James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd

Recenze aut se dají psát lecjak. Pokud se do nich pustíte s britským smyslem pro humor, může z toho vzejíti to, co dal dohromady slavný James May.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd

10.4.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Recenze aut se dají psát lecjak. Pokud se do nich pustíte s britským smyslem pro humor, může z toho vzejíti to, co dal dohromady slavný James May.

Jamese Maye snad není třeba představovat - zejména díky účinkování v Top Gearu a nově v The Grand Tour jej zná snad celý svět. Víme tedy, že Kapitán Šnek je milovníkem Ferrari, ovšem zároveň nedá dopustit ani na vozy ze zcela opačného spektra nabídky. Má rád levné a pomalé vozy jako Dacii Sandero či Fiat Panda. Nyní se May pustil do recenze nového Suzuki Ignis, které představuje v evropské nabídce značky pojítko mezi nejmenším a nejlevnějším Celeriem a větším Swiftem.

Novinku vlastně pochválil, ovšem klasicky po „topgearovsku“. Či spíše nově po „grandtourovsku“. Známý moderátor svůj test začíná prozrazením jedné nepříliš známé informace ze svého životopisu. Jako začínající a tedy „hladovějící novinář na volné noze“ kdysi sepsal prodejní brožuru pro tehdy nové Suzuki Liana, které se mimochodem později se stalo cenově dostupným autem, kterým v Top Gearu jezdily po okruhu celebrity. Jméno Liana vznikla jako zkratka pro Life In A New Age (Život v novém věku), což by někoho ke koupi mohlo navnadit.

Ignis by podle Maye mohl být podobnou zkratkou pro It's Great Now In Suzuki, čili jinak řečeno V Suzuki to nyní šlape. Skutečnost je ovšem jiná, označení Ignis pochází z latiny a lze je přeložit jako oheň. Japonská automobilka se nicméně při jeho volbě inspirovala tzv. Ignis Fatuus, tedy světýlky, jenž vznikají náhodným vzplanutím plynů v bažinách. Mayovi tak rázem přišlo příhodnější označení Suzuki Fart, tedy Prd.

Při tomto entrée asi není až tak překvapivé, že někdejší hladovějící novinář začíná svou recenzi podivným zápachem, který na vás zavane při každém otevření dveří, a to nikoliv jen v případě toho modelu, ale u všech Suzuki. Nicméně i přesto jde o působivý vůz, který není drahý, dobře jezdí - zvláště díky mikrohybridnímu systému - a může být specifikován v zajímavých barvách, které ostatní výrobci nenabízejí.

Toliko výcuc ze stručné Mayovy recenze. Pokud vám nevadí jazyková bariéra, můžete si ji přečíst celou na webu DriveTribe. Také za tímto internetovým projektem May částečně stojí, stejně jako jeho druzí dva kolegové, které taktéž nemusíme představovat a nejspíše ani jmenovat.


James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 1 - Suzuki Ignis test James May 01James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 2 - Suzuki Ignis test James May 02James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 3 - Suzuki Ignis test James May 03James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 4 - Suzuki Ignis test James May 04
S množstvím fotek si May hlavu nedělal, nakonec ani servítky si nebral

James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 5 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 01James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 6 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 03James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 7 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 04James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 8 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 05James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 9 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 06James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 10 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 07James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 11 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 08James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 12 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 09James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 13 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 11James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 14 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 12James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 15 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 13James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 16 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 14James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 17 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 15James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 18 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 16James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 19 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 17James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 20 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 18James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 21 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 19James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 22 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 20James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 23 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 21James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 24 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 22James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd - 25 - Suzuki Ingis 2017 Evropa zive 23
Lépe vám nové Suzuki Ignis ukážou starší fotky z výstavní premiéry

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky