První velká automobilka už autosalon ve Frankfurtu nejen ignoruje, utahuje si z něj

Kdysi klíčová automobilová událost ztrácí i s dalšími velkým autosalony na vážnosti do takové míry, že si jedna z největších světových automobilek dovolí nejen na ni nebýt, ale ještě na to žertem upozorňovat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

První velká automobilka už autosalon ve Frankfurtu nejen ignoruje, utahuje si z něj

11.9.2019 | Petr Prokopec

První velká automobilka už autosalon ve Frankfurtu nejen ignoruje, utahuje si z něj

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kdysi klíčová automobilová událost ztrácí i s dalšími velkým autosalony na vážnosti do takové míry, že si jedna z největších světových automobilek dovolí nejen na ni nebýt, ale ještě na to žertem upozorňovat.

Zlatý věk autosalonů skončil a letošní Frankfurt je toho nejlepším možným důkazem. Motor show v hesenské metropoli si nechalo ujít přinejmenším třiadvacet velkých značek. Nenajdeme tu mimo jiné Alfu Romeo, Aston Martin, Citroën, Dacii, Ferrari, Fiat, Infiniti, Mazdu, Mitsubishi, Peugeot, Rolls-Royce, Subaru, Suzuki, Toyotu či Volvo. A v neposlední řadě také Nissan, který se navíc rozhodl na svou neúčast pořádně upozornit.

Japonská automobilka svým krokem naznačuje, že význam jejího stánku na IAA je srovnatelný s podobnou prezentací kdesi ve francouzských polích. Bezprecedentní krok Nissanu působí tak drze, že automobilku v hesenské metropoli nejspíše neuvidíme, ani kdyby za stánek nabízela miliardu. Místo toho, aby Juke druhé generace debutoval na skutečné motor show, se totiž výstavní debut odehrál v polích poblíž obce Courpignac ležící v novoakvitánském regionu na jihovýchodě Francie.

Nejde však o úplně obyčejné pole, vede skrz ně silnice zvaná Frankfurtská (Chemin de Francfort). Právě toho se Nissan rozhodl využít a místo, aby vyrazil do Německa, vystavěl svůj stánek právě zde. Samotnou lokaci pak nazval Lieu-dit Francfort, což lze přeložit jako místo zvané Frankfurt. Vstupné je zdarma a zajištěno je parkování i strava. Kromě toho mělo na prvních 150 návštěvníků čekat překvapení.

Kolik jich dorazilo, netušíme, ani 150 jich ale být nemuselo. Jakkoliv se totiž pozvánka na akci objevila i na Facebooku, svou účast na sociálních sítích přislíbilo jen 23 lidí, zřejmě ani sami nevěřili, že Japonci tohle myslí vážně. Přesnější data o úspěšnosti celé akce Nissan nezveřejnil.

Zvědavi jsme na další vývoj skutečné motor show. Ta se pravidelně střídá s Paříží, která proběhne příští rok. Zda se ale poté nové vozy a koncepty do hesenské metropole vrátí, je s ohledem na stávající průběh otázkou. Vše bude záviset na návštěvnosti, data o ní ale budou známa až po neděli 22. září. Momentálně to ale vůbec nevypadá dobře - jakkoliv přítomné vozy jako Porsche Taycan či Lamborghini Sian nejsou malým lákadlem, podobné akce do současného světa zapadají stále méně.


První velká automobilka už autosalon ve Frankfurtu nejen ignoruje, utahuje si z něj - 1 - Nissan Juke 2019 fiktivni Frankfurt 01První velká automobilka už autosalon ve Frankfurtu nejen ignoruje, utahuje si z něj - 2 - Nissan Juke 2019 fiktivni Frankfurt 02První velká automobilka už autosalon ve Frankfurtu nejen ignoruje, utahuje si z něj - 3 - Nissan Juke 2019 fiktivni Frankfurt 03První velká automobilka už autosalon ve Frankfurtu nejen ignoruje, utahuje si z něj - 4 - Nissan Juke 2019 fiktivni Frankfurt 04
Nissan letošní Frankfurt vynechal. Tedy ten v Německu, ve Francii si totiž japonská automobilka postavila vlastní - tomu, že v tamních polích něco skutečně stojí, zjevně neuvěřili ani fanoušci značky

Zdroj: Nissan

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.