Kde tedy běloruský prezident vzal svou drahou Teslu? Je to stále větší taškařice

Zdánlivě banální kauza nejasného původu prezidentovy elektrické limuzíny získává dále na obrátkách. Korunu dosavadním pochybnostem nasadila Lukašenkova mluvčí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kde tedy běloruský prezident vzal svou drahou Teslu? Je to stále větší taškařice

11.9.2019 | Mirek Mazal

Kde tedy běloruský prezident vzal svou drahou Teslu? Je to stále větší taškařice

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zdánlivě banální kauza nejasného původu prezidentovy elektrické limuzíny získává dále na obrátkách. Korunu dosavadním pochybnostem nasadila Lukašenkova mluvčí.

Od začátku letošního školního roku trvá mediální taškařice, kterou mezi sebou nechtěně rozehráli dva velcí muži svého druhu. Despotický běloruský vládce Alexandr Lukašenko během přivítání školáků v lavicích řekl, že svou Teslu Model S P100D dostal přímo od Elona Muska, ten však zprávu z východu Evropy záhy popřel. Sám však není vyhlášený jako zatvrzelý hlasatel pravdy, a tak dosud dosud nebylo jasné, jaká je realita.

A jasné to není ani poté, co do mlýna nejednoznačných vyjádření přidala svou trochu i mluvčí běloruského prezidenta. Ta v reakci na vzniklé nejasnosti novinářům řekla, že elektromobil „je z továrny“. Podrobnosti chybí - z továrny je každé auto, které se vyrábí v továrně, její slova ale vyvolávají dojem, že Lukašenko dostal auto od továrny, tedy pro změnu od Tesly. Pochybujeme ale, že by se něco takového stalo bez vědomí Elona Muska a ten - jak už jsme zmínili - darování vozu člověku, který je označován za posledního diktátora Evropy, popírá.

Mluvčí tedy raději dále zabrousila k jiným, třebaže blízkým tématům. Model S prý pravidelně podstupuje testy řízené přímo diktátorem, který údajně neváhá nechat rozebrat půl vozidla jen kvůli zjištění všech použitých postupů nebo zabudovaných technologií. Pochopitelně s cílem postavit v Bělorusku podobný, ne-li ještě lepší vůz.

Aby mluvčí prezidenta podpořila svá slova o tom, že Lukašenko nemá problém takový vůz získat, dodala, že další Teslu mu chtěl věnovat vlivný podnikatel Michail Gutserijev. Jeden z nejbohatších Rusů byl ale odmítnut, protože Lukašenko už jeden kus vlastnil, takže k čemu by mu byly dva.

Kde Model S v nejdražší verzi P100D doopravdy získal, stále není jasné. Slova kohokoli z Běloruska mohou být vodítkem, ale ne spolehlivou informací, protože nedemokratický režim není zrovna nejdůvěryhodnější. Také Musk rád „vrtí psem”, v tomto případě ale vše skutečně nahrává tomu, že Lukašenko má vůz „z továrny” za peníze daňových poplatníků, ale nechce se tím příliš chlubit. Z případu se na každý pád stala pozoruhodná taškařice s ohledem na to, že vůz používá už několik let. Stačilo jedno nešikovné vyjádření před televizními kamerami - úsloví „mlčeti zlato” zjevně na platnosti ještě nepozbylo.


Kde tedy běloruský prezident vzal svou drahou Teslu? Je to stále větší taškařice - 1 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 01Kde tedy běloruský prezident vzal svou drahou Teslu? Je to stále větší taškařice - 2 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 02Kde tedy běloruský prezident vzal svou drahou Teslu? Je to stále větší taškařice - 3 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 03Kde tedy běloruský prezident vzal svou drahou Teslu? Je to stále větší taškařice - 4 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 04Kde tedy běloruský prezident vzal svou drahou Teslu? Je to stále větší taškařice - 5 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 05Kde tedy běloruský prezident vzal svou drahou Teslu? Je to stále větší taškařice - 6 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 06Kde tedy běloruský prezident vzal svou drahou Teslu? Je to stále větší taškařice - 7 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 07Kde tedy běloruský prezident vzal svou drahou Teslu? Je to stále větší taškařice - 8 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 08Kde tedy běloruský prezident vzal svou drahou Teslu? Je to stále větší taškařice - 9 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 09Kde tedy běloruský prezident vzal svou drahou Teslu? Je to stále větší taškařice - 10 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 10Kde tedy běloruský prezident vzal svou drahou Teslu? Je to stále větší taškařice - 11 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 11
Lukašenko před týdnem tvrdil, že tmavou Teslu získal od Muska, ten to popírá. Teď jeho mluvčí tvrdí, že ji má „z továrny”, což asi nelze popřít...

Zdroj: Auto.ru

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše