První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla”

Jeden z nejzajímavějších designových prvků posledních let a možná zásadní krok směrem k trochu jiné budoucnosti aut dosud stále neukázal vše. Díky detailní prohlídce z Koreje nyní konečně můžeme vidět, jak funguje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla”

28.9.2020 | Petr Miler

První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla”

/

Foto: Asian Petrolhead@Youtube

Jeden z nejzajímavějších designových prvků posledních let a možná zásadní krok směrem k trochu jiné budoucnosti aut dosud stále neukázal vše. Díky detailní prohlídce z Koreje nyní konečně můžeme vidět, jak funguje.

Hyundai v polovině září odhalilo novou generaci Tucsonu a přes veškeré předchozí upoutávky dokázalo zaujmout. Auto designově koncipované docela jinak než jeho předchůdce od začátku lákalo hlavně na tzv. Parametric Hidden Lights, kterým říkáme „neviditelná světla”, neboť po vypnutí opravdu nejsou vidět.

Není to náhoda, zbavení přídí korejských aut viditelných světlometů si už před léty vzal do hlavy designový guru Hyundai a i když v mezičase firmu náhle opustil, jeho nápad žije dál. Jakkoli potrhlý se může zdát, podle nás docela funguje a když už nic jiného, činí auta této značky vzhledově neobvyklými.

I když nový Tucson má už skoro dva týdny po premiéře, chvíli trvalo, než se ukázal s vypnutými světly, tedy v momentě, kdy skutečně nejsou vidět, za celou dobu jsme ale nemohli spatřit, jak se objevují a mizí. To až teď předvedl člověk, který si na internetu říká Asian Petrolhead a ve svém posledním videu věnoval novému Tucsonu skoro 40 minut času.

Pokud jste tímto autem unešeni, máte program na následující hodinu, my se ale podíváme primárně na ona světla. Na přiloženém videu můžete už v čase okolo 2 minut a 5 sekund spatřit, jak jsou zhasínána a jak příď do detailu vypadá bez nich. Nevědět, že tam nějaká jsou, jen z určitých úhlů vytušíte, že by se v ně mohla proměnit část masky. Vskutku neotřelé.

Zbytek videa zkoumá řadu dalších detailů, za pozornost dále stojí hlavně interiér a jeho možnosti probírané asi od 25. minuty. Ten je z docela jiného těsta než složitý zevnějšek, je vzhledově jednoduchý, přímočarý, přesto „moderně digitální” a zdá se i docela kvalitně vyvedený. Své sympatie zvažte sami, jisté je jedno - při zemi se tohle auto skutečně nedrží.


První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 1 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 01První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 2 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 02První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 3 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 03První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 4 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 04První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 5 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 05První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 6 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 06První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 7 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 07První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 8 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 08První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 9 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 09
Čelní světla nového Tucsonu po zhasnutí skutečně zmizí a prakticky nejsou vidět. Jen trochu jiné odlesky okolí je prozradí. Foto: Asian Petrolhead@Youtube

První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 10 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 10První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 11 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 11První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 12 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 12První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 13 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 13První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 14 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 14První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 15 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 15První záběry ukazují, jak se na novém Hyundai objevují a mizí jeho „neviditelná světla” - 16 - Hyundai Tucson 2021 nove svetla zhasnuti 16
Zatímco zevnějšek je velmi komplikovaný, vnitřek míří opačným směrem. Foto: Asian Petrolhead@Youtube

Zdroj: Asian Petrolhead@Youtube

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše