Škoda se pochlubila rekordem Kodiaqu, někteří majitelé ji to dali pořádně „sežrat”

Škoda už možná lituje, že s rekordním časem Kodiaqu RS na Ringu vůbec začala exhibovat. Nadšence jím mohla ohromit jen stěží a vyvolala i reakce, za které nemůže být ráda.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škoda se pochlubila rekordem Kodiaqu, někteří majitelé ji to dali pořádně „sežrat”

15.6.2018 | Petr Prokopec

Škoda se pochlubila rekordem Kodiaqu, někteří majitelé ji to dali pořádně „sežrat”

/

Škoda už možná lituje, že s rekordním časem Kodiaqu RS na Ringu vůbec začala exhibovat. Nadšence jím mohla ohromit jen stěží a vyvolala i reakce, za které nemůže být ráda.

Po každé akci následuje reakce. Škoda jistě doufala, že veřejnost padne po oznámení rekordu Kodiaqu RS na Nordschleife do kolen. Jenže nic takového se nestalo, místo ovací se spíše zdvihala obočí. Čas 9 minut a 29,84 sekund totiž není ničím extra, moderní sedmimístné SUV nezvládlo ani pokořit nejrychlejší minivan okruhu, jímž je od roku 2006 Opel Zafira OPC. Ten měl k dispozici rovněž 240 koní, byť benzinových, s nimiž byl na lehce pomalejší verzi okruhu o 35 sekund rychlejší.

Není to však jediná nepříjemná reakce, jíž se Škoda dočkala. Ihned po zveřejnění rekordu začali někteří současní majitelé standardního Kodiaqu posílat videoreakce na její záznam s rekordním kolem na Youtube, které zmiňují různé neduhy vozu. A postupně strhli menší lavinu vrhající světlo na rozličné nedostatky probírané jinde na internetu. Jde vesměs o drobnosti, jaké musí řešit majitelé vozů snad všech značek - klidně i prestižnějších a dražších - nicméně obvykle nemají důvod o nich veřejně mluvit. Tady ne zcela spokojené zákazníky motivovalo právě ono video.

Oč přesně jde? Na Youtube, sociálních sítích či v diskuzních fórech se řeší poměrně rychlé a bezdůvodné sjíždění pneumatik nebo problematické dekory v interiéru. Kromě toho se objevují stížnosti na vrzající madla dveří, selhávající senzory či stávkující roletu v zavazadelníku. Zrovna tyto problémy popisují dva z majitelů ve videích, které přikládáme níže. Oba navíc pochází z jiné země, závady tedy nejsou lokálního charakteru.

Je přitom nutné dodat, že vrzající kliky dveří jsou letitým problémem Škody, trpěla jimi už od první generace Octavie. Nejinak tomu bylo i u jejího nástupce. Dalo by se očekávat, že mladoboleslavská automobilka zapracuje na nápravě své reputace. To se vlastně stalo jen částečně, neboť zatímco dříve nebylo neobvyklé, že madlo po prudkém zatáhnutí zůstalo v ruce, nyní jen vrže, ale již neodpadává.

Elektronika je pak zjevně důvodem stávkujících senzorů a rolety v zavazadlovém prostoru. Na rozdíl od oněch madel by tedy mohl postačit jen update softwaru a vše by se vyřešilo. I když dost možná ona roleta bude potřebovat i nové elektromotory.

Jak jsme zmínili výše, nejde o nic světoborného, možná obdobnými potížemi trpí vozy jiných znače ještě více. Pozoruhodné je tady spíše to, že Škoda zatoužila po slávě a „vymyslela si” rekord, který stejně mnoho neznamená. A k tomu musí sklízet i bouři reakcí, kterých by se bez chlubení se oním rekordním kolem nedočkala, nebo by aspoň nebyly tak vidět. Tohle se vážně moc nepovedlo...


Škoda se pochlubila rekordem Kodiaqu, někteří majitelé ji to dali pořádně „sežrat” - 1 - Skoda Kodiaq problemy s kvalitou videoscreen 01Škoda se pochlubila rekordem Kodiaqu, někteří majitelé ji to dali pořádně „sežrat” - 2 - Skoda Kodiaq problemy s kvalitou videoscreen 02
Škoda Kodiaq má problémy s madly dveří...

Škoda se pochlubila rekordem Kodiaqu, někteří majitelé ji to dali pořádně „sežrat” - 3 - Skoda Kodiaq problemy s kvalitou videoscreen 03Škoda se pochlubila rekordem Kodiaqu, někteří majitelé ji to dali pořádně „sežrat” - 4 - Skoda Kodiaq problemy s kvalitou videoscreen 04
...haprujícími senzory...

Škoda se pochlubila rekordem Kodiaqu, někteří majitelé ji to dali pořádně „sežrat” - 5 - Skoda Kodiaq problemy s kvalitou videoscreen 05Škoda se pochlubila rekordem Kodiaqu, někteří majitelé ji to dali pořádně „sežrat” - 6 - Skoda Kodiaq problemy s kvalitou videoscreen 06
...i roletou v zavazadelníku

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše