Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu

Druhá pohonná jednotka není jedinou novinkou pro rok 2013. Cadillac představí rovněž model ATS-V s motorem V6 twin-turbo o výkonu okolo 400 koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu

30.10.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Druhá pohonná jednotka není jedinou novinkou pro rok 2013. Cadillac představí rovněž model ATS-V s motorem V6 twin-turbo o výkonu okolo 400 koní.

Tak tu máme další variaci na legendární pořekadlo „odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil“. Jen namísto Lamborghini jej má nyní v krédu Cadillac. Americká značka totiž navzdory všem předchozím prohlášením nabídne na evropském trhu ATS s šestiválcovým motorem. Jednat se ovšem nebude o standardní uspořádání, které ve Spojených státech nabízí 320 koní, nýbrž o verzi ATS-V vyladěnou na výkon okolo 400 koní.

To možná nebude dostatečně konkurenceschopná nabídka vůči BMW M3 nebo Mercedesu C 63 AMG, Cadillac však zřejmě zakontruje cenou. Což ostatně udělal již při představení prozatím jediného evropského modelu 2,0 Turbo. Značka ovšem prohlašuje, že přeplňovaný benzinový čtyřválec velmi brzy dostane posilu v podobě turbodieselu 2,0 CDTI BiTurbo z Opelu Insignia.

Druhá pohonná jednotka v nabídce by měla dorazit v příštím roce, přičemž stále není jasné, zda bude produkovat dosavadních 195 koní a 400 Nm, či zda Cadillac motor poladí. Očekávat se dá spíše to první, na druhou stranu se ovšem ATS díky pohonu zadních kol bude jevit velmi zajímavou alternativou vůči evropské konkurenci.

To samé se dá očekávat také v rámci již zmiňované cenové politiky. Dieselová verze by se s ohledem na ceník Opelu mohla prodávat za ty samé částky jako model 2,0 T, v případě verze ATS-V lze počítat se sumou okolo 59 000 Eur (cca 1 470 000 Kč) za výbavu Performance, Premium má vyjít na více než 62 000 EUR (cca 1 550 000 Kč).


Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu - 1 - Cadillac ATS Detroit 01Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu - 2 - Cadillac ATS Detroit 02Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu - 3 - Cadillac ATS Detroit 03Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu - 4 - Cadillac ATS Detroit 04Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu - 5 - Cadillac ATS Detroit 05Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu - 6 - Cadillac ATS Detroit 06Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu - 7 - Cadillac ATS Detroit 06_1Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu - 8 - Cadillac ATS Detroit 07Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu - 9 - Cadillac ATS Detroit 08Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu - 10 - Cadillac ATS Detroit 09Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu - 11 - Cadillac ATS Detroit 10Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu - 12 - Cadillac ATS Detroit 11Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu - 13 - Cadillac ATS Detroit 12Cadillac ATS dorazí také s dieselem, vypůjčí si 2,0 CDTI BiTurbo od Opelu - 14 - Cadillac ATS Detroit 13
Cadillac ATS se nakonec v Evropě objeví ve více verzích než jen s očekávaným přeplňovaným benzinovým dvoulitrem. Značka rovněž připravuje dieselovou verzi a sportovní model ATS-V s výkonem okolo 400 koní

Zdroj: Autoweek.nl

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.