V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit

Je to paradox, ale někdy je i původní majitel schopen sledovat, jak jeho milované auto zarůstá zelení. Díky velkému štěstí má teď lepší péči.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit

28.12.2017 | Petr Prokopec | 15 příspěvků

V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je to paradox, ale někdy je i původní majitel schopen sledovat, jak jeho milované auto zarůstá zelení. Díky velkému štěstí má teď lepší péči.

Být ve správný čas na správném místě může snadno změnit celý váš život. Třeba při návštěvě toho či onoho baru, jenž jste dosud pouze míjeli, můžete potkat svou osudovou lásku. Stejně tak ovšem můžete přijít také k automobilu, po němž dlouhá léta prahla řada dalších lidí, ovšem jeho majitel se rozhoupal ke koupi teprve ve chvíli, kdy jste mu přednesli svou nabídku právě vy. Nevěříte? Přesně to se letos stalo v Kalifornii.

V průběhu srpna se ve Státech odehrál Automobilový týden v Monterey, jehož součástí je i legendární přehlídka Concours d'Elegance v Pebble Beach. Na tu zamířily davy odborníků i laiků, včetně specialistů ze společnost LBI Limited. Ta se již od roku 2009 zabývá staršími automobily, přičemž provozuje nejen vlastní sbírku, ale také mnohé klenoty renovuje a prodává - aktuálně je v nabídce mimo jiné třeba Ferrari 250 GT Lusso.

To jsme ovšem poněkud odbočili, proto rychle zpátky do Monterey. Cesta na toto míro lidi z LBI přivedla k jednomu domku se stodolou poblíž silnice. Před ní pak stálo Porsche 912 z roku 1968 nalakované zelenou barvou Irish Green, které ve stínu vzrostlého stromu očividně strávilo již nějaký ten čas. Jeho litá kola s designem plynového hořáku totiž již začala postupně zarůstat do země.

Lidi z LBI nepřekvapivě zajímal osud vozu, pročež došlo na kontakt s majitelem, který v reakci na jejich zazvonění přišel s krabicí plnou vizitek a dopisů, které se týkaly koupě Porsche 912. Zájemců o tento vůz byl zjevně nespočet a každý z nich byl dříve odmítnut. Tito tak logicky čekali stejnou reakci, ten den jim ale štěstí přálo - po dotazu na odprodej vozu se majitel na chvíli odmlčel a nakonec řeklo, že přesně to ráno se rozhodl, že je čas poslat auto do světa.

Jinými slovy, došlo na naplnění onoho v úvodu zmíněného pořekadla. Lidé z firmy LBI Limited se ještě téhož dne k majiteli vrátili, aby vyřídili veškeré formality týkající se prodeje a zároveň kupé nafotili na jeho dlouholetém parkovišti. Přitom zjistili, že pohonná jednotka sice již funkční není, což nebylo překvapivé, nicméně interiér je poměrně zachovalý a vyžaduje jen vyčištění.

Renovace auta je zatím v běhu, takže zelené kupé v dokonalém stavu vám zatím ukázat nemůžeme. A stejně tak zatím nevíme, zda bude jednoho dne nabídnuto k prodeji, nebo si jej šťastní nálezci nechají. A proč tohle pěkné Porsche 912 po mnoho let zarůstalo do trávníku? Inu, dosavadní majitel měl k vozu citový vztah, který nezpřetrhala ani nefunkční pohonná jednotka. Tak si ho prostě chtěl nechat stůj co stůj, až jednoho dne zjistil, že bude pro oba lepší, když se jejich cestu. Inu, srdci zkrátka neporučíte...


V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 1 - Porsche 912 dvur zachranene 01V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 2 - Porsche 912 dvur zachranene 02V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 3 - Porsche 912 dvur zachranene 03V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 4 - Porsche 912 dvur zachranene 04V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 5 - Porsche 912 dvur zachranene 05V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 6 - Porsche 912 dvur zachranene 06V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 7 - Porsche 912 dvur zachranene 10V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 8 - Porsche 912 dvur zachranene 11V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 9 - Porsche 912 dvur zachranene 12V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 10 - Porsche 912 dvur zachranene 13V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 11 - Porsche 912 dvur zachranene 14V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 12 - Porsche 912 dvur zachranene 15V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 13 - Porsche 912 dvur zachranene 16V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 14 - Porsche 912 dvur zachranene 17V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 15 - Porsche 912 dvur zachranene 18V tomto stavu bylo už několikrát nalezeno krásné Porsche. Až teď jej mohli zachránit - 16 - Porsche 912 dvur zachranene 19
Porsche 912 z roku 1968 po léta doslova zarůstalo do země. Zachráněno bylo vlastně jen díky neskutečnému štěstí...

Zdroj: LBI Limited

Petr Prokopec

Diskuze 15 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše