Hyundai našlo řešení páchnoucích interiérů vrcholných modelů, je skutečně bizarní

Je to jeden z nejdůležitějších modelů Hyundai za poslední léta, a tak by člověk čekal, že při řešení jakéhokoli problému s ním bude automobilka postupovat maximálně citlivě. Ona ale radí vyřešit vše osvěžovačem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Hyundai našlo řešení páchnoucích interiérů vrcholných modelů, je skutečně bizarní

15.11.2020 | Petr Miler

Hyundai našlo řešení páchnoucích interiérů vrcholných modelů, je skutečně bizarní

/

Foto: Hyundai

Je to jeden z nejdůležitějších modelů Hyundai za poslední léta, a tak by člověk čekal, že při řešení jakéhokoli problému s ním bude automobilka postupovat maximálně citlivě. Ona ale radí vyřešit vše osvěžovačem.

Na konci srpna jsme psali o tom, že se Hyundai musí potýkat s poněkud nevšedním problémem. Stále více majitelů jeho vrcholného SUV Palisade se světlým interiérem si totiž začalo stěžovat, že autu zapáchá interiér a nemají pocit, že by šlo o něco, co mohli způsobit sami. Přesný důvod byl tehdy záhadou, indicie ale vedly k páchnoucím hlavovým opěrkám. Toto podezření se v mezičase potvrdilo.

Korejská automobilka neřekla, jaký má tento zápach způsobuje, vydala ale technický bulletin pro své servisy, jak se mají s problémem potýkat. Že by vyměnit zjevně vadné opěrky u dotčených aut? Co vás nemá, dealeři jsou instruováni k tomu, aby opěrky postříkaly osvěžovačem látek. A rovnou přidává značky konkrétních produktů, které mají fungovat.

Být to skutečné řešení, můžeme se nad tím pousmát jako nad pozoruhodně snadným východiskem, tak se to ale nejeví. Lidé, kteří už tuto „opravu” podstoupili, totiž říkají, že přináší jen dočasnou úlevu a poté začne interiér zapáchat znovu. Jaké překvapení - toto „řešení” vypadá jako šité hodně horkou jehlou a šance na jeho úspěch jsou od pohledu minimální.

Trochu nám to připomíná někdejší reklamu na jakýsi deodorant, která naznačovala, že pokud chcete, abyste v místnosti neměli zápach prasete, musíte z ní odstranit prase, ne postříkat prase voňavkou. Hyundai je v podobné situaci, kdy interiérem prostupuje zápach z jednoho komponentu, místo jeho odstranění na něj ale cosi stříká. A ono to nepřináší dlouhodobou úlevu.

Uvidíme, jak se bude celá kauza dále vyvíjet, předpokládáme ale, že Korejcům nakonec nic jiného, než problematické opěrky vyměnit, stejně nezbude. Nakonec říkají, že u nově vyrobených aut byl problém již odstraněn a osvěžovače látek na ně patrně nestříkají. Tak to jistě zvládnou i u těch již prodaných. Nevíme, kolik vozů celkem může být zasaženo, Hyundai ale za necelé dva roky prodalo již šesticiferný počet „palisád”, a může jít o docela dost aut. Možná proto automobilka zkouší levnější řešení, aby se v těžkých časech vyhnula nežádoucím vícenákladům.


Hyundai našlo řešení páchnoucích interiérů vrcholných modelů, je skutečně bizarní - 1 - Hyundai Palisade Calligraphy a VIP 2020 prvni sada 01Hyundai našlo řešení páchnoucích interiérů vrcholných modelů, je skutečně bizarní - 2 - Hyundai Palisade Calligraphy a VIP 2020 prvni sada 02Hyundai našlo řešení páchnoucích interiérů vrcholných modelů, je skutečně bizarní - 3 - Hyundai Palisade Calligraphy a VIP 2020 prvni sada 03Hyundai našlo řešení páchnoucích interiérů vrcholných modelů, je skutečně bizarní - 4 - Hyundai Palisade Calligraphy a VIP 2020 prvni sada 04Hyundai našlo řešení páchnoucích interiérů vrcholných modelů, je skutečně bizarní - 5 - Hyundai Palisade Calligraphy a VIP 2020 prvni sada 06Hyundai našlo řešení páchnoucích interiérů vrcholných modelů, je skutečně bizarní - 6 - Hyundai Palisade Calligraphy a VIP 2020 prvni sada 07Hyundai našlo řešení páchnoucích interiérů vrcholných modelů, je skutečně bizarní - 7 - Hyundai Palisade Calligraphy a VIP 2020 prvni sada 08Hyundai našlo řešení páchnoucích interiérů vrcholných modelů, je skutečně bizarní - 8 - Hyundai Palisade Calligraphy a VIP 2020 prvni sada 09
Hyundai Palisade se světlým čalouněním zapáchá interiér kvůli opěrkám hlavy, dealeři značky to mají řešit jejich postříkáním osvěžovačem látek. Foto: Hyundai

Zdroj: The Drive

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše