Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo

I Volkswagen může být mezi ostatními auty v provozu vzácnost, stačí sáhnout po tom správném typu. Takové lze kupodivu docela snadno koupit v evropských bazarech, občas i v ČR.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo

20.11.2020 | Mirek Mazal

Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo

/

Foto: Volkswagen

I Volkswagen může být mezi ostatními auty v provozu vzácnost, stačí sáhnout po tom správném typu. Takové lze kupodivu docela snadno koupit v evropských bazarech, občas i v ČR.

Poslední tři roky prodává Volkswagen v USA obří, u nás skoro neznámé SUV. Američané jsou zvyklí na velké věci, proto musel být model Atlas natažen do délky 5 040 milimetrů, šířky 1 990 milimetrů a výšky 1 780 milimetrů. Jen pro srovnání - v Evropě nejprodávanější sportovně užitkový Tiguan v největší verzi Allspace měří mezi nárazníky 4 712 milimetrů, v šíři zabere 1 839 milimetrů a střecha končí 1 673 milimetrů nad zemí. A menší je i u nás vrcholný Touareg.

Vážně nepřehlédnutelný Volkswagen docela boduje, konkurenci od uvedení do prodeje předbíhá díky konzervativnímu vzhledu a vnitřnímu prostoru uspořádanému tak, že se v něm v pohodě usadí sedm pasažérů a ještě zbude místo pro sadu tašek. Rozvor 2 980 milimetrů vznikl přizpůsobením modulární platformy MQB, což je docela úsměvné - i takové monstrum může stanout na platformě, kterou v levnější verzi používá třeba i VW Polo.

Německá automobilka vyvíjela své největší SUV primárně pro zaoceánský trh doplněný o Rusko a Čínu, proto se prodej systematicky vyhýbal nejen České republice či Slovensku, ale všem zemím Evropy krom zmíněného Ruska. Pár aut se sem ale individuálním dovozem přece jen dostalo a v tuto chvíli jich inzertní web Mobile.de nabízí v různých koutech Evropy dokonce 41, jak nejlépe ukáže přehled na zdrojovém odkazu.

Inzerovaná auta jsou obvykle poháněna 3,6litrovým šestiválcem EA390 CDVC VR6 o výkonu 206 kW (280 koní) a 361 Nm točivého momentu. Atmosférický motor je spojen s automatickou osmistupňovou převodovkou Tiptronic a pohonem obou náprav. Prostoru na všech sedmi sedadlech je dost, obvyklé jsou soudobé vymoženosti jako kožené čalounění, větrané i vyhřívané sedačky s pamětí, regulace tuhosti podvozku, panoramatická střecha, jízdu usnadňují elektronické asistenty, zadní kamera nebo satelitní navigace.

Ceny dnes začínají na 614 tisících Kč, ale to je jedna rarita v Rumunsku. Obvyklejší jsou nabídky relativně málo jetých kousků s nájezdem v řádu nízkých desítek tisíc km v ceně od 800 tisíc Kč. To není úplně špatná částka za tak velké a vybavené SUV s motorem, který už v Evropě nekoupíte. A také slušný výjimečnosti - nějaký kus se občas objeví na prodej i v Česku, ale více jak jednotky jich tu nejspíše jezdit nebude.


Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 1 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 01Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 2 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 02Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 3 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 03Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 4 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 04Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 5 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 05Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 6 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 06Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 7 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 07Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 8 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 08Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 9 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 09Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 10 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 10Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 11 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 11Největší SUV VW se v Evropě neprodává, přesto se jich sem pár zatoulalo - 12 - Volkswagen Atlas 2020 prodej ilu 12
Volkswagen Atlas je v USA běžně dostupným zbožím, Evropě je zapovězen. I tak se tu pár kousků dá koupit za docela zajímavé ceny. Ilustrační foto: Volkswagen

Zdroj: Mobile.de

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše