Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit

Tesla chce i takový model nabídnout, plán na jeho uvedení na trh ale jako většinou odkládá. Cílevědomá dám si s tím ale hlavu nedělala a elektrický pick-up si z Modelu 3 postavila sama.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit

19.6.2019 | Mirek Mazal

Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit

/

Tesla chce i takový model nabídnout, plán na jeho uvedení na trh ale jako většinou odkládá. Cílevědomá dám si s tím ale hlavu nedělala a elektrický pick-up si z Modelu 3 postavila sama.

Elon Musk má hlavu zahlcenou převratnými myšlenkami, kterými si právem získává obdiv, někdy mu ale zkreslují vnímání reality. Nelze přehlédnout mnoho podnikatelských úspěchů pod vlajkou jeho několika firem, ale roztěkaný Američan často škodí své pověsti neuváženými činy a nesplnitelnými sliby.

Jedním z Muskových závazků bylo obohatit automobilový trh o elektrický pick-up. Sériová výroba praktického provedení je opět v nedohlednu, proto se rozhodla konat rázná dáma jménem Simone Giertz. A sama se pustila do stavbu světově první Tesly Model 3 s korbou nad zadní nápravou.

S dalšími automechaniky plánovala práci přibližně jeden rok a po dlouhém období plném překážek došlo na den D. Vybraným automobilem pro přestavbu se stal Model 3 s krátkým dojezdem, protože má kostru vyrobenou z oceli umožňující snadnější úpravy a levnější Tesla na trhu neexistovala. Simone chtěla zanechat co nejvíce původních prvků vozu, plány počítaly s nedotčeným místem řidiče a spolujezdce. Za předními sedadly už se děly ale zcela jiné věci.

Po převzetí úplně nového Modelu 3 Standard Range už nic nebránilo výrobě auta, které Elon Musk zatím jen slibuje. Projekt začal odstraněním interiéru, demontáží zadních oken a odřezáním nepotřebné části karoserie do podoby náklaďáku. Poté byla zpevněna kostra vozu, aby mohly být nainstalovány nové části tvořící použitelnou korbu.

Sada trubek tvořících pevný rám byla vyrobena přesně podle rozměru zadních partií Tesly. Některé díly patřily původně Fordu F-150. Po týdnech improvizace se svářečkou začal rozřezaný elektromobil nabírat reálné kontury pojízdného pick-upu zvaného Truckla. Bylo potřeba co nejvíce sjednotit konečnou úpravu všech nových dílů, aby k sobě pasovaly, což někdy nebylo snadné. Simone se při rozebírání chvílemi diví způsobu zpracování vozu, kdy jsou někdy na pravé a levé straně použity na stejných místech trochu jiné komponenty, což připomíná trable Tesly s výrobou.

Ani u předělaného auta nejsou rovnoměrné na všech místech, ale v rámci možností je vůz vytvořený velmi kvalitně. Bližším pohledem jsou znát domácí podmínky a svérázný postup realizace, ovšem Simone se svým týmem dokázala z fádní Tesly vytvořit originální koncept elektromobilu pro farmáře s alergií na spalovací motory.

V autě zůstala nejdůležitější výbava včetně tabletu uprostřed palubní desky, za sériovými sedadly pro dvojčlennou posádku už je pouze skleněný průhled do nákladního prostoru doplněného o pevný rám se světelnou rampou. Na levém zadním boku nechybí ani dobíjecí zásuvka, přesně jako u standardního provedení.

V závěru náročného procesu si tvůrkyně užila natáčení prvních záběrů s hotovým vozem. Poprvé mohla nákladní Model 3 prohnat loukami a podle svých slov se nemohla dočkat vytouženého okamžiku. Simone si moc nevěřila, ale při pohledu na výsledek nepochybuje, že si postavila auto snů.


Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 1 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 01Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 2 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 02Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 3 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 03Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 4 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 04Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 5 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 05Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 6 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 06Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 7 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 07Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 8 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 08Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 9 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 09Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 10 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 10Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 11 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 11Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 12 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 12Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 13 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 13Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 14 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 14Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 15 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 15Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 16 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 16Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 17 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 17Žena si v garáži sama postavila auto, které Tesla zatím není schopna vyrobit - 18 - Tesla Model 3 pick up prestavba foto 18
Model 3 jako první funkční pick-up Tesly si říká příhodně Truckla

Zdroj: Simone Giertz@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše