Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech

Už tak vysoko mířící modely DS od Citroënu dostanou novou variantu - ještě výše posazenou edici Faubourg Addict. Kořeny lze vysledovat k Numéro 9.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech

7.9.2013 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už tak vysoko mířící modely DS od Citroënu dostanou novou variantu - ještě výše posazenou edici Faubourg Addict. Kořeny lze vysledovat k Numéro 9.

Citröen rozšiřuje svob modelovou řadu DS o edici Faubourg Addict a její představení je naplánováno kam jinam než na frankfurtský autosalon, který začne jž za pár dnů. Inspirace pro fialovou barvu a pro další prvky pochází z loňského konceptu Numéro 9, který měl být předzvěstí vrcholového DS9. Výrobce u této edice slibuje „pařížský přepych”.

Klíčovými změnami je na první pohled viditelný černofialový lak Whisper, kola s „diamantovým” efektem, motiv písmen DS na střeše a gravírovaná zrcátka, která mají připomínat ručně vyráběné šperky. Pokud se podíváte podrobněji, najdete i nezbytné plakety, označující speciální edici, a středy kol v barvě Whisper.

Všechny současné modely řady DS dostanou do ceníku položku Faubourg Addict a všechny budou víceméně stejné. Pouze střecha u DS3 Cabrio není pevná a částečně průhledná, jako je tomu u DS3, DS4 a DS5, nýbrž plátěná a pochopitelně stahovací. U DS5 je také motiv DS nejen na střeše, ale i na stropě a některých částech interiéru.

Citroëny DS Faubourg Addict si budou zákazníci moci objednat od října. Ceny zatím neznáme, ale označení „pařížský přepych” v tiskové zprávě více než naznačuje, že půjde o patřičně naceněný vrchol nabídky. Možná se je dozvíme ve Frankfurtu již zanedlouho.

Kromě nové špičky nabídky DS Citroën do Frankfurtu přiveze také okruhový Citroën C-Elysée WTCC, DS3 Cabrio Racing Concept, technologie pro úsporu paliva e-THP a BlueHDi, inovativní Hybrid Air, již představená MPV C4 Picasso a Grand C4 Picasso a pochopitelně i inovativní koncept Cactus.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 1 - citroen ds faubourg addict 01Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 2 - citroen ds faubourg addict 02Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 3 - citroen ds faubourg addict 03Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 4 - citroen ds faubourg addict 04Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 5 - citroen ds faubourg addict 05Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 6 - citroen ds faubourg addict 06Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 7 - citroen ds faubourg addict 07Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 8 - citroen ds faubourg addict 08Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 9 - citroen ds faubourg addict 09Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 10 - citroen ds faubourg addict 10Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 11 - citroen ds faubourg addict 11Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 12 - citroen ds faubourg addict 12Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 13 - citroen ds faubourg addict 13Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 14 - citroen ds faubourg addict 14Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 15 - citroen ds faubourg addict 15Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 16 - citroen ds faubourg addict 16Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 17 - citroen ds faubourg addict 17Citroën DS Faubourg Addict: takhle si říká pařížský přepych na kolech - 18 - citroen ds faubourg addict 18
Edice DS Faubourg Addict bude novým vrcholem nabídky Citroënů DS

Marek Bednář

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše