Alfa Romeo 4C Spider: sériová verze nafocena bez špetky maskování

S ústy dokořán tento článek asi po dočtení neopustíte, podívat se na produkční 4C Spider ale můžete.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Alfa Romeo 4C Spider: sériová verze nafocena bez špetky maskování

21.12.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Alfa Romeo 4C Spider: sériová verze nafocena bez špetky maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

S ústy dokořán tento článek asi po dočtení neopustíte, podívat se na produkční 4C Spider ale můžete.

Kupé Alfa Romeo 4C se stále zdá být sotva poznanou novinkou, faktem ale je, že představena byla již před rokem a půl. Od té doby se mluví nejen o tom, co je, ale také o tom, co bude. Ve hře je ostřejší verze, která ale dorazí na trh až v roce 2016. O něco dříve budeme mít tu čest s otevřeným provedením nazvaným klasicky Spider.

Možná si říkáte, co je to za novinku, však tohle auto se odhalilo světu už skoro před rokem. Ano i ne, řekli bychom - letos se v Ženevě ukázal pouze koncept vozu, který zaujal hlavně odlišnými světlomety, jež za příplatek budou k mání i pro kupé. Ale jaká světla to nakonec vlastně budou a jaké další změny Italové vozu dopřáli při přípravách produkčního provedení? Právě na to se můžeme podívat až dnes.

Vděčíme za to kolegům z italského Autoblogu, kterým se podařilo získat velmi výmluvné fotografie. Ty se zdráháme nazvat špionážními, pořízeny nicméně byly poblíž španělské Ubedy, kde se Alfa rozhodla natočit první propagační spot, kterým sériový Spider uvede „do oběhu”. Automobilka si pravděpodobně možná slela, že pouze mírně odlišné otevřené verze s sotva někdo všimne, ale jak vidíte, mýlila se.

Podívat se tak můžeme docela podrobně na vůz, který světová premiéra čeká zřejmě až v nejbližších měsících. Pochopitelně neočekávejte úplně jiné auto než jaké jsme viděli ve formě předprodukční studie, změny se ale přesto najdou - ještě jinak vypadají hlavní světlomety, odlišné jsou také výfuky a povšimnout si můžete také nového chladícího otvoru po levé straně auta, prý se má postarat o lepší přívod čerstvého vzduchu k převodovce. Ale podívejte se nakonec sami, najdete i další drobné novinky.

Po stránce techniky už žádné změny nečekáme. 4C Spider by tedy měl pohánět čtyřválec 1,75 přeplňovaný turbodmychadlem, který na zadní kola pošle až 177 kW (240 koní) výkonu. Samozřejmě výlučně přes automat, manuál by přece pokazil interiér...

Více se dozvíme zřejmě již brzy. Pokud by si vůz měl odbýt veřejnou premiéru v březnu v Ženevě, čekejme virtuální odhalení možná už v lednu. Pak vám přineseme veškeré dostupné detaily.


Alfa Romeo 4C Spider: sériová verze nafocena bez špetky maskování - 1 - Alfa Romeo 4C Spider seriova spy 01Alfa Romeo 4C Spider: sériová verze nafocena bez špetky maskování - 2 - Alfa Romeo 4C Spider seriova spy 02Alfa Romeo 4C Spider: sériová verze nafocena bez špetky maskování - 3 - Alfa Romeo 4C Spider seriova spy 03Alfa Romeo 4C Spider: sériová verze nafocena bez špetky maskování - 4 - Alfa Romeo 4C Spider seriova spy 04Alfa Romeo 4C Spider: sériová verze nafocena bez špetky maskování - 5 - Alfa Romeo 4C Spider seriova spy 05Alfa Romeo 4C Spider: sériová verze nafocena bez špetky maskování - 6 - Alfa Romeo 4C Spider seriova spy 06Alfa Romeo 4C Spider: sériová verze nafocena bez špetky maskování - 7 - Alfa Romeo 4C Spider seriova spy 07
Sériové provedení Alfy 4C Spider už nás při premiéře vážně nepřekvapí. Ani se nezdá, že by vůz automobilka před veřejností jakkoli skrývala...

Zdroj: Autoblog.it

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.