Dacia Sandero RS je venku, má 152 atmosférických koní a logo Renault

(+video) Vyšší výkon se pojí s méně kily a manuálním řazením. RS má i tužší podvozek a peprnější vzhled.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dacia Sandero RS je venku, má 152 atmosférických koní a logo Renault

19.6.2015 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Dacia Sandero RS je venku, má 152 atmosférických koní a logo Renault

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+video) Vyšší výkon se pojí s méně kily a manuálním řazením. RS má i tužší podvozek a peprnější vzhled.

O první ostré Dacii se začalo mluvit zhruba před rokem. V té době se objevilo několik neoficiálních ilustrací, poté však veškeré zmínky vyšuměly. Znovu přišlo Sandero RS do řečí letos v březnu, kdy špionážní fotografové nachytali testovací prototyp. Ten se přitom kromě jiného pyšnil i logem Renaultu, pročež jsme se začali obávat faktu, že ostrá Dacia sice vznikne, na evropských trzích však nabízena nebude.

Tuto domněnku nyní jen potvrdilo oficiální odhalení rumunské novinky. Sandero RS totiž skutečně bude nabízeno jen v Latinské Americe, pročež je vůbec prvním modelem divize RenaultSport vyrobeným mimo Evropu. Pod kapotou přitom skrývá atmosférický dvoulitrový motor o výkonu 150 hp (tedy 152 PS), který na přední kola přenáší šestistupňová manuální převodovka.

Vyjma posíleného motoru dostala ostrá Dacia s logem Renaultu do vínku rovněž speciálně naladěný stabilizační program, snížený a přitvrzený podvozek, zrevidované řízení a kotoučové brzdy ve všech rozích. Tím ale jakékoliv zmínky o technice končí, k dispozici nemáme ani jízdní dynamiku. S ohledem na výkon a hmotnost okolo 1,1 tuny byste však stovku měli pokořit za 7,5 sekundy.

Více by se divize RenaultSport měla o novince rozpovídat na počátku příštího roku, kdy bude zahájen prodej. Nebudeme se tedy pouštět do zbytečných spekulací a místo toho zamíříme k designu, který těží z agresivnějšího čelního nárazníku se zakomponovanými LEDkami pro denní svícení. Mimo to dorazily i mohutnější boční prahy, zatímco záď ozdobil falešný difuzor a dvojitá koncovka výfuku.

Dále můžeme zmínit ještě 17palcová zatmavená kola, která obouvají pneumatiky Continental EcoSportContact 3 o rozměru 205/45. Za dalšími modifikacemi však již musíme vyrazit do interiéru, kde najdeme sportovní volant s lehce zploštělou spodní částí, sadu ocelových pedálů nebo unikátní čalounění. Sedadla pak mají nabídnout o trochu více bočního vedení než standard.

Bohatá je přitom i základní výbava, ve které najdeme klimatizaci, tempomat nebo multimediální systém s dotykovým displejem a především hlasovým ovládáním. To samozřejmě pro Evropany až taková finesa není, Sandero RS je však prvním modelem Renaultu v Latinské Americe, který ji nabízí. Tím nám ale veškerá pro tuto chvíli dostupná fakta bohužel končí, i tak máme čeho litovat. Je nepochybné, že Sandero by neobrátilo svět ostrých subkompaktů naruby, jednoduchý, starosvětský a s odpovídající cenou také dostupný vůz s puncem RenaultSportu by ale mohl být zajímavou volbou pro nejednoho začínajícího petrolheada. A to ještě více na trhu ojetých aut. Snad někdy příště...


Dacia Sandero RS je venku, má 152 atmosférických koní a logo Renault - 1 - Dacia-Renault Sandero RS prvni oficialni sada 01Dacia Sandero RS je venku, má 152 atmosférických koní a logo Renault - 2 - Dacia-Renault Sandero RS prvni oficialni sada 02Dacia Sandero RS je venku, má 152 atmosférických koní a logo Renault - 3 - Dacia-Renault Sandero RS prvni oficialni sada 03Dacia Sandero RS je venku, má 152 atmosférických koní a logo Renault - 4 - Dacia-Renault Sandero RS prvni oficialni sada 04Dacia Sandero RS je venku, má 152 atmosférických koní a logo Renault - 5 - Dacia-Renault Sandero RS prvni oficialni sada 05Dacia Sandero RS je venku, má 152 atmosférických koní a logo Renault - 6 - Dacia-Renault Sandero RS prvni oficialni sada 06Dacia Sandero RS je venku, má 152 atmosférických koní a logo Renault - 7 - Dacia-Renault Sandero RS prvni oficialni sada 07Dacia Sandero RS je venku, má 152 atmosférických koní a logo Renault - 8 - Dacia-Renault Sandero RS prvni oficialni sada 08
Renault Sandero RS dostal do vínku 152 atmosférických koní a agresivnější bodykit. K mání však bude pouze v Latinské Americe

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše