Aston Martin Rapide 2013: facelift bez maskování nachytán uprostřed Londýna

Modernizace čtyřdveřovému modelu přinesla novou čelní masku, vzadu se objevilo kachní křídlo. Spekuluje se také o verzi S a zástavbě motoru V8.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Aston Martin Rapide 2013: facelift bez maskování nachytán uprostřed Londýna

4.12.2012 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Aston Martin Rapide 2013: facelift bez maskování nachytán uprostřed Londýna

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Modernizace čtyřdveřovému modelu přinesla novou čelní masku, vzadu se objevilo kachní křídlo. Spekuluje se také o verzi S a zástavbě motoru V8.

Přestože Aston Martin v posledním roce představil hned dva modernizované modely - DB9 a Vanquish - a na další se chystá, nedá se situace, v jaké se aktuálně nachází britská automobilka, rozhodně nazvat lichotivou. Po stránce finanční se musí potýkat se ztrátou, jako investiční příležitost pak musí čelit pádu do skupiny B3 znamenající vysoký risk. To může odradit i potenciální zájemce o kontrolní balík 64 % akcií, které by za zhruba 800 milionů dolarů (cca 15,2 miliardy korun) velmi rád prodal jejich dosavadní vlastník, společnost Investment Dar.

Jedinou cestou ven je oslovit více zákazníků. V posledních dnech byl v centru Londýna opakovaně nachytán nový čtyřdveřový Rapide. Jen tak, bez maskování, dávající na odiv svůj nový nárazník a čelní masku i zadní spoiler, jehož vizáž snad každému připomene legendární kachní ocas Porsche 911. Právě díky tomuto prvku přitom okamžitě vyvstaly spekulace o chystané verzi S, ke kterým se značka nevyjádřila. Je tedy možné, že se jí nakonec opravdu dočkáme.

Pokud k tomu opravdu dojde, dá se předpokládat, že si automobilka nebude komplikovat život vývojem verze s jiným motorem. Spekulace o možné zástavbě motoru V8 tak asi zůstane jen spekulací. Pod kapotou spíše i nadále zůstane šestilitrový dvanáctiválec. S ohledem na výkony konkurenčního Porsche Panamera Turbo S ale zřejmě bude naladěn na 573 koní a 620 Nm, tedy stejně jako u nového Vanquishe.

Jistotu budeme mít až po ženevském autosalonu, kde se odhalení novinky očekává. Ještě zajímavější než pohled na finální technické parametry ale bude řeč Dr. Ulricha Beze o budoucnosti značky. Pokud totiž stávající či chystané modernizace nezabodují, čeká Aston Martin pád na dno investiční propasti. A poté zřejmě odchod do propadliště dějin.


Aston Martin Rapide 2013: facelift bez maskování nachytán uprostřed Londýna - 1 - Aston Martin Rapide 2013 facelift spy 01Aston Martin Rapide 2013: facelift bez maskování nachytán uprostřed Londýna - 2 - Aston Martin Rapide 2013 facelift spy 02Aston Martin Rapide 2013: facelift bez maskování nachytán uprostřed Londýna - 3 - Aston Martin Rapide 2013 facelift spy 03
Faceliftovaný Aston Martin Rapide byl nachytán v centru Londýna. Bez maskování, zato s novým zadním spoilerem připomínajícím kachní ocas Porsche 911

Zdroj: Autoblog.nl

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.