Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral

Měla by to být chlouba německé značky tříbící její image, minimálně na Chrise Harrise ale takto nefunguje. Pro něj je Mercedes-AMG GT Black Series jedním z aut, které ani netouží řídit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral

10.10.2020 | Petr Miler

Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral

/

Foto: Mercedes-Benz

Měla by to být chlouba německé značky tříbící její image, minimálně na Chrise Harrise ale takto nefunguje. Pro něj je Mercedes-AMG GT Black Series jedním z aut, které ani netouží řídit.

Mercedes nedávno představil nový absolutní vrchol své nabídky, tedy alespoň v případě sportovních modelů. Jde o vůz, který si celým jménem říká Mercedes-AMG GT Black Series a snaží se navázat na plejádu stejně označených strojů minulosti. Byly vždy těmi nejlepšími z nejlepších v rámci svých tříd v nabídce třícípé hvězdy a někdy i přinášely do segmentu silničních sportovních aut dříve nevídané vĚci.

Novinka se v tomto ohledu snaží neslevit z tradic, když možnosti dosavadního vrcholu jménem AMG GT Pro posunuje ještě o notný kus dál. Čtyřilitrové osmiválcové biturbo vozu bylo zásadně přepracováno a nyní nabízí až 720 koní výkonu a 800 Nm točivého momentu. Vůz dostal také novou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a řadu specifických doplňků včetně snížené hmotnosti a přepracované aerodynamiky, která se má starat o přítlak až 400 kg ve 250 km/h.

Při všech úpravách jde o pořádné dělo, které zrychluje z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy, na 200 km/h je pod 9 sekund a rozjede se až na 325 km/h maximální rychlosti. To vše při ceně v přepočtu 10 milionů Kč. Ohromeni? Tak si to Mercedes jistě plánoval, minimálně u jednoho člověka ale neuspěl.

Je jím Chris Harris, dnes hlavní tvář Top Gearu, který už proslul tím, že říká věci prostě tak, jak je vidí. Když se jej tedy jeden z diváků pořadu na Twitteru zeptal, jaké tohle auto je, odpověděl, že se nezúčastnil jeho novinářské prezentace, ale výjimečně jej to ani nemrzí. Však jej citujme doslova.

„Nebyl jsem mezi pozvanými na prezentaci AMG GT Black Series, takže bohužel nemohu odpovědět na žádné otázky. Za normálních okolností by mě to trochu mrzelo, ale z nějakého důvodu na mě tohle auto nefunguje, takže je mi to jedno. Má vzhled jako od Mansory a hloupou cenovku. AMG jako by teď nevědělo kudy kam,” uvedl.

To jsou tvrdá slova, ale docela vystihují to, co o tomto autě mnozí říkají. Jeho vzhled působí až násilně křiklavě (proto narážka na tuningovou firmu Mansory proslulou kýčovitými kreacemi) a i když jeho dynamické parametry jsou působivé, tak za 10 milionů korun? Posuďte sami, můžete to vidět jinak, jisté ale je, že Harris se na další prezentaci nového Meredesu podobné úrovně hned tak nepodívá, ostatně už jeho neúčast na této prezentaci byla zřejmě revanš za předchozí slova.


Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 1 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 01Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 2 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 02Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 3 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 03Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 4 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 04Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 5 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 05Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 6 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 06Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 7 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 07Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 8 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 08Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 9 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 09Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 10 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 10Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 11 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 11Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 12 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 12Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 13 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 13Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 14 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 14Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 15 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 15Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 16 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 16Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 17 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 17Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 18 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 18Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 19 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 19Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 20 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 20Moderátor Top Gearu strhal nový nejdražší a nejrychlejší Mercedes, servítky si nebral - 21 - Mercedes-AMG GT Black Series 2020 oficialni 21
Nový Mercedes-AMG GT Black Series je zajímavé auto, pro Chrise Harrise možná až moc zajímavé. Foto: Mercedes-Benz

Zdroj: Chris Harris@Twitter

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše