Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér

„Francouzský Robocop“ se uvnitř zaměřil hlavně na moderní technologie, design však ponechal klasický. V září navíc dorazí i jako Grand Picasso.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér

22.2.2013 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

„Francouzský Robocop“ se uvnitř zaměřil hlavně na moderní technologie, design však ponechal klasický. V září navíc dorazí i jako Grand Picasso.

Vzhled konceptu Citroënu Technospace, který předznamenává nové C4 Picasso, budí emoce na požádání. Ovšem nejen ty kladné, ale také záporné, neboť futuristická vizáž rozdělila fanoušky značky na dva tábory. Jedni „francouzského Robocopa“ milují, pro druhé představuje dno stylizace ze země galského kohouta. Nové video zobrazující vůbec poprvé také interiér však obdobné kontroverze zřejmě nepřinese. Na rozdíl od vnějšku je totiž kabina koncipována relativně střídmě, tedy snad až na nezvykle tvarovaná sedadla a dotykové ovládání na středové konzoli.

Aktuálně není jisté, co z daných prvků se dostane do série. Podle kolegů z francouzského Blog Automobile by to ovšem právě dvoubarevné sedáky být neměly. Rozměrné barevné displeje (ten větší je dvanáctipalcový) by to ale do výroby již zvládnout mohly, přičemž multimediální systém bude zahrnovat i připojení k internetu nebo streamování hudby. Obdobnou technologii totiž v rámci koncernu PSA představil již Peugeot u modelu 208 nebo novinky 2008.

Mimo to by samozřejmě neměly chybět masážní strojky pro řidiče a spolujezdce, panoramatická střecha nebo rozměrné čelní okno Zenith zasahující po vzoru Citroënu C3 do půli střechy. V září na autosalonu ve Frankfurtu pak navíc francouzská automobilka představí i sedmimístnou verzi Grand C4 Picasso, která by se do prodeje měla dostat na přelomu roku 2013 a 2014. Tedy zhruba šest měsíců po standardním modelu.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér - 1 - Citroen Technospace Concept interier 01Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér - 2 - Citroen Technospace Concept interier 02Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér - 3 - Citroen Technospace Concept interier 03Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér - 4 - Citroen Technospace Concept interier 04Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér - 5 - Citroen Technospace Concept interier 05Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér - 6 - Citroen Technospace Concept interier 06Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér - 7 - Citroen Technospace Concept interier 07Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér - 8 - Citroen Technospace Concept interier 08Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér - 9 - Citroen Technospace Concept interier 09Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér - 10 - Citroen Technospace Concept interier 10
Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér - 11 - Citroen Technospace Concept interier 11Citroën Technospace alias nová C4 Picasso na prvním videu ukázala i interiér - 12 - Citroen Technospace Concept interier 12
Koncepční Citroën Technospace vzbudil svým venkovním designem opravdové vášně. Interiér však již hraje na střídmější notu

Zdroj: Blog Automobile

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky