Moderátor Top Gearu si koupil vysněný dům na kolech, je to extrémní luxus za desítky milionů

Už zvenčí vypadá neobyčejně, uvnitř ale skrývá mimořádný přepych. Nováček mezi moderátory motoristického pořadu si jej pořídil hned po natočení první série Top Gearu a okamžitě se s ním vydal na cesty.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Moderátor Top Gearu si koupil vysněný dům na kolech, je to extrémní luxus za desítky milionů

29.1.2021 | Petr Prokopec

Moderátor Top Gearu si koupil vysněný dům na kolech, je to extrémní luxus za desítky milionů

/

Foto: Foretravel Motorcoach

Už zvenčí vypadá neobyčejně, uvnitř ale skrývá mimořádný přepych. Nováček mezi moderátory motoristického pořadu si jej pořídil hned po natočení první série Top Gearu a okamžitě se s ním vydal na cesty.

Americký herec Dax Shepard u nás není příliš známý. Dáno je to i tím, že jeho jméno není spojeno s žádnými velkými hollywoodskými trháky. Pár lidí ho možná zaregistrovalo ve snímku Rande v Římě, kde hrál vedlejší roli po boku své manželky Kristen Bell, tím to ale hasne.

Za velkou louží je tomu trochu jinak, zejména díky řadě talk show, ve kterých se Shepard objevuje a které moderuje. A je jisté, že jeho hvězda bude nyní zářit o trochu více, neboť herec se stal jedním z moderátorů nového Top Gearu. Ve stopách Matta LeBlanca ovšem nepůjde, stejně jako se nemusíte bát toho, že by nahradil Chrise Harrise. Shepard totiž neuvádí britskou, nýbrž americkou verzi pořadu.

Druhá série Top Gear America už byla natočena a na obrazovky měla zamířit loni, nicméně příchod koronavirové pandemie produkci zdržel. První epizoda tedy nakonec bude odvysílána až dnes 29. ledna, zatímco poslední šesté se dočkáme 5. března. Kromě Sheparda se přitom moderování ujme ještě další herec Rob Corddry a také Jethro Bovingdon. Ten nicméně nebude tím největším automobilovým fanatikem pořadu, jakkoliv se jedná o novináře známého mimo jiné z magazínu Evo.

Jak asi nyní již tušíte, ona pocta připadá Shepardovi, který o autech nedokáže pouze mluvit, ale zvládá i přiložit ruku k dílu. Svému Lincolnu Continental, který se spolu s ním objevil ve snímku Hit and Run, tak kupříkladu kompletně repasoval motor. Mimo to se věnuje i off-roadovému závodění. A aby toho nebylo málo, ke svému dennímu ježdění používá kombík Buick Roadmaster Estate, jehož pohonnou jednotku vyladil na neskutečných 700 koní.

Shepard by tedy pro pořad mohl být ideálním moderátorem. Kvůli podpoře nové série se přitom objevil i v talk show Jimmyho Kimmela, kde zmínil jednu zajímavost - loni si pořídil svůj vysněný motorhome, která si z osobně přivezl do svého kalifornského domu. Více než tři tisíce kilometrů dlouhý výlet byl ale zatím jeho jedinou příležitostí, kdy usedl za volantt.

Herec dodává, že zaparkováním domu na kolečkách na příjezdové cestě skončila jeho dekádu dlouhá mise. Shepard totiž po obytném vozu toužil opravdu dlouho, stále však nemohl najít ten ideální. Jak prozradil Kimmelovi, často se stávalo, že v noci strávil desítky minut prohlížením obrázků dostupných modelů. Ten vysněný našel až loni, a je to opravdu něco - „prezidentská” série motorhomů firmy Foretravel.

Znamená to, že Shepard si po dlouhém hledání pořídil skutečného krále segmentu, neboť vůz má nejen ložnici pro něj a jeho manželku, ale také patrové postele pro jejich dvě dcery. Mimo to nechybí hned dva sprchové kouty, plnohodnotná kuchyň či luxusní obývací pokoj. Počítat lze samozřejmě s televizí či zábavním systémem na každém rohu, stejně jako s klimatizací. Výsuvné boky pak navyšují vnitřní prostor prakticky na úroveň malého domu.

Strádat pak herec nebude ani po stránce dynamické, neboť pohon má na starosti turbodiesel Cummins X15 o výkkonu 605 koní a točivém momentu 3 470 Nm. Vlastně se tak Shepardovi ani nedivíme, že se ihned po koupi hnal za volant. On sám pak dodává, že „bezpečnost hraje až třetí roli“, přičemž vůz „žere 34 litrů na sto kilometrů“ a jeho příjezdová cesta vypadá, jako kdyby tam zaparkovali Aerosmith. Cenu jeho nové automobilové lásky neprozradil, vozy Foretravel Motorcoach Presidential Series se ale prodávají v závislosti na specifikaci za sumy okolo 1 milionu dolarů, tedy za nějakých 22 milionů Kč.


Moderátor Top Gearu si koupil vysněný dům na kolech, je to extrémní luxus za desítky milionů - 1 - Foretravel Motorcoach Presidential Series ilustracni foto 01Moderátor Top Gearu si koupil vysněný dům na kolech, je to extrémní luxus za desítky milionů - 2 - Foretravel Motorcoach Presidential Series ilustracni foto 02Moderátor Top Gearu si koupil vysněný dům na kolech, je to extrémní luxus za desítky milionů - 3 - Foretravel Motorcoach Presidential Series ilustracni foto 03Moderátor Top Gearu si koupil vysněný dům na kolech, je to extrémní luxus za desítky milionů - 4 - Foretravel Motorcoach Presidential Series ilustracni foto 04Moderátor Top Gearu si koupil vysněný dům na kolech, je to extrémní luxus za desítky milionů - 5 - Foretravel Motorcoach Presidential Series ilustracni foto 05Moderátor Top Gearu si koupil vysněný dům na kolech, je to extrémní luxus za desítky milionů - 6 - Foretravel Motorcoach Presidential Series ilustracni foto 06Moderátor Top Gearu si koupil vysněný dům na kolech, je to extrémní luxus za desítky milionů - 7 - Foretravel Motorcoach Presidential Series ilustracni foto 07Moderátor Top Gearu si koupil vysněný dům na kolech, je to extrémní luxus za desítky milionů - 8 - Foretravel Motorcoach Presidential Series ilustracni foto 08
Americký herec Dax Shepard si pořídil motorhome podobný tomu, který vidíte na snímcích. I z nich je jasně patrné, že jde o palác na kolech - aby také ne, při ceně přes 20 milionů. Foto: Foretravel Motorcoach

Zdroj: Jimmy Kimmel Live@YouTube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše