Obří SUV Volkswagenu se v Evropě běžně neprodává, přesto ho tu jde docela levně koupit

Mezi slova Volkswagen a vzácnost si rovnítko určitě nedáte, tento model ale v Evropě vzácný je, nedá se tu totiž koupit v běžné dealerské síti. To ale neznamená, že by se nedal koupit vůbec.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Obří SUV Volkswagenu se v Evropě běžně neprodává, přesto ho tu jde docela levně koupit

23.4.2022 | Petr Miler

Obří SUV Volkswagenu se v Evropě běžně neprodává, přesto ho tu jde docela levně koupit

/

Foto: Dawid Magdalinski, publikováno se souhlasem

Mezi slova Volkswagen a vzácnost si rovnítko určitě nedáte, tento model ale v Evropě vzácný je, nedá se tu totiž koupit v běžné dealerské síti. To ale neznamená, že by se nedal koupit vůbec.

Volkswagen už čtvrtým rokem prodává za oceánem obří, u nás skoro neznámé SUV. Američané jsou zvyklí na velká auta, proto musel být model Atlas natažen do délky 5 040 milimetrů, šířky 1 990 milimetrů a výšky 1 780 milimetrů. Jen pro srovnání - v Evropě nejprodávanější sportovně užitkový Tiguan v největší verzi Allspace měří mezi nárazníky 4 712 milimetrů, v šíři zabere 1 839 milimetrů a střecha končí 1 673 milimetrů nad zemí. A menší je i u nás vrcholný Touareg.

Vizuálně nepřehlédnutelný Volkswagen prodejně docela boduje a zaujmout umí nejen svými fyzickými rozměry. Díky chytře uspořádanému vnitřnímu prostoru se v něm usadí až sedm pasažérů a ještě zbude místo pro sadu tašek. Rozvor 2 980 milimetrů vznikl přizpůsobením modulární platformy MQB, což je docela úsměvné - i takové monstrum může stanout na platformě, kterou v levnější verzi používá třeba i Škoda Fabia.

Německá automobilka vyvíjela své největší SUV primárně pro zaoceánský trh doplněný o Rusko a Čínu, proto se prodej systematicky vyhýbal nejen České republice či Slovensku, ale všem zemím Evropy krom zmíněného Ruska. Pár aut se sem ale individuálním dovozem přece jen dostalo a jedno z nich můžete vidět níže.

Je to kousek už z roku 2018, takže jeden z prvních vyrobených exemplářů, který je vybavený slabším motorem 2,0 TSI o 238 koních. Sehnat se ale dají i auta 3,6litrovým šestiválcem EA390 CDVC VR6 o výkonu 280 koní. Motory jsou vždy spojené s automatickými převodovkami a pohonem obou náprav. Prostoru na všech sedmi sedadlech je překvapivě dost, v závislosti na verzi můžete pomýšlet i na bohatou výbavu. Auto na fotkách níže jí nepřekypuje, „oholené” ale není. A na své stáří, počet najetých kilometrů, vizuální stav i vzácnost je dnešní optikou levné.

Jeho cena činí přes pouze 56 tisíc km na tachometru v přepočtu 668 tisíc Kč, navíc jde o nám poněkud bližší kanadskou, ne americkou verzi. Prodává se v Polsku, kdyby vám ale tento kousek nevoněl, dá se sáhnout i po asi dvou desítkách dalších, přičemž za ceny okolo 800 tisíc korun už si můžete vybírat. Nepřijde nám to jako špatná nabídka za tak velké a vybavené SUV klidně i s motorem, který už v Evropě nekoupíte. Navíc je výjimečné. Nějaký kus se občas objeví na prodej i v Česku, ale více jak jednotky jich tu určitě jezdit nebudou.


Obří SUV Volkswagenu se v Evropě běžně neprodává, přesto ho tu jde docela levně koupit - 1 - VW Atlas 2018 Evropa prodej levny 01Obří SUV Volkswagenu se v Evropě běžně neprodává, přesto ho tu jde docela levně koupit - 2 - VW Atlas 2018 Evropa prodej levny 02Obří SUV Volkswagenu se v Evropě běžně neprodává, přesto ho tu jde docela levně koupit - 3 - VW Atlas 2018 Evropa prodej levny 03Obří SUV Volkswagenu se v Evropě běžně neprodává, přesto ho tu jde docela levně koupit - 4 - VW Atlas 2018 Evropa prodej levny 04Obří SUV Volkswagenu se v Evropě běžně neprodává, přesto ho tu jde docela levně koupit - 5 - VW Atlas 2018 Evropa prodej levny 05Obří SUV Volkswagenu se v Evropě běžně neprodává, přesto ho tu jde docela levně koupit - 6 - VW Atlas 2018 Evropa prodej levny 06Obří SUV Volkswagenu se v Evropě běžně neprodává, přesto ho tu jde docela levně koupit - 7 - VW Atlas 2018 Evropa prodej levny 07Obří SUV Volkswagenu se v Evropě běžně neprodává, přesto ho tu jde docela levně koupit - 8 - VW Atlas 2018 Evropa prodej levny 08Obří SUV Volkswagenu se v Evropě běžně neprodává, přesto ho tu jde docela levně koupit - 9 - VW Atlas 2018 Evropa prodej levny 09Obří SUV Volkswagenu se v Evropě běžně neprodává, přesto ho tu jde docela levně koupit - 10 - VW Atlas 2018 Evropa prodej levny 10
Volkswagen Atlas je v USA či v Kanadě běžně dostupným zbožím, Evropě je zapovězen. I tak se tu pár kousků dá koupit za docela zajímavé ceny, třeba tento stojí s 56 tisíci najetými km jen 668 tisíc korun v přepočtu. Foto: Dawid Magdalinski, publikováno se souhlasem

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše