SRT Viper 2013 znovu odhalen v podobě hračky, teď i zezadu

Zdá, že se tajemství obestírající novou generaci Viperu se definitivně rozplynulo. Jeho model z kolekce Hot Wheels byl totiž tentokrát vyfocen in natura.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

SRT Viper 2013 znovu odhalen v podobě hračky, teď i zezadu

4.3.2012 | Petr Miler | 3 příspěvky

SRT Viper 2013 znovu odhalen v podobě hračky, teď i zezadu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zdá, že se tajemství obestírající novou generaci Viperu se definitivně rozplynulo. Jeho model z kolekce Hot Wheels byl totiž tentokrát vyfocen in natura.

Špionážní fotky prototypů? Nuda, teď jsou v kurzu špionážní fotky modelů skutečných aut. A důvod je v tomto konkrétním případě prostý - zatímco fotkami reálného prototypu nového Dodge SRT Viper prostě nebylo možné nic odhalit, neboť vůz byl vždy pečlivě maskován, pohled na jeho zmenšeninu odkrývá mnohem více.

A tak zatímco automobilka rozesílá podivné snímky částí vozu, my už se můžeme podívat na celé auto. Stalo se tak opět díky jeho modelu z kolekce Hot Wheels, který už jme mohli vidět na jakési ilustraci. Nyní se na stránkách amerického Viper Clubu objevily skutečné snímky modýlku v měřítku 1.64, a to nejen zepředu, ale i zezadu. Navíc bez uměleckých retuší, které byly vidět na zmíněné ilustraci.

Pohled je to tak trochu překvapivý. Na první pohled si totiž skoro jistě řeknete: „Je to vůbec nový Viper?” Ale ano, opravdu je, jen je hodně podobný tomu předchozímu. Ostatně už z dřívějších materiálů bylo zjevné, že automobilka vsadí na moderní interpretaci klasických tvarů a výsledkem je právě toto. „Jinak” jsou snad jen hlavní světlomety, které jsou vzhledem ke karoserii vozu umístěny více podélně než příčně, všechno ostatní ale vypadá jako mnohem menší evoluce velmi dobře známých tvarů.

Kdy už nám konečně výrobce svou novinku ukáže? Zatím stále trvá na dubnové Auto Show v New Yorku, doufáme však, že po těchto únicích s odhalováním trochu přidá na tempu. Však tak zajímavé auto před námi přece už nemůžete schovávat, pánové z Chrysleru...

Tip: Projděte si rychlý přehled všech newyorských novinek


SRT Viper 2013 znovu odhalen v podobě hračky, teď i zezadu - 1 - SRT Viper 2013 Hot Wheels skutecne 01SRT Viper 2013 znovu odhalen v podobě hračky, teď i zezadu - 2 - SRT Viper 2013 Hot Wheels skutecne 02
Toto je nový SRT Viper skoro v celé své kráse. Že vývoj modelu současně se skutečným autem není ničím výjimečným dosvědčuje i nedávný začátek prodejů modelu Ferrari F12 Berlinetta hned po jeho oficiálním odhalení.

Zdroj: Allpar.net

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.