Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video)

Kdo by jako malý nesnil o tom, že si z lega postaví něco skutečného s čím pak vyrazí na silnici? Jeden Rumun si takový sen splnil, jeho výtvor nemá obdoby.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video)

19.12.2013 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kdo by jako malý nesnil o tom, že si z lega postaví něco skutečného s čím pak vyrazí na silnici? Jeden Rumun si takový sen splnil, jeho výtvor nemá obdoby.

Velký vůz z lega není jen dominantou Legolandu, nyní už je skutečností, která musí zahřát u srdce každého zarytého stavitele z lega, ale i nadšence do automobilů. Za posledních několik let jsme tu sice několik zajímavých výtvorů měli, jenomže se obvykle jednalo o zmenšeniny, které na jednu stranu sice vypadají dokonale, ale na tu druhou je můžete nanejvýš tlačit. Nebo je tlačit nemusíte, ale rozhodně si do nich nesednete. Nejblíže byl možná holandský tvůrce motokáry, která dostala elektromotory a akumulátory. Teď je tu ještě minimálně o řád zajímavější vynález.

Je vidět, že kostičky populární stavebnice některé tvůrce vůbec neomezují. Steve Sammartino a Raul Oaida postavili opravdu pozoruhodné dílko, které je dokonce schopné provozu s osobou za volantem. Jeho pohon je v tomto případě zajišťován čtveřicí motorů s neuvěřitelným počtem 256 válců. Do nich je pod vysokým tlakem pumpován vzduch z vysokotlakých vzduchových nádrží, což podle tvůrců stačí až na dosažení rychlosti přes 30 km/h.

Projekt s názvem Super Awesome Micro Project, vznikl v Rumunsku a poté putoval do Melbourne v Austrálii ke druhému vynálezci ke kompletaci. Na jeho stavbu padlo dokonce půl milionu dílků Lega. Tvůrcům na ně přispělo na 40 australských příznivců, kteří se o plánovaném voze dozvěděli z příspěvku na Twitteru.

Podle fotografií má vůz jen obyčejně používané pneumatiky, to aby se při první příležitosti nerozsypal na části. Další komponenty však nevypadají jinak než pečlivě vybudované z lega, včetně poklic kol, volantu, sedadel či čelního okénka. Přestože my bychom při stavbě asi nepoužívali černou a žlutou barvu, musíme uznat, že výsledný hot-rod vypadá zcela bezchybně. Ostatně posuďte sami i z videa...


Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 1 - Lego auto na vzduch 2013 01Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 2 - Lego auto na vzduch 2013 02Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 3 - Lego auto na vzduch 2013 03Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 4 - Lego auto na vzduch 2013 04Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 5 - Lego auto na vzduch 2013 05Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 6 - Lego auto na vzduch 2013 06Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 7 - Lego auto na vzduch 2013 07Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 8 - Lego auto na vzduch 2013 08Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 9 - Lego auto na vzduch 2013 09Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 10 - Lego auto na vzduch 2013 10Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 11 - Lego auto na vzduch 2013 11Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 12 - Lego auto na vzduch 2013 12Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 13 - Lego auto na vzduch 2013 13Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 14 - Lego auto na vzduch 2013 14Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 15 - Lego auto na vzduch 2013 15Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 16 - Lego auto na vzduch 2013 16Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 17 - Lego auto na vzduch 2013 17Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 18 - Lego auto na vzduch 2013 18Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 19 - Lego auto na vzduch 2013 19Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 20 - Lego auto na vzduch 2013 20Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 21 - Lego auto na vzduch 2013 21Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 22 - Lego auto na vzduch 2013 22Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 23 - Lego auto na vzduch 2013 23Auto z lega v životní velikosti je plně funkční, jezdí na vzduch (+video) - 24 - Lego auto na vzduch 2013 24
Takovou parádu jsme dosud neviděli. Před projektem Super Awesome Micro Project smekáme

Zdroj: Autoblog

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek