Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu

Agresivní modelovou ofenzivu Fordu do Evropy povede kromě jiných v příštím roce kromě jiných aut také v Brazílii vyvinutý crossover EcoSport.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu

6.9.2012 | Miro Mihálik | 2 příspěvky

Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Agresivní modelovou ofenzivu Fordu do Evropy povede kromě jiných v příštím roce kromě jiných aut také v Brazílii vyvinutý crossover EcoSport.

Pokud vám dnešek připadá jako den otevřených dveří Fordu, máte vlastně tak trochu pravdu. Modrý ovál právě teď pořádá něco jako předpařížské sympozium, kde nám v předstihu představil Mondeo s litrovým Ecoboostem, jeho kombi verzi, hybrid i pohon všech kol, ale také prozradil plány na export příštího Mustangu a crossoveru Edge do Evropy.

S rozšiřováním počtu nabízených modelových řad na starém kontinentu souvisí také tento příspěvek. Zdejší dealeři Fordu budou muset nejpozději do patnácti měsíců připravit prostory a nechat přeškolit svůj personál na další nový globální model a mini SUV v jednom - typ EcoSport. Autíčko postavené na platformě minivanu B-Max a Fiesty jako protiváha Opelu Mokka a jeho sourozenců Chevrolet Trax/Buick Encore bylo vyvinuto brazilskou pobočkou Fordu a tamtéž se už dokonce začalo vyrábět a prodávat.

Produkce bude nicméně probíhat rovněž v Thajsku, Indii a Číně, tudíž predikovat místo původu evropských verzí EcoSportu by bylo předčasné. Ford tuto informaci neprozradil, času má ale zatím relativně dost.

Velmi limitovaná jsou také data k pohonným jednotkám. V Jižní Americe je malý crossover k mání se čtyřválcem 1,6 Flex (v provedení na benzin i alkohol) s výkonem 115 koní, alternativně pak jednotkou 2,0 Flex se 147 koňmi. Výběr evropských zákazníků bude poněkud širší. Předpokládá se, že EcoSport dostane litrový Ecoboost o výkonu 100 a 125 koní, teoreticky je ale možný také 1,6 Ecoboost. Diesely bude zastupovat nová patnáctistovka TDCi nastupující v současnosti místo motorů 1,4 a 1,6 TDCi.

Ceny jsou pochopitelně ve hvězdách, Ford však alespoň prozradil, že auto kromě ABS, ESP nebo asistenta rozjezdu do kopce dostane též hlasově ovládané rozhraní Sync, přípojku USB nebo Bluetooth.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu - 1 - Ford EcoSport nove Brazilie 01Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu - 2 - Ford EcoSport nove Brazilie 02Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu - 3 - Ford EcoSport nove Brazilie 03Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu - 4 - Ford EcoSport nove Brazilie 04Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu - 5 - Ford EcoSport nove Brazilie 05Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu - 6 - Ford EcoSport nove Brazilie 06Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu - 7 - Ford EcoSport nove Brazilie 07Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu - 8 - Ford EcoSport nove Brazilie 08Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu - 9 - Ford EcoSport nove Brazilie 09Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu - 10 - Ford EcoSport nove Brazilie 10Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu - 11 - Ford EcoSport nove Brazilie 11Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu - 12 - Ford EcoSport nove Brazilie 15Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu - 13 - Ford Ecosport 23Ford EcoSport 2013: malé SUV definitivně potvrzeno pro Evropu - 14 - Ford Ecosport 26
Už nemůže být pochyb o tom, že tento vůz si jednou budete moci koupit i u nás

Miro Mihálik

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.