Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno

Po ohlášení odchodu VW z nejvyšších pater automobilových soutěží se začalo spekulovat, jestli jej ve WRC nenahradí česká Škoda. Bernhard Maier řekl víc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno

15.11.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po ohlášení odchodu VW z nejvyšších pater automobilových soutěží se začalo spekulovat, jestli jej ve WRC nenahradí česká Škoda. Bernhard Maier řekl víc.

Na počátku tohoto měsíce Volkswagen oznámil, že končí s veškerými svými aktivitami ve WRC. Šlo přitom o podobný blesk z čistého nebe, jaký na nás krátce předtím vypustilo Audi, jež se pro změnu stáhlo z vytrvalostních závodů. V obou případech jsou důvodem dozvuky kauzy Dieselgate, které německý koncern vedou k razantním škrtům.

Ve světle těchto smutných zpráv se však objevil plamínek nadějí, který souvisel se značkou Škoda. Podle spekulací by totiž právě ta mohla ze zrušeného programu VW ve světovém rallye profitovat, neboť techniku vyvinutou pro chystané Polo GTI WRC by bylo možné velmi snadno adaptovat pro Fabii. To se ale nakonec nestane.

Potvrdil to sám šéf mladoboleslavské automobilky Bernhard Maier, dle kterého „jsme si užili úspěch v rallye a užíváme si jej nadále v kategorii WRC2. Máme také úspěšný zákaznický program, který nás nestojí žádné peníze a jenž nám může přinést výhru v šampionátu. Tak proč bychom měli něco takového měnit?“

„Dělat toho více nemusí být vždy lepší - proč bychom se dále stresovali nad to, co jsme již v rallye dosáhli? Šampionát WRC2 je pro Škodu ideální - bez pochyb nám totiž umožňuje nejlepší návratnost investovaných peněz, neboť nás nic nestojí,“ říká dále Maier. A dodává, že utrácet se bude hlavně za elektrifikaci a digitalizaci.

„S oběma oblastmi jsou spojeny mnohem lepší obchodní příležitosti než s WRC, jakkoliv zábavná tato forma útraty peněz může být,“ uzavírá téma šéf automobilky. Odchod koncernu VW Group z vrcholné kategorie světového rallye je tedy definitivní a znovu realizován nebude ani skrze jiné značky.


Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 1 - skoda octavia wrc minelyzasahy 01Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 2 - skoda octavia wrc minelyzasahy 02Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 3 - skoda octavia wrc minelyzasahy 03Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 4 - skoda octavia wrc minelyzasahy 04Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 5 - skoda octavia wrc minelyzasahy 05Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 6 - skoda octavia wrc minelyzasahy 06Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 7 - skoda fabia wrc minelyzasahy 01Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 8 - skoda fabia wrc minelyzasahy 02Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 9 - skoda fabia wrc minelyzasahy 03Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 10 - skoda fabia wrc minelyzasahy 04Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 11 - skoda fabia wrc minelyzasahy 05Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 12 - skoda fabia wrc minelyzasahy 06
Škoda už v minulosti ve WRC působila se speciál Octavia WRC a Fabia WRC

Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 13 - Skoda Fabia R5 nova oficialni sada 01Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 14 - Skoda Fabia R5 nova oficialni sada 02Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 15 - Skoda Fabia R5 nova oficialni sada 03Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 16 - Skoda Fabia R5 nova oficialni sada 04Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 17 - Skoda Fabia R5 nova oficialni sada 05Vrátí se Škoda do WRC s technikou odpískaného VW Polo? Šéf má jasno - 18 - Skoda Fabia R5 nova oficialni sada 06
Škoda nadále zůstane pouze v kategorii WRC2, kde soutěží zákaznické týmy s modelem Fabia R5

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše