Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou

Slova Victora Mullera se nakonec ukázala jako pravdivá. Přesto všechno se zdá, že k ideálnímu fungování má holandská automobilka daleko.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou

7.7.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Slova Victora Mullera se nakonec ukázala jako pravdivá. Přesto všechno se zdá, že k ideálnímu fungování má holandská automobilka daleko.

Tak takhle ve skutečnosti vypadá častokrát citovaný útěk hrobníkovi přímo z lopaty. Ještě minulý týden se zdálo, že budoucnost holandské automobilky Spyker je více než ohrožena. Firma podle všech informací měla dlužit daňovému úřadu v Utrechtu nemalé peníze, kvůli čemu nakonec státní úředníci otevřeli její sklady a jejich obsah nabídli k odprodeji v aukci u společnosti Troostwijk.

Již minulý týden jsme zmiňovali, že podle šéfa firmy Victora Mullera jde o pouhé nedorozumění, neboť nedoplatek prý již byl uhrazen. Na stránkách aukční společnosti však nabídka prototypů, závodních speciálů a 85 pohonných jednotek Audi zůstala, stejně tak úřad o úhradě nevěděl Proto se Mullerova slova nejevila zrovna jako pravdivá, jJak se ale nyní ukazuje, šéf Spykeru nelhal.

Nyní již aukci na webových stránkách síně Troostwijk nenajdete, veškeré položky míří zpět do Zeewolde. Vše tedy nasvědčuje tomu, že Spyker ještě není mrtev a že od příštího roku opětovně rozjede výrobu silničních vozů. Prvotinou by se měl přitom stát nový model B6 Venator, který dorazí jako kupé i jako otevřený Spyder.

Za nás ovšem musíme přiznat jistou nejistotu. Zmiňované problémy s daňovým úřadem totiž jen naznačují, že Spyker není v ideální kondici. Během příštích měsíců se tak může stát cokoliv, přičemž nevylučujeme ani fakt, že znovu dojde na zabavování majetku. Pokud jste se tedy chystali koupit třeba firemní monopost F1, šance tu stále jsou.


Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 1 - Spyker nucena aukce 2014 01Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 2 - Spyker nucena aukce 2014 02Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 3 - Spyker nucena aukce 2014 03Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 4 - Spyker nucena aukce 2014 04Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 5 - Spyker nucena aukce 2014 05Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 6 - Spyker nucena aukce 2014 06Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 7 - Spyker nucena aukce 2014 07Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 8 - Spyker nucena aukce 2014 08Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 9 - Spyker nucena aukce 2014 09Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 10 - Spyker nucena aukce 2014 10Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 11 - Spyker nucena aukce 2014 11Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 12 - Spyker nucena aukce 2014 12Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 13 - Spyker nucena aukce 2014 13Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 14 - Spyker nucena aukce 2014 14Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 15 - Spyker nucena aukce 2014 15Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 16 - Spyker nucena aukce 2014 16Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 17 - Spyker nucena aukce 2014 17Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 18 - Spyker nucena aukce 2014 18Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 19 - Spyker nucena aukce 2014 19Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 20 - Spyker nucena aukce 2014 20Spyker zaplatil daňové nedoplatky, jeho sklady tak do aukce opravdu nejdou - 21 - Spyker nucena aukce 2014 21
Aukce prototypů a závodních speciálů Spykeru se nakonec nekoná, firma totiž uhradila veškeré daňové nedoplatky

Zdroje: Autoweek.nl

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše