Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem

Velice zvláštní hru s námi Nissan hraje v případě představování nového Pathfinderu. Odhaluje jej a zahaluje jak jevištní scénu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem

30.7.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Velice zvláštní hru s námi Nissan hraje v případě představování nového Pathfinderu. Odhaluje jej a zahaluje jak jevištní scénu.

Třeba nám to vysvětlíte vy, my jsme to nepochopili. Nissan svůj nový Pathfinder odhaloval, pak jej odhalil, nakonec jej i představil a rozpovídal se o jeho interiéru. Potom ho ale s ohledem na to, že se všechny dřívější informace a snímky týkaly konceptu nové generace, zase zahalil s tím, že sériovou verzi teprve chystá. Na konci minulého týdne jej ale na svém Facebooku znovu ukázal s informací, že jde o „The all-new 2013 Nissan Pathfinder”. A přitom jde pořád o jedno a to samé auto.

Tedy alespoň tak na nás působí na dvou přiložených fotkách, které provázejí poslední zmíněný krok automobilky. Některé „nové” snímky (ty vám ani neukazujeme) navíc vycházejí z úplně stejných záběrů údajného konceptu, a tak snad můžeme s jistotou říci, že Japonci jen zkouší, co vydržíme. Kdyby aspoň ty fotky byly nové... Ale dělat ze stále stejného vozu koncept a pak sériovou verzi pouze odlišnou proklamací, to se nám zdá docela nešťastné.

Třeba ale na dvou nových záběrech něco čerstvého najdete, ničím novějším ostatně sloužit nemůžeme. Již z dřívějška ovšem víme, že vůz ve své další generaci vsadí na samonosnou karoserii a víceprvkové nezávislé zavěšení a nabídne více prostoru pro cestující i zavazadla. Z technických záležitostí můžeme zmínit jen starší avízo Nissanu o požití motoru V6 s převodovkou typu CVT, který bude mít spotřebu o 25 procent nižší ve srovnání se dnešním Pathfinderem s podobným motorem (4,0 V6, 269 koní).

Na americkém trhu by se tato novinka měla objevit ještě letos, u nás snad příští rok. Věříme, že s pořádným představením musí Nissan vyrukovat každým týdnem.


Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem - 1 - Nissan Pathfinder 2012 seriove prvni 01Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem - 2 - Nissan Pathfinder 2012 seriove prvni 02
Toto by měly být první záběry sériové verze nového Pathfinderu. Že odpovídá konceptu nakonec až tak nepřekvapí...

Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem - 3 - Nissan Pathfinder Detroit 01Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem - 4 - Nissan Pathfinder Detroit 02Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem - 5 - Nissan Pathfinder Detroit 03Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem - 6 - Nissan Pathfinder Detroit 04Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem - 7 - Nissan Pathfinder intrerier 01Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem - 8 - Nissan Pathfinder intrerier 02Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem - 9 - Nissan Pathfinder intrerier 03Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem - 10 - Nissan Pathfinder intrerier 04Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem - 11 - Nissan Pathfinder intrerier 05Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem - 12 - Nissan Pathfinder intrerier 06Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem - 13 - Nissan Pathfinder intrerier 07Nissan Pathfinder 2013: sériová verze odhalena, od konceptu se neliší snad v ničem - 14 - Nissan Pathfinder intrerier 08
Starší fotky údajné studie neukazují nic jiného

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.