Fiat Punto Evo 2015: facelift na nových fotkách, zřejmě potěší už jen Indy

Modernizované Punto se nechalo inspirovat konceptem Avventura, uvnitř pak dostalo palubku z Fiatu Linea. Oba vozy jsou přitom spojeny s Indií.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Fiat Punto Evo 2015: facelift na nových fotkách, zřejmě potěší už jen Indy

7.7.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Fiat Punto Evo 2015: facelift na nových fotkách, zřejmě potěší už jen Indy

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Modernizované Punto se nechalo inspirovat konceptem Avventura, uvnitř pak dostalo palubku z Fiatu Linea. Oba vozy jsou přitom spojeny s Indií.

Snímky faceliftovaného Fiatu Punto jsme přinesli již v závěru minulého týdne. Nyní zde máme druhou várku, přičemž ochuzeni nebudete ani o nové informace. Ty však příliš potěšující nejsou, neboť naznačují, že modernizace se již do Evropy nedostane. Místo toho se italský hatchback s přívlastkem Evo hodlá zaměřit na indický trh, kde automobilka v posledních letech vyvíjí celou řadu aktivit. Ty jsou spojeny především se službou Fiat First, jež je zaměřena na servis. Ten má být zákazníkům značky k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu po dobu 50 měsíců zdarma, přičemž společně s ním přichází také dvouletá záruka prodloužená o dalších 24 měsíců.

Tento program se dotýká především modelů Grande Punto a Linea, přičemž druhý zmíněný má s faceliftovaným Fiatem Punto značnou spojitost. V obou vozech najdeme stejnou palubní desku, která přitom jednou z mála změn uvnitř vozu. Více se bude modernizovat zvenčí, kde vůz ozdobí nová čelní maska, jiné nárazníky i odlišné světlomety. Ve všech případech přitom stál inspirací koncepční crossover Avventura.

Také tento model se má ještě letos objevit v indickém prodeji, což jen potvrzuje konkrétní zaměření italského modelu. Evropa si tak na nové Punto bude muset počkat až do roku 2016, kdy dorazí zcela nový nástupce. Ten se stane součástí „Pětistovkové rodiny“ pod velmi pravděpodobným názvem 500 Plus. K mání bude jen jako pětidveřový hatchback, jehož hlavní devizou se stane nízká cena, kterou zaručí přesunutí výroby z Itálie do Polska.

Je samozřejmě otázkou, zda stávající generace Fiatu Punto bude na Starém kontinentu pokračovat v nezměněné podobě, či zda automobilka rovněž přistoupí k jeho modernizaci. My počítáme spíše s první verzí a postupným tichým ukončením prodeje, k němuž by mohlo dojít někdy v příštím roce.


Fiat Punto Evo 2015: facelift na nových fotkách, zřejmě potěší už jen Indy - 1 - Fiat Punto facelift nove spy foto 01Fiat Punto Evo 2015: facelift na nových fotkách, zřejmě potěší už jen Indy - 2 - Fiat Punto facelift nove spy foto 02Fiat Punto Evo 2015: facelift na nových fotkách, zřejmě potěší už jen Indy - 3 - Fiat Punto facelift nove spy foto 03Fiat Punto Evo 2015: facelift na nových fotkách, zřejmě potěší už jen Indy - 4 - Fiat Punto facelift nove spy foto 04Fiat Punto Evo 2015: facelift na nových fotkách, zřejmě potěší už jen Indy - 5 - Fiat Punto facelift nove spy foto 05Fiat Punto Evo 2015: facelift na nových fotkách, zřejmě potěší už jen Indy - 6 - Fiat Punto facelift nove spy foto 06Fiat Punto Evo 2015: facelift na nových fotkách, zřejmě potěší už jen Indy - 7 - Fiat Punto facelift nove spy foto 07
Takto stylizovaný Fiat Punto Evo bude s největší pravděpodobností k mání pouze na indickém trhu

Zdroj: IndianAutosBlog

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše