Lidl začíná levně půjčovat auta. Za pár stovek můžete osedlat i tenhle sporťák

Německý obchodní řetězec to se svým zapojením do automobilového světa myslí ještě vážněji, než se zprvu mohlo zdát. Hodlá auta nejen prodávat, bude je i půjčovat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lidl začíná levně půjčovat auta. Za pár stovek můžete osedlat i tenhle sporťák

9.8.2018 | Petr Prokopec

Lidl začíná levně půjčovat auta. Za pár stovek můžete osedlat i tenhle sporťák

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Německý obchodní řetězec to se svým zapojením do automobilového světa myslí ještě vážněji, než se zprvu mohlo zdát. Hodlá auta nejen prodávat, bude je i půjčovat.

Z obchodního řetězce Lidl se začíná stávat zásadní hráč na trhu s automobily. Před nedávnem tato společnost oznámila, že hodlá pravidelně obměňovat služební vozy svých zaměstnanců, a ty starší následně s velkými slevami nabídne zákazníkům. A využít toho budou moci i Češi. Nyní k tomu přidává také půjčování aut. Na parkovištích před některými pobočkami najdete vozy, s nimiž se bude možné třeba i prostě projet, když se vám z jakéhokoli důvodu zachce.

Pokud si již začínáte mnout ruce radostí, musíme zatím vaše nadšení krotit. Zatímco prodej nepříliš jetých služebáků bude jistě celoevropskou záležitostí, půjčování je zatím pilotní projekt, který se rozjíždí pouze v Německu ve spolkovém státě Severní Porýní-Vestfálsko. Lidl na tomto spolupracuje s Mazdou a společností Flinkster, za níž stojí železniční společnost Deutsche Bahn. Ta se již věnuje sdílení aut, což zajistí celé službě zejména technické zázemí.

Akce bude spuštěna do konce srpna, kdy se u 50 poboček Lidlu v Severním Porýní-Vestfálsku objeví 150 vozů Mazdy. Každá zvolená prodejna vyhradí na svém parkovišti tři stání, přičemž zákazníci si budou moci auta zamluvit skrze mobilní aplikaci. Do konce září bude registrace bezplatná, poté ale již bude třeba zaplatit za vstup do jakéhosi klubu jednorázový poplatek ve výši 15 Eur (cca 385 Kč).

Půjčovné za vozy, mezi nimiž kromě Mazdy 2, CX-3 či CX-5 nechybí ani sportovní roadster MX-5, bude hrazeno bezhotovostně z bankovního účtu. Auta budou vyzvedávána na parkovišti a tamtéž je zase bude nutné je vrátit. K otevření poslouží elektronický klíč, který je součástí zmiňované mobilní aplikace. Jízda bude účtována po čtvrthodinách a ceny jsou opravdu lidové - například čtvrthodina v Mazdě 2 vychází na 1 euro, takže celá hodina stojí 4 eura (103 Kč). A i hodina v MX-5 bude za příjemných 9 eur (231 Kč).

Všechna půjčovaná auta u Lidlu budou osazena benzinovými motory. Je pochopitelně škoda, že jde v tuto chvíli pouze o německou záležitost, nikdo vám ale nebude bránit tuto službu využít u našich západních sousedů. Zda a případně kdy se nabídka rozšíří do zbytku Německa a následně také do okolních zemí, bude jasné později podle toho, jak dopadne pilotní provoz. S nezájmem zákazníků ovšem nepočítáme - zápůjčka kultovního roadsteru za 231 Kč na hodinu je opravdu lákavá nabídka...


Lidl začíná levně půjčovat auta. Za pár stovek můžete osedlat i tenhle sporťák - 1 - Lidl Mazda MX-5 2018 prvni foto 01Lidl začíná levně půjčovat auta. Za pár stovek můžete osedlat i tenhle sporťák - 2 - Lidl Mazda MX-5 2018 prvni foto 02Lidl začíná levně půjčovat auta. Za pár stovek můžete osedlat i tenhle sporťák - 3 - Lidl Mazda MX-5 2018 prvni foto 03
Lidl začne nabízet auta k pronájmu. Roadster MX-5 si tak budete moci užít již za pouhých 231 korun na hodinu, zatím bohužel ne u nás

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše