Současný silný vítr dokáže na silnici za jízdy převrátit na bok i těžký kamion

Doslova jako kočka s myší si pohrál silný vítr s velkým tahačem s návěsem. Stalo se to v USA a stačil vítr o rychlosti „jen” 121 km/h. U nás teď zažíváme i silnější.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Současný silný vítr dokáže na silnici za jízdy převrátit na bok i těžký kamion

15.3.2019 | Mirek Mazal

Současný silný vítr dokáže na silnici za jízdy převrátit na bok i těžký kamion

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Doslova jako kočka s myší si pohrál silný vítr s velkým tahačem s návěsem. Stalo se to v USA a stačil vítr o rychlosti „jen” 121 km/h. U nás teď zažíváme i silnější.

Střední část Spojených států amerických zasáhla větrná smršť o rychlosti 121 km/h. Podle Beaufortovy stupnice takový orkán může v plném nasazení odnášet domy a pohybovat těžkými věcmi. Sílu přírodního úkazu zažil na vlastní kůži řidič kamionu, který se během okamžiku ocitl v příkopu vedle dálnice.

Větrný poryv se opřel do tahače s návěsem a nelítostně odhodil těžký nákladní vůz bokem - červený tahač se svalil na jako papírová hračka vážící pár gramů. Naložené náklaďáky váží i desítky tun, ale zasažený řidič měl nejspíše smůlu, že projížděl s lehčím nákladem či zcela bez něj místem, kde proudění nabralo vysokou rychlost. Orkán si s autem pohrál bez nejmenších problémů.

Při pohledu na odlétající plechy z okolních budov je jasné, že vítr si oběti nevybíral. Vzneslo se všechno, co stálo v cestě. Převrácený kamion museli vyprostit a zamířil do servisu, vystrašený muž za volantem naštěstí nepotřeboval žádné ošetření. Tato nehoda budiž varováním i pro české řidiče, ne nutně jen kamionů - v posledních dnech zažíváme v České republice ještě silnější poryvy, zaznamenán byl i vítr o rychlosti až 190 km/h. Pohybovat se v takové situaci kamionem s návěsem nebo v jeho bezprostřední blízkosti zjevně není radno...


Současný silný vítr dokáže na silnici za jízdy převrátit na bok i těžký kamion - 1 - Vitr prevratil kamion na dalnici 01Současný silný vítr dokáže na silnici za jízdy převrátit na bok i těžký kamion - 2 - Vitr prevratil kamion na dalnici 02Současný silný vítr dokáže na silnici za jízdy převrátit na bok i těžký kamion - 3 - Vitr prevratil kamion na dalnici 03Současný silný vítr dokáže na silnici za jízdy převrátit na bok i těžký kamion - 4 - Vitr prevratil kamion na dalnici 04Současný silný vítr dokáže na silnici za jízdy převrátit na bok i těžký kamion - 5 - Vitr prevratil kamion na dalnici 05Současný silný vítr dokáže na silnici za jízdy převrátit na bok i těžký kamion - 6 - Vitr prevratil kamion na dalnici 06Současný silný vítr dokáže na silnici za jízdy převrátit na bok i těžký kamion - 7 - Vitr prevratil kamion na dalnici 07Současný silný vítr dokáže na silnici za jízdy převrátit na bok i těžký kamion - 8 - Vitr prevratil kamion na dalnici 08Současný silný vítr dokáže na silnici za jízdy převrátit na bok i těžký kamion - 9 - Vitr prevratil kamion na dalnici 09Současný silný vítr dokáže na silnici za jízdy převrátit na bok i těžký kamion - 10 - Vitr prevratil kamion na dalnici 10
V České republice se v posledních dnech setkáváme celkem běžně s větry o rychlosti 110 až 190 km/h. Na záběrech u USA můžeme vidět, co s kamionem udělá už orkán o rychlosti 121 km/h

Zdroj: ViralHog@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.