejního Amaroku zahrnuje mimo jiné výstražné osvětlení LED, reproduktory za předním nárazníkem od firmy Whelen, navigační systém TomTom, radiostanici Matra, přídavný gelový akumulátor, přídavné topení Webasto a klimatizaci v nástavbě. Podlaha v nástavbě má protiskluzovou úpravu a je vybavena párem fixačních lišt pro zamezení pohybu přepravovaného materiálu. Stěny a strop jsou obloženy omyvatelným bílým PVC, pro různé vybavení a materiál je k dispozici praktický regálový systém a v rohu za kabinou se nachází pracovní stůl s osvětlením a potřebným vybavením pro přenosný počítač a tiskárnu.


Policie zakoupila 41 Volkswagenů Amarok, jako laboratoře pro kriminalisty - 1 - AmarokPCR AmarokPCR (1)Policie zakoupila 41 Volkswagenů Amarok, jako laboratoře pro kriminalisty - 2 - AmarokPCR AmarokPCR (2)Policie zakoupila 41 Volkswagenů Amarok, jako laboratoře pro kriminalisty - 3 - AmarokPCR AmarokPCR (4)Policie zakoupila 41 Volkswagenů Amarok, jako laboratoře pro kriminalisty - 4 - AmarokPCR AmarokPCR (5)
Policie zakoupila 41 Volkswagenů Amarok, jako laboratoře pro kriminalisty

tisková zpráva

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše