Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci

Koncepční Adra vznikla jako indicko-australská spolupráce. Na délku nemá ani 4 metry, na přední kola pak posílá 78 dieselových koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci

5.2.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Koncepční Adra vznikla jako indicko-australská spolupráce. Na délku nemá ani 4 metry, na přední kola pak posílá 78 dieselových koní.

Máme tu další novinku pro indické Auto Expo, přičemž stejně jako třeba Renault KWID nebo Honda Vision XS-1 ani Chevrolet Adra nemíří do sériové produkce. Místo toho je „zosobněním požadavků nové generace indických zákazníků“, což v řeči běžných občanů znamená, že některé jeho prvky převezmou sériové modely. Kromě samotné Indie by přitom tyto nové modely Chevroletu měly zamířit do všech zákoutí asijsko-pacifického regionu.

Proto se novinka snaží veškeré atributy spojené s vozy typu SUV - tedy velkorysou světlou výšku, výtečný výhled do všech stran, výše posazená sedadla a velký vnitřní prostor - vměstnat do kompaktního balení. Bohužel, konkrétní rozměry nám Chevrolet nesdělil. Jelikož je v Indii velkým omezením čtyřmetrová délka, dá se předpokládat, že koncepční Adra je menší než 4,2metrový Trax.

S ohledem na tyto dimenzionální restrikce pak asi nepřekvapí, že vůz disponuje pouze pohonem předních kol. Na ty pak svůj výkon přenáší blíže nespecifikovaná pohonná jednotka, která by podle zdrojů ze zákulisí značky měla z 1,3litrového objemu dolovat 78 koní. Tedy žádnou extra porci výkonu, i když na jízdu po městě bude tento výkon asi dostačující.

Design je pak dílem indického designového centra GMTC-I v Bangladore, zatímco finální prvky a výrobu hliněného modelu měl na svědomí australský Holden. Tamní vedení však dodává, že z daného konceptu prakticky nebude profitovat, neboť by vážně ohrozilo prodeje modelu Trax - nejkompaktnějšího SUV protinožců.

Díky odchodu Chevroletu z Evropy je pak jasné, že na cokoliv z této studie můžeme zapomenout také u nás. Nedá se totiž příliš počítat s tím, že by dané tvary a technologie převzali technici a designéři z Rüsselsheimu.


Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci - 1 - Chevrolet Adra concept 01Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci - 2 - Chevrolet Adra concept 02Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci - 3 - Chevrolet Adra concept 03Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci - 4 - Chevrolet Adra concept 04Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci - 5 - Chevrolet Adra concept 05Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci - 6 - Chevrolet Adra concept 06Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci - 7 - Chevrolet Adra concept 07Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci - 8 - Chevrolet Adra concept 08Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci - 9 - Chevrolet Adra concept 09Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci - 10 - Chevrolet Adra concept 10Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci - 11 - Chevrolet Adra concept 11Chevrolet Adra: další studie SUV z Dillí chce rovněž ovlivnit budoucí produkci - 12 - Chevrolet Adra concept 12
Chevrolete Adra je dalším konceptem z indického Auto Expo, který se do výroby nepodívá. Předznamenávat má budoucí modely

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše