Mazda MX-5 Sport Black: pro britské individualisty

Mazda připravila pro své britské zákazníky speciální edice oblíbených modelů MX-5 a 2. A my prozkoumáme, čím by mohly nadšence zaujmout.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mazda MX-5 Sport Black: pro britské individualisty

9.8.2011 | Petr Štefek | Přidat příspěvek

Mazda MX-5 Sport Black: pro britské individualisty

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mazda připravila pro své britské zákazníky speciální edice oblíbených modelů MX-5 a 2. A my prozkoumáme, čím by mohly nadšence zaujmout.

Naposledy je vás v souvislosti s Mazdou MX-5 informovali o chystané nové generaci tohoto vozu. Při té příležitosti jsme ale nemohli opomenout ani fakt, že MX-5 se za svého „života” snad největšího množství zvláštních edicí ze všech existujících aut. Smutné je, že drtivá většina z nich není nabízna v našich luzích a hájích, zmiňujeme se o nich přesto rádi. A tak nevynecháme ani tu nejnovější s prostým označením Sport Black, jež míří výlučně za britskými zákazníky, mezi nimiž má v Evropě zřejmě největší zastání.

„Ostrovní” zastoupeni japonské Mazdy se v tomto případě inspirovala svým vlastním závodním modelem MX-5 GT učeným pro sérii Britcar Production GTN Championship. V tomto případě se dá jen stěží mluvit o inspiraci v oblasti výkonu, neboť ten nedozná oproti standardním verzím žádných změn (u GT dosahuje s ohledem na použitý motor obdivuhodných 275 koní), ale spíše o speciálním výběru barev a vybavení.

Mazda MX-5 Sport Black se odlišuje od běžných verzí hard-topem vyvedeným ve speciální metalíze Brilliant Black. To je také to jediné, co může být na voze „black”, neboť po vzoru provedení GT je prezentačním odstínem zelená (Spirited Green) a zákazníci mají dále na výběr další kontrastující metalízy Crystal White Pearlescent a Velocity Red (bílá a červená, pokud byste se nedopídili sami). Vše pak dokreslují 17“ litá kola v barevném provedení „Gun Metal“, což není nic jiného než ocelově šedá metalíza.

Změny najdeme ale i v interiéru, kde našla domov kombinace černé kůže a pískově zbarveného obšití. Dalšími exkluzivními detaily této edice Mazdy MX-5 je obložení volantu a středové konzole v provedení černý pianový lesk. Pokud by stále nebylo jasné, že se jedná o speciální edici, tak se výrobce pojistil plaketou s unikátním číslem vozu a koberečky limitované edice.

Jako základ limitované edice posloužila verze Sport Tech s dvoulitrovým agregátem o výkonu 120 kW (160 koní) ve spojení s 6-rychlostní manuální převodovkou. Podle Mazdy vznikne pouze 500 exemplářů v ceně 22 995 liber (asi 650 tisíc korun), což je o 360 liber (asi 10 tisíc korun) více než standardní verze Sport Tech.

Abychom byli úplní, nabídku MX-5 doprovází i stejně laděná edice Mazdy 2 s jednodušším přídomkem Black. Ta představuje pětidvéřový hatchback, který je dostupný ve stejném dvoubarevném provedení jako model MX-5. Na rozdíl od roadsteru jsou u malé Mazdy 2 k dispozici 16“ litá kola v matně černém provedení. Rozdílem oproti standardní Mazdě 2 budou mlhová světla v základu, zatmavená sklad a sportovní přední nárazník. Navíc budou opět v interieru přítomny koberečky limitované edice, plaketa s unikátním výrobním číslem a označením vozidla jako „Black Edition“.

Pohonným ústrojím je obligátní čtyřválec s objemem 1,3 litru a výkonem 62 kW (84 koní). Mazda 2 Black Edition vznikne v počtu 612 kusů a její cena je stanovena na 12 395 liber (zhruba 350 tisíc korun) pro verzi v provedení True Red a 12 815 liber (zhruba 360 tisíc korun) za dvě zbylá provedení Spirited Green a Crystal White Pearlescent.

Pro jistotu zopakujme, že pokud byste si chtěli tyto Mazdy pořídit, museli byste se smířit s volantem na špatné straně vozu. Jsou opravdu určeny jen pro britský trh.


Mazda MX-5 Sport Black: pro britské individualisty - 1 - Mazda Sport Black Mazda Sport Black4Mazda MX-5 Sport Black: pro britské individualisty - 2 - Mazda Sport Black Mazda Sport Black1Mazda MX-5 Sport Black: pro britské individualisty - 3 - Mazda Sport Black Mazda Sport Black3Mazda MX-5 Sport Black: pro britské individualisty - 4 - Mazda Sport Black Mazda Sport Black2
Mazda MX-5 Sport Black i po boku verze GT

Mazda MX-5 Sport Black: pro britské individualisty - 5 - Mazda Sport Black Mazda Sport Black6Mazda MX-5 Sport Black: pro britské individualisty - 6 - Mazda Sport Black Mazda Sport Black5
Mazda 2 Black ve všech dostupných barvách

Petr Štefek

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše