Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě

Korejci míří se svými auty stále výše a nejnovější generace Tusconu i s jeho „neviditelnými” světly je toho důkazem. Na mysl se tak vkrádá otázka, jestli Korejci nemíří vysoko až moc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě

7.10.2020 | Petr Miler

Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě

/

Foto: Hyundai

Korejci míří se svými auty stále výše a nejnovější generace Tusconu i s jeho „neviditelnými” světly je toho důkazem. Na mysl se tak vkrádá otázka, jestli Korejci nemíří vysoko až moc.

ANO

Hyundai minulý měsíc odhalilo nový Tucson i s jeho svéráznými světly a „vodopádem” v kabině. Úplně nové pojetí vozu, které jej skoro k nepoznání odlišuje od předchozí generace, jistě nebude po chuti každému, je ale třeba uznat, že auto jako celek zamířilo jednoznačně výš. Hrdý design s „neviditelnými” světly a velmi uhlazeně působící kabinou s řadou nových technologií posouvá auto blíže prestižnějším značkám, než jakým je Hyundai.

Na mysl se tak krade otázka, zda Korejci náhodou nemíří o ligu výš a nechtějí ze sebe udělat něco, čím je dnes Škoda. Ta též kdysi byla značkou ohromující hodnotou za peníze, při svých současných cenách se ale pohybuje spíše mezi hlavním proudem a prémiovými značkami. Právě to ostatně zlomilo vaz dosavadnímu šéfovi značky Maierovi, neboť mateřský VW nechce vidět Škodu tak vysoko a nový šéf má její zaměření opět změnit. Korejci ale touto cestou prý nejdou.

Dle produktového šéfa evropské filiálky Hyundai Lorenze Glaaba se sice nový Tucson tlačí výš, nehodlá ale jít po produktech firem, jako jsou Audi či BMW. „Nevidíme Hyundai jako součást prémiové hry,” řekl Glaab. „Aale tento segment je více a více konkurenční, takže potřebujeme zůstat v kursu a vystoupit z řady novým designem,” dodal.

Automobilka tak podle něj nebude tlačit ceny vysoko, neboť se bojí ztráty současných kupců. Cíl je jiný: „Chceme si zachovat loajalitu současných zákazníků, ale zároveň být otevřeni nové klientele,” uzavřel Glaab. Jak moc schůdná se vám tato strategie jeví, posuďte sami, zejména pokud jste zákazníky Hyundai. My mezi ně nepatříme, nový Tucson nás ale zaujal - minimálně druhou část úkolu tedy plní.


Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 1 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 01Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 2 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 02Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 3 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 03Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 4 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 04Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 5 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 05Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 6 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 06Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 7 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 07Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 8 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 08Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 9 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 09Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 10 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 10Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 11 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 11Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 12 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 12Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 13 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 13Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 14 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 14Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 15 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 15Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 16 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 16Hyundai prý nejde cestou Škody, svá auta udrží cenově při zemi i v atraktivnější formě - 17 - Hyundai Tucson 2021 nove oficialni prvni 17
Nový Tucson zaujal svými designovými i technologickými novinkami, automobilka se s ním přesto nechce tlačit moc vysoko. Má být atraktivnější a dál dostupný. Foto: Hyundai

Zdroj: Autocar

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše