K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on

Kolik měl či má Rowan Atkinson aut, není přesně známo. Málo jich ale rozhodně nebylo, do prodeje teď míří další z nich a není to McLaren ani Mini.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on

26.6.2017 | Petr Miler | 1 příspěvek

K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kolik měl či má Rowan Atkinson aut, není přesně známo. Málo jich ale rozhodně nebylo, do prodeje teď míří další z nich a není to McLaren ani Mini.

Když v souvislosti s auty zmíníte jméno Mr. Beana, většině lidí si nejspíše vybaví zeleno-černé Mini, které se objevovalo ve stejně pojmenovaných krátkých filmech. Ti, kteří se o něco více zajímají o auta, pak zmíní McLaren F1 patřící představiteli této postavy, Rowanu Atkinsonovi, který prodal skoro přesně před dvěma léty. A fandové ještě lépe obeznámení s životem tohoto muže si vzpomenout i na šestnáctiválcový Rolls-Royce z filmu Johny English.

Jak už ale naznačuje samotné vlastnictví zmíněného McLarenu F1, Atkinson pro auta hoří mnohem více, než pár jednotek jeho známých vozů prozrazuje. Docela nedávno jsme se zmiňovali o sporťáku, který si pořídil v počátcích své slávy a teď tu máme další auto, které je pro změnu spojeno s nedávnou minulostí. A to přesto, že na to vůbec nevypadá.

Je to Land Rover Defender, který se za více jak 60 let své existence vizuálně změnil jen pramálo, takže pro laika není snadné poznat, jestli jde o auto z roku 1972 nebo 2012. Atkinson si ale tento konkrétní kus pořídil docela nedávno, přesně 28. listopadu 2015 jako jeden z exemplářů 400kusové edice Heritage k ukončení výroby této legendy.

Atkinson tehdy sáhl po dvoudvéřovém provedení 90, kterému přikoupil lepší audiosystém, přepážku mezi prostorem pro zavazadla (v tomto případě psy...) a cestující, zástěrky a tažné zařízení. Někam s ním i jezdil, najel celkem 3 637 km než zjistil, že verze 90 není to pravé ořechové. Vyměnil ji tedy za čtyřdvéřovou 110 a tento vzácný - nejen kvůli jeho jménu - exemplář „devadesátky”, 89. z 400kusové edice, teď prodává.

Dopřál mu ještě začátkem června velký servis a teď jej svěřil společnosti Silverstone Auctions, aby jej prodala. Nejde tedy o auto, které by „jednou také vlastnil”, byl a dosud je jeho prvním majitelem a teď je jeho prodávajícím. To je celkem slušná šance mít legendární auto po herecké legendě, navíc se nezdá, že by měla přijít příliš draho.

Vůz bude nabídnut v aukci mezi 29. a 30. července v rámci The Silverstone Classic Sale a očekává se, že prodán bude za 38 000 až 45 000 liber, cca 1,13 až 1,34 milionu Kč. To sice není málo peněz, na výjimečnost stroje i jeho prvního a jediného majitele to ale není zase taková „řacha”. Pokud byste měli zájem, více k samotné aukci najdete zde, účastnit se ji můžete odkudkoli...


K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 1 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 01K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 2 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 02K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 3 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 03K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 4 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 04K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 5 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 05K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 6 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 06K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 7 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 07K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 8 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 08K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 9 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 09K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 10 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 10K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 11 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 11K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 12 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 12K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 13 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 13K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 14 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 14K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 15 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 15K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 16 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 16K mání je další auto „Mr. Beana”, prodává ho přímo on - 17 - Land Rover Defender 90 Heritage Atkinson prodej 17
Toto je Land Rover Defender 90 po „Mr. Beanovi”, barvou nemá daleko k jeho filmovému Mini...

Zdroj: Silverstone Auctions

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.