Kia Cee'd 2012: nová generace odhalena, představí se v Ženevě

Ještě nedávno jsme vám nový Cee'd ukazovali jen na špionážních snímcích, nyní vám můžeme ukázat první fotografii sériového modelu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kia Cee'd 2012: nová generace odhalena, představí se v Ženevě

10.1.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Kia Cee'd 2012: nová generace odhalena, představí se v Ženevě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ještě nedávno jsme vám nový Cee'd ukazovali jen na špionážních snímcích, nyní vám můžeme ukázat první fotografii sériového modelu.

Poslednímu týdnu začali někteří zahraniční kolegové říkat „leak week”, tedy „týden úniků”, neboť automobilky před zejména detroitským autosalonem většinu svých premiér neuhlídaly a jejich novinky tak byly odhaleny dříve, než bylo zamýšleno. O to větší poklonu je ale třeba vyseknout automobilce Kia, která jednu ze svých největších letošních novinek, druhou generaci kompaktního hatchbacku Cee'd, držela až do oficiálního odhalení prakticky zcela v tajnosti.

Dříve jsme mohli vidět jen dosti nejasnou údajnou první skicu a ještě před týdnem byly aktuální špionážní snímky značně maskovaného vozu přistiženého na České Sibiři. Kia tak možná i proto, aby si dosavadní reputaci nepokazila, dnes uvolnila první oficiální snímek a alespoň pár kusých informací.

Nejde naštěstí o žádné postupné odhalování, prohlédnout si můžeme rovnou celý vůz, byť jen zepředu. Fotografie odhaluje docela líbivé křivky (Kia v nich dokonce vidí tvary kupé, pod to bychom se ale nepodepsali...), které nemají daleko od těch, jenž jsme mohli vidět na novém Hyundai i30. Bylo by ale mylné označit Cee'd jen za klon i30, k tomu má stejně daleko jako v první generaci - vůz si kráčí svou vlastní cestou, jen byste i při pohledu na logem neoznačený model pravděpodobně vytušili jistou podobnost s i30.

Ta ostatně není jen designová, bude především technická. Již dávno není tajemstvím, že i nový Cee'd stane na platformě „í-třicítky” a přebere většinu její techniky. Očekávat můžeme minimálně totožnou paletu motorů, tedy benzinové 1,4 a 1,6 GDI se 100 a 140 koňmi resp. dieselové 1,4 CRDi a 1,6 CRDi s 90 a 126 koňmi a pravděpodobně i velmi podobnou nabídku prvků bezpečnostní i komfortní výbavy.

Automobilka dále říká, že interiér bude příjemným místem k životu vyznačujícím se „palubní deskou orientovanou na řidiče”, snímek ale neuvolnila. Stoprocentní nyní je, že se vůz oficiálně představí světu na březnovém autosalonu v Ženevě, do prodejů by se pak měla dostat hned v druhém kvartálu letošního roku. Ceny lze očekávat na úrovni těch platných pro i30.


Kia Cee'd 2012: nová generace odhalena, představí se v Ženevě - 1 - Kia Ceed 2012 II nova generace prvni oficialni
Nová Kia Cee'd už není tajemstvím

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše