Úřady přikázaly Jeremymu Clarksonovi zavřít restauraci na jeho slavné farmě, funguje prý zcela nezákonně

Úředníci zjevně vládnou všude a na celém světě. Pokud si Jeremy Clarkson myslel, že před nimi uteče na britský venkov, mýlil se, dostihli ho i tam. V souladu se svým tradičním přístupem ale ani zde nechce dát kůži lacino.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Úřady přikázaly Jeremymu Clarksonovi zavřít restauraci na jeho slavné farmě, funguje prý zcela nezákonně

7.10.2022 | Petr Prokopec

Úřady přikázaly Jeremymu Clarksonovi zavřít restauraci na jeho slavné farmě, funguje prý zcela nezákonně

/

Foto: Amazon Press Center

Úředníci zjevně vládnou všude a na celém světě. Pokud si Jeremy Clarkson myslel, že před nimi uteče na britský venkov, mýlil se, dostihli ho i tam. V souladu se svým tradičním přístupem ale ani zde nechce dát kůži lacino.

Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán, říká se. Známé pořekadlo nyní na vlastní kůži okouší Jeremy Clarkson, který v roce 2008 koupil v hrabství Oxfordshire pozemek o rozloze zhruba čtyř kilometrů čtverečných. Jeho součástí byla také farma Curdle Hill, jejíž majitel měl s Jezzou uzavřenou smlouvu o pronájmu a na místních polích pěstoval mimo jiné pšenici. Před třemi lety však jeho kontrakt vypršel, přičemž Clarkson se rozhodl, že zemědělství se začne věnovat sám. Farmu přitom přejmenoval na Diddly Squat.

Je nutné zmínit, že Clarkson se postaral i o výrazné zlepšení celé krajiny. Když totiž pozemek kupoval, šlo povětšinou o kamením a křovím prostoupené lány, kde nic nerostlo a kde ani nežilo mnoho zvířectva či ptactva. Postupnou kultivací se nicméně z Clarksonova pozemku stala lukrativní lokalita. Sám moderátor se pak rozhodl, že farmu rozšíří také o obchod, jenž by mohl sloužit místním. Naneštěstí jej nicméně otevřel těsně před příchodem koronaviru.

Aby Clarkson nemusel značnou část úrody vyhodit, neboť kvůli restrikcím došlo ve Velké Británii, stejně jako v Česku, k uzavření pomalu všeho, rozhodl se třeba brambory darovat každému zájemci, který přišel. Tento krok ale zjevně již byl dávno zapomenut. Místo slov díků si totiž lidé z blízkého okolí neustále stěžují na nárůst dopravy - díky věhlasu majitele se totiž farma pochopitelně stala cílem mnoha turistů. Jejich auta pak mají blokovat místní silnice.

Právě kvůli narůstající návštěvnosti se Clarkson rozhodl, že farmu a obchod dále rozšíří o restauraci a kavárnu. Na jejich otevření došlo v červenci, nicméně již 12. srpna obdržel moderátor výzvu od místního obecního úřadu, dle které má šest týdnů na provedení řady změn. Úředníkům se totiž nelíbily kupříkladu mobilní toalety, stejně jako venkovní stolky. Dle nich totiž narušují ráz krajiny. Kromě toho jsou přesvědčeni, že Clarkson nesmí na farmě nic prodávat.

Slavný moderátor namítl, že požadované změny nelze provést za šest týdnů, potřeboval by na ně spíše za šest měsíců. Obecní úřad pak sice uznal, že Clarkson má v mnohém pravdu, na svých požadavcích ale trvá a nařídil zavření restaurace kvůli porušení hned několika zákonů. Proti tomu se Jezza za pomoci právníků odvolal - ti tvrdí, že restaurace je provozována zcela v souladu se zákonem a její pojetí není v rozporu s územní plány. Úřady potvrdily přijetí odvolání a obě strany sporu mají nyní čas do konce listopadu, aby přednesly své argumenty. Slyšení v celé věci zatím nařízeno nebylo.

Clarkson si prý z celé věci těžkou hlavu nedělá, stejně jako se jej příliš nedotýkají stížností některých místních. „Obchodu ve vesnici se daří lépe, stejně jako kavárně či hospodě - všichni z toho profitují,“ uvedl. To bude nejspíše pravda, ovšem je zkrátka v lidské povaze nevnímat až tak pozitiva, ale naopak spíše negativa. Moderátora tedy zjevně ještě čeká nemalý boj, přičemž se dá předpokládat, že veřejnost bude o všem zpravena do detailu - minisérie Amazonu o životě na jeho farmě bude totiž pokračovat i druhou sezónou.


Úřady přikázaly Jeremymu Clarksonovi zavřít restauraci na jeho slavné farmě, funguje prý zcela nezákonně - 1 - Jeremy Clarkson Diddly Squat Farm Shop 01Úřady přikázaly Jeremymu Clarksonovi zavřít restauraci na jeho slavné farmě, funguje prý zcela nezákonně - 2 - Jeremy Clarkson Diddly Squat Farm Shop 02
Clarkson v červenci otevřel na své farmě restauraci, a to přesto, že místní obecní úřad měl v předchozích šesti měsících odmítnout hned dvě jeho žádosti. V srpnu proto dostal výzvu k přepracování některých prvků a následně i příkaz k uzavření podniku. Proti tomu se nicméně odvolal, o věci se tedy bude dále jednat. Foto: Amazon Press Center

Zdroj: Sky News

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše