Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách

Ještě jednou, před spuštěním velkolepého marketingového divadla spojeného s představením Rapidu se Škoda rozhodla poškádlit nás novými fotkami konceptu Mission L.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách

10.5.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ještě jednou, před spuštěním velkolepého marketingového divadla spojeného s představením Rapidu se Škoda rozhodla poškádlit nás novými fotkami konceptu Mission L.

Myslet si, že umíme předpovídat budoucnost, je na svěrací kazajku, ale nemůžeme si pomoct - dosaďte k vozu na obrázcích obyčejné kliky dveří, racionálnější velikost kol, běžnější materiály do kabiny a s největší pravděpodobností tu máme nový Rapid). Ty kamuflované vozy na českých silnicích si moc nevšímejte, respektive patrně nemá význam vyvozovat z nich závěry týkající se finální podoby. Objevovaly se hlavně proto, aby nás svým promyšleným maskováním jen pletly a zároveň poutaly pozornost.

Na co se to vlastně díváme? Mladá Boleslav potřebuje udržet plamínek zájmu neustále při životě a tak vypustila novou sadu fotek konceptu Mission L určeného pro čínské zákazníky. Symbolem jiného asijského stylu asi mají být ty barevné skvrny na čalounění, zdobicích páskách na dveřích a bocích lamel v masce chladiče, ale svým způsobem je to pouze pozlátko na oklamání oka. Skutečně důležité je asi to, že vůz doopravdy působí mnohem více jako předprodukční stroj než nějaká nereálná studie. Nakonec, proč ukazovat světu nějakou mrtvou designérskou větev, když je premiéra na spadnutí.

Z obrázků zároveň vyplývá (tedy za předpokladu, že se toho již moc nezmění) ještě jedna drobnost. Podle všeho dostanou čínští zákazníci větší a modernější verzi Rapidu, která bude v prodeji také v Evropě a ne indickou variantu postavenou na základech sedanu VW Polo. A kdy se konečně dočkáme obrázků produkčního Rapidu? Škoda bude zřejmě chtít, abychom vydrželi až do pařížského autosalonu. My budeme „aktivně doufat”, že ji to nevyjde.


Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách - 1 - Skoda Mission L Cina 01Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách - 2 - Skoda Mission L Cina 02Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách - 3 - Skoda Mission L Cina 03Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách - 4 - Skoda Mission L Cina 04Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách - 5 - Skoda Mission L Cina 05Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách - 6 - Skoda Mission L Cina 06Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách - 7 - Skoda Mission L Cina 07Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách - 8 - Skoda Mission L Cina 08Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách - 9 - Skoda Mission L Cina 09Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách - 10 - Skoda Mission L Cina 10Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách - 11 - Skoda Mission L Cina 11Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách - 12 - Skoda Mission L Cina 12Škoda Mission L: budoucí Rapid na nových veselých fotkách - 13 - Skoda Mission L Cina 13
Možná jsme úplně mimo mísu, ale sériový Rapid by se od Škody Mission L měl odlišovat jen v detailech

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.