Ford EcoSport: malé SUV na bázi Fiesty se začíná odhalovat (foto)

Ford na lednový autosalon v indickém Dillí přiveze zbrusu nové SUV EcoSport. Zatím s říká koncept, k sériovému modelu by ale nemělo mít daleko.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ford EcoSport: malé SUV na bázi Fiesty se začíná odhalovat (foto)

19.12.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Ford EcoSport: malé SUV na bázi Fiesty se začíná odhalovat (foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ford na lednový autosalon v indickém Dillí přiveze zbrusu nové SUV EcoSport. Zatím s říká koncept, k sériovému modelu by ale nemělo mít daleko.

Dnešní avízo Fordu není tak úplně překvapivé hned ze dvou důvodů. Jednak se už dlouho mluví o tom, že americká automobilka chystá SUV postavené na technických základech Fiesty a má tak nějak nejvyšší čas s ním vyrukovat. K tomu si před pár týdny pozorný čtenář indického autoblogu Mallik Kslikiri všiml na webových stránkách tamního zastoupení Fordu části vyhrazené modelu zvanému EcoSport, který automobilka v Indii v tu chvíli nenabízela. Ven se tato sekce webové prezentace dostala omylem a vzápětí byla znepřístupněna, zmíněný čtenář si ale pořídit její screenshot a EcoSport je od té doby tak trochu veřejným tajemstvím.

Dnes vše zmíněné pěkně zapadlo do sebe, když Ford oficiálně oznámil, že na lednovém autosalonu v indickém Dillí (koná se přesně od 7. do 11. ledna) představí koncept nového globálního modelu. A uvolnil i první snímek jeho části. To je sice vše, co automobilka oficiálně řekla, domyslet si ale můžeme mnohem více.

S ohledem na absolutní podobnost s tím, co se objevilo na indickém webu Fordu je zřejmé, že půjde právě o model EcoSport. Nejsme si jisti, jestli tento název ponese i sériové provedení (spíše nikoli), minimálně koncept by tak ale pojmenován být měl. Z toho co můžeme vidět na fotce Fordu i na uniklých snímcích je pak zřejmé, že jde právě o malé pětidvéřové SUV, jenž bude velmi pravděpodobně stát na technice Fiesty. A protože výrobce předem říká, že i přes indickou premiéru půjde o další celosvětový model, očekávat jej můžeme i u nás.

O technických detailech je předčasné spekulovat, z dostupných informací je ale zřejmé, že poháněn bude novým litrovým tříválcem EcoBoost, který bude svůj výkon posílat buď na přední nebo na všechna kola. Po stránce vzhledu je neznámých též dost, z obou dostupných obrazových zdrojů ale vyplývá, že koncept bude inspirován pojetím nové generace modelu Kuga. Ford též naznačil, že i když půjde pouze o studii, vzhled sériového provedení by se neměl dramaticky lišit.

Další detaily nám jistě brzy naservíruje sama automobilka. Nepředpokládáme, že by tímto částečným odhalením hrátky Fordu na schovávanou skončily.


Ford EcoSport: malé SUV na bázi Fiesty se začíná odhalovat (foto) - 1 - Ford EcoSport Concept Fiesta SUV prvni 01
Toto je první oficiální snímek konceptu malého SUV Fordu připraveného pro autosalon v Dillí

Ford EcoSport: malé SUV na bázi Fiesty se začíná odhalovat (foto) - 2 - Ford EcoSport unik IndianAutosBlog 01Ford EcoSport: malé SUV na bázi Fiesty se začíná odhalovat (foto) - 3 - Ford EcoSport unik IndianAutosBlog 02
Starší uniklé obrázky odhalují o něco více, kvalitou ale nepřekypují

Zdroje: Ford, IndianAutosBlog.com

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.