Máma Elona Muska vytáhla starou fotku s jeho prvním autem, ukazuje, co také umí

O životě Elona Muska z dob, než se stal milionářem a pak i miliardářem, se toho zase tolik neví. Jeden z momentů jeho existence ve chvíli, kdy mu bylo 23 let, připomněla přímo jeho matka.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Máma Elona Muska vytáhla starou fotku s jeho prvním autem, ukazuje, co také umí

11.12.2019 | Mirek Mazal

Máma Elona Muska vytáhla starou fotku s jeho prvním autem, ukazuje, co také umí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

O životě Elona Muska z dob, než se stal milionářem a pak i miliardářem, se toho zase tolik neví. Jeden z momentů jeho existence ve chvíli, kdy mu bylo 23 let, připomněla přímo jeho matka.

Posledních několik týdnů nejskloňovanější jméno světa aut patří osmačtyřicetiletému byznysmenovi z Jihoafrické republiky. Elon Musk se skutečně narodil v Africe, později se ale trvale usídlil v USA, kde začal podnikat v řadě oborů. Byl jedním z hlavních strůjců platebního systému Paypal, později se ale nejznámější aktivitou věčného snílka stala výroba elektrických automobilů Tesla, které by bez svého guru stěží kdy dosáhly své současné slávy.

Musk umí zaujmout, nepotřebuje drahé reklamní akce kvůli upoutání pozornosti na nové výrobky kalifornské značky, ať už jde o cokoli. Záběry z poslední prezentace Cybertrucku prolétla celým světem, i my se autu věnujeme už jen kvůli jeho podivnému vzhledu, novým technologiím nebo kontroverzním situacím.

Po premiéře nového pick-upu o sobě dala neobvykle vědět Elonova matka, Maye Musk. Jako správná podporovatelka chtěla vzdáleně povzbudit obdivovaného i kritizovaného syna, který si v jejích očích jistě nezasloužil žádný negativní ohlas. Maye tak sdílela fotografií pořízenou v květnu roku 1995, kdy bylo Elonovi teprve 23 let a mohl si dovolit koupit leda starou ojetinu.

Na záběru mladý Elon opravuje své úplně první auto, BMW 320i. Snaha potěšit má možná souvislost s tím, že prosklení nevydrželo ukázku odolnosti Cybertrucku během prvního představení veřejnosti. Incident s kovovými koulemi byl zřejmě nejzásadnější okamžik živého debutu, a tak budoucí miliardář na snímku opravuje právě okno, které mu rozbili zloději.

Matčina vzpomínka ukazuje, že i takové věci Musk je, nebo aspoň byl schopen. A že byl příznivcem aut už dávno před zrodem Tesly. Každý automobilový nadšenec si v mládí něčím podobným prošel, drobné zásahy prohlubují zájem o techniku automobilů, kterým se Musk prý věnoval od puberty.

Své auto si koupil ve věku 22 let za ušetřených 1 400 dolarů a bylo to už zmíněné BMW řady 3 z roku 1978, tehdy 15 let starý vůz. Ojeté kupé potřebovalo servis, kvůli chybějícím penězům se majitel pustil do oprav vlastníma rukama za pomoci dílů z vrakoviště. Bez nouzové situace by nevznikl zveřejněný snímek - rozbité okno zůstalo po zlodějích rádia, mimoto vůz později dostal pětistupňovou převodovku z „vrakáče” ve Filadelfii.

Památeční BMW E21 bylo těžce havarováno a po opravě si ho Musk údajně nechal v garáži po boku nedotknutelných artefaktů ve formě Jaguaru E-Type a bondovského Lotusu Esprit, který se promítl do designu Cybertrucku. Připomeňme, že jiné slavné auto, dnes stovky milionů stojící McLaren F1, Musk totálně zničil nepojištěný.


Máma Elona Muska vytáhla starou fotku s jeho prvním autem, ukazuje, co také umí - 1 - Elon Musk v mladi foto 01Máma Elona Muska vytáhla starou fotku s jeho prvním autem, ukazuje, co také umí - 2 - Elon Musk v mladi foto 02Máma Elona Muska vytáhla starou fotku s jeho prvním autem, ukazuje, co také umí - 3 - Elon Musk v mladi foto 03Máma Elona Muska vytáhla starou fotku s jeho prvním autem, ukazuje, co také umí - 4 - Elon Musk v mladi foto 04Máma Elona Muska vytáhla starou fotku s jeho prvním autem, ukazuje, co také umí - 5 - Elon Musk v mladi foto 05Máma Elona Muska vytáhla starou fotku s jeho prvním autem, ukazuje, co také umí - 6 - Elon Musk v mladi foto 06
Elona Muska prý auata bavila už od malička, nyní to připomíná jeho matka památeční fotografií

Zdroj: Maye Musk@Twitter

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše