Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW

Překarosovaný Chevrolet Optra s bohatou základní výbavou pohání motor 1,5 se 105 koňmi. Stát má od 250 000 Kč, mimo Rusko zřejmě nezamíří.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW

27.5.2013 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Překarosovaný Chevrolet Optra s bohatou základní výbavou pohání motor 1,5 se 105 koňmi. Stát má od 250 000 Kč, mimo Rusko zřejmě nezamíří.

Pokud jsme se o víkendu zmiňovali o guláši, který panuje v názvosloví Mercedesu, pak v případě korejského Chevroletu (pro nás bývalé Daewoo) můžeme hovořit o naprostém mišmaši. Tato značka totiž pod jedním názvem prodávají hned několik modelů, přičemž každý z nich je určen pro jiné trhy. A aby toho nebylo málo, i samotná značka se někdy liší.

Korunu všemu tak nasazuje uzbekistánská pobočka značky Daewoo (zvaná Uz-Daewoo), která nově představila sedan Gentra. Pod stejným názvem se ovšem na jihokorejském trhu prodává Chevrolet Aveo. A aby toho nebylo málo, Gentra je jen trochu jinou (a modernizovanou variantou) dvojice Daewoo Nubira/Chevrolet Optra. V mezinárodní nabídce se tak zřejmě nevyzná ani produktový manažer korejské automobilky, my si ambice to dokázat neděláme vůbec.

Na druhou stranu by to ovšem nemělo vadit, neboť Daewoo Gentra se má nabízet pouze na ruském, ukrajinském a uzbekistánském trhu, kde žádný z jeho sourozenců nepůsobí. Lokální zákazníky tak podivná strategie automobilky nebude mást, přičemž jednoduchá volba je čeká i v samotném showroomu. V rámci mechaniky je totiž k mání pouze jeden 1,5litrový benzinový čtyřválec naladěný na 105 koní. Mezi převodovkami lze pak vybírat mezi manuálem a automatem, přičemž průměrná spotřeba se dle volby pohybuje od 8,46 do 9,46 l/100 km.

Zajímavé přitom je, že motor již plní emisní normy Euro V, ačkoliv v cílových lokalitách je vyžadována pouze čtyřka. To by mohlo naznačovat vývoz, ten však s ohledem na přisouzení evropských trhů Chevroletu není pravděpodobný. Spíše se tak dá předpokládat, že už i v Rusku je na tento faktor brán ohled. Zvláště, když sedan s pohonem předních kol hodlá soupeřit s takovými rivaly, jakými je Hyundai Solaris, Kia Rio, Renault Sandero nebo dokonce Volkswagen Polo.

S ohledem na takový rozptyl pak nepřekvapí, že uzbekistánské Daewoo našlapalo výbavou již základní verzi nabízející třeba klimatizaci, airbagy, imobilizér nebo přední mlhovky. Výše postavené modely pak navíc dostanou ještě vyhřívaná přední sedadla, střešní okno, přehrávač CD a MP3 nebo falešné dřevěné dekory v interiéru.

Ceny mají startovat na částce 399 000 rublů, což odpovídá zhruba 250 000 Kč. Podle prohlášení automobilky by se tak nová Gentra měla dostat pod veškerou konkurenci, což jí společně s navýšenou kvalitou má zajistit snadnou prodejnost. Jsme zvědavi, zda se tato prohlášení stanou realitou.


Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW - 1 - Uz-Daewoo Gentra 01Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW - 2 - Uz-Daewoo Gentra 02Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW - 3 - Uz-Daewoo Gentra 03Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW - 4 - Uz-Daewoo Gentra 04Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW - 5 - Uz-Daewoo Gentra 05Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW - 6 - Uz-Daewoo Gentra 06
Uz-Daewoo Gentra měl premiéru minulý týden, přičemž do prodeje se má dostat v polovině června za cenu startující od 250 000 Kč

Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW - 7 - Chevrolet Lacetti 01Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW - 8 - Chevrolet Lacetti 02Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW - 9 - Chevrolet Lacetti 03Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW - 10 - Chevrolet Optra 01Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW - 11 - Chevrolet Optra 02Daewoo Gentra: uzbekistánský Chevrolet jde do prodeje, konkurovat chce i VW - 12 - Chevrolet Optra 03
Chevrolet Optra a Chevrolet/Daewoo Nubira jsou dalšími verzemi, které korejská automobilka produkuje na identické platformě s takřka stejnou karoserií. Určeny jsou však pro jiné trhy

Zdroj: Uz-Daewoo přes Autoblog Spanish

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek