Maserati GranCabrio Sport: ostřeji i bez střechy

Líbí se vám Maserati GranCabrio, ale ocenili byste jej v poněkud ostřejším naladění? Pak právě pro vás je určena jeho nová verze Sport.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Maserati GranCabrio Sport: ostřeji i bez střechy

21.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Maserati GranCabrio Sport: ostřeji i bez střechy

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Líbí se vám Maserati GranCabrio, ale ocenili byste jej v poněkud ostřejším naladění? Pak právě pro vás je určena jeho nová verze Sport.

Budou tomu zanedlouho dva roky, co Maserati odhalilo „otevřené” GranCabrio vycházející z modelu GranTurismo. Tento vůz jsme pro vás kdysi i podrobně otestovali a později vám představili jeho ostřejší variantu „S”, která mimo jiné odstraňovala i jeden z kritizovaných neduhů vozu, poněkud unylou automatickou převodovku.

Vyše zmíněnou historii vám nepředkládáme náhodou, neboť dnešní představení další novinky Maserati na ni skvěle navazuje. Jde o model GranCabrio Sport, který není ve výsledku ničím jiným než kombinací GranCabria a GranTurisma S.

I podle automobilky jde o další ostřejší model, který se v nabídce Maserati postaví po bok ostatních modelu s písmenem „S” ve znaku. Technické detaily zatím nebyly zveřejněny, ale pod kapotou se má objevit agilnější verze motoru 4,7 V8. Předpokládáme, že půjde o čtyřistapadesátikoňové provedení z GranTurisma S.

Na rozdíl od něj bude převodovka v kabrioletu výlučne automatická šestistupňová, má však dostat software z modelu Quattroporte S, který zajišťuje rychlejší odezvy i samotné řazení. Jistotou pro GranCabrio Sport je též úprava adaptivního podvozku Skyhook a lepší brzdový systém.

Na pohled se varianta Sport odlišuje černou maskou chladiče a - což je pozoruhodné - červenými prvky v prosluslém trojzubci, tedy logu firmy, které se na karoserii objevuje hned na několika místech. Upravena je též podoba předních světel a bočních prahů.

Vůz je pochopitelně jednou z novinek ženevského autosalonu, do prodejů by se pak měl dostat na přelomu léta a podzimu se zatím neznámou cenovkou.


Maserati GranCabrio Sport: ostřeji i bez střechy - 1 - Maserati GranCabrio Sport 01Maserati GranCabrio Sport: ostřeji i bez střechy - 2 - Maserati GranCabrio Sport 02Maserati GranCabrio Sport: ostřeji i bez střechy - 3 - Maserati GranCabrio Sport 03Maserati GranCabrio Sport: ostřeji i bez střechy - 4 - Maserati GranCabrio Sport 04
Maserati GranCabrio Sport

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše