K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte

Tenhle vůz je ikonou jedné éry rallye a prodává se velmi draho, ať už ujel jakoukoli porci kilometrů. Tento kus ale za celý svůj život téměř nejezdil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte

12.7.2016 | Marek Bednář | 11 příspěvků

K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte

/

Tenhle vůz je ikonou jedné éry rallye a prodává se velmi draho, ať už ujel jakoukoli porci kilometrů. Tento kus ale za celý svůj život téměř nejezdil.

Nejeden petrolhead obdivuje časy rallyeskupiny B a není se co divit - auta tehdy byla extrémně silná a také extrémně náročná na zvládnutí. A fanoušci extrémně nedisciplinovaní, což nakonec vedlo ke konci téhle kapitoly rallye. Dokud ale auta skupiny B jezdila, musela pro homologaci existovat také v silničních verzích, které byly prodány civilním zákazníkům.

Audi Quattro, resp. později Sport Quattro, nebylo výjimkou. Podrobně jsme se tomuto vozu věnovali předloni, takže pokud máte zájem o další informace, přečtěte si i tento článek. V tom dnešním se podržíme faktu, že vzniknout mělo jen 214 kusů Sport Quattra celkem, přibližně 160 strojů mělo být v silniční specifikaci. Některé z nich navíc byly přestavěny do soutěžní specifikace, takže čistě silničních kusů, které nikdy nepoznaly erzety rallye jakéhokoli druhu, bude ještě méně.

Navíc musíme mít na paměti, že od zrodu tohoto auta uplynuly více než tři dekády a většina těchto vozů jistě jezdila, takže minimálně desítky tisíc kilometrů mívají najeto celkem běžně. Ostatně je škoda se Sport Quattrem nejezdit, když ho už máte v garáži. Stroj z roku 1985, který před sebou máme dnes, toho ale najezdil velmi málo. Vlastně vzhledem ke svému stáří nenajezdil skoro nic.

Sice není bílý nebo červený, je oděn do elegantní tmavomodré, ale i té se daří svalnaté blatníky schovat jen částečně. A 2,1l pětiválec, umístěný pod přední kapotou, má jistě stále svých 306 koní díky turbodmychadlu KKK K27. Nejlepší zprávou, pokud chcete rozšířit svou sbírku o Sport Quattro, je, že je na prodej.

Nadšení ovšem rychle zchladí cena. Nemá cenu chodit kolem horké kaše, něčeho se chytněte a čtěte - 460 tisíc Eur, tedy zhruba 12,4 milionu korun. Odhadujete správně, za to by byl hezký dům a zbrusu nové Audi TT RS - a ještě by vám zbylo na roadtrip po Evropě. Tohle Sport Quattro ale astronomickou cenu ospravedlňuje nájezdem cca 11 800 km a vskutku dokonalým originálním stavem.

Tak málo kilometrů se na Sport Quattru jen tak nevidí. Nové TT RS bude sice rychlejší a bude mít klimatizaci, jenže nedosáhne na veteránskou registraci a jeho cena asi nebude ještě dále stoupat. Na druhou stranu, jen postavit takovouhle ikonu do garáže a nejezdit s ní by byla skutečně škoda. Máte-li zájem, vůz stojí u portugalského prodejce FS Automóveis a má francouzskou registraci. Je to vážně výjimečná šance, druhý takový kus se v prodeji jistě hned tak neobjeví...


K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 1 - audi sport quattro modre prodej 01K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 2 - audi sport quattro modre prodej 02K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 3 - audi sport quattro modre prodej 03K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 4 - audi sport quattro modre prodej 04K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 5 - audi sport quattro modre prodej 05K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 6 - audi sport quattro modre prodej 06K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 7 - audi sport quattro modre prodej 07K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 8 - audi sport quattro modre prodej 08K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 9 - audi sport quattro modre prodej 09K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 10 - audi sport quattro modre prodej 10K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 11 - audi sport quattro modre prodej 11K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 12 - audi sport quattro modre prodej 12K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 13 - audi sport quattro modre prodej 13K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 14 - audi sport quattro modre prodej 14K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 15 - audi sport quattro modre prodej 15K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 16 - audi sport quattro modre prodej 16K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 17 - audi sport quattro modre prodej 17K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 18 - audi sport quattro modre prodej 18K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 19 - audi sport quattro modre prodej 19K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 20 - audi sport quattro modre prodej 20K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 21 - audi sport quattro modre prodej 21K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 22 - audi sport quattro modre prodej 22K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 23 - audi sport quattro modre prodej 23K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 24 - audi sport quattro modre prodej 25K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 25 - audi sport quattro modre prodej 26K mání je Audi Sport Quattro s pouhými 11 tisíci km, ceně neuvěříte - 26 - audi sport quattro modre prodej 27
Takhle zachovalé Sport Quattro se jen tak nevidí, cena odpovídá

Zdroj: FS Automoveis

Marek Bednář

Diskuze 11 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše