FCA upřesnil plány pro Fiat, Alfu, Jeep, Maserati, Chrysler i Dodge do roku 2016

Italové v příštích měsících přivedou na svět řadu nových i faceliftovaných modelů. Letos to bude třeba Alfa Romeo „Giulia“ či Maserati Levante.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

FCA upřesnil plány pro Fiat, Alfu, Jeep, Maserati, Chrysler i Dodge do roku 2016

20.1.2015 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

FCA upřesnil plány pro Fiat, Alfu, Jeep, Maserati, Chrysler i Dodge do roku 2016

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italové v příštích měsících přivedou na svět řadu nových i faceliftovaných modelů. Letos to bude třeba Alfa Romeo „Giulia“ či Maserati Levante.

Před několika málo dny došlo k setkání akcionářů koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Při té příležitosti byly upřesněny plány, které se týkají všech sdružených značek. O budoucnosti Alfy Romeo jsme se mohli zmínit již minulý týden, kdy jsme uvedli, že Italové letos představí nový sedan, ke kterému se v roce příštím přidá druhý model, nejspíše SUV označované prozatím jako projekt 949. Do roku 2018 pak Alfa Romeo přivede na svět ještě šest dalších modelů, mezi nimiž nebude chybět ani konkurence pro BMW řady 6.

Plány jsou to rozhodně odvážné a jsme skutečně zvědavi, zda dojdou naplnění. A netýká se to pouze Alfy, ale i ostatních značek. Tedy snad s výjimkou Maserati, o které strach rozhodně nemáme. Automobilka s trojzubcem ve znaku totiž hodlá do konce příštího roku mířit vždy jen do středu terče, neboť letos odhalí své první SUV Levante a na příští rok má připravenou premiéru produkční verze konceptu Alfieri.

Čtyřdveřová novinka bude k mání se dvěma šestiválcovými benzinovými motory, z nichž první nabídne 350 a druhý 425 koní. Vrcholem řady se stane osmiválcové provedení naladěné na 560 koní, mimo to ovšem máme počítat také se třemi dieselovými verzemi, jež budou produkovat 250, 275 a 340 koní. Alfieri však sáhne jen po vonnějších oktanech, jež pokrývají škálu od 410 do 520 koní.

Přesunout se můžeme k Jeepu, který by nejpozději v příštím roce měl představit nové SUV, které se v nabídce zařadí mezi modely Renegade a Cherokee. Mimo to máme počítat s novými generacemi modelů Wrangler a Grand Cherokee, přičemž ty jsou očekávány v roce 2017. O rok později pak dorazí sedmimístný Grand Wagoneer, který bude sdílet platformu s již zmíněným Jeepem Grand Cherokee.

Dostáváme se k užitkové části koncernu FCA, kterou zastupují značky RAM a Fiat. První se letos i v příštím roce zaměří hlavně na facelifty stávajícího porfolia, než v letech 2017 a 2018 představí zcela nové modely 1500, 2500 a 3500. Fiat chce pak pro změnu dorazit s dodávkou střední velikosti, které bude asistovat dokonce pick-up. Oba modely navíc mají dorazit nejpozději do konce roku 2016.

V rámci nabídky osobních vozů pak italská automobilka hodlá ve stejném období omladit modely Bravo, Linea, Stilo a MultiWagon, přičemž zároveň chystá i zcela novou generaci Fiatu 500. Ta by měla dorazit nejen v lifestylové, ale také „lidovější“ verzi, jež nahradí model Punto. Od této varianty se přitom čekají nemalé prodeje, neboť kromě důrazu na nízkou cenu nabídne i velkou praktičnost.

Chrysler pro změnu hodlá představit vůbec první minivan ve verzi plug-in hybrid. Nejspíše přitom půjde o novou generaci modelu Voyager, která by měla debutovat v příštím roce na autosalonu v Detroitu. O pár měsíců později, zřejmě v New Yorku, by pak měl být představen kompaktní sedan s prozatímním názvem Chrysler 100, jež se má vyznačovat luxusní výbavou.

Jako poslední se na řadu dostává Dodge, který má za sebou hlavně přestavování sportovních modelů. Asi proto nepřekvapí, že nyní přijdou na řadu spíše ty praktické, jež zastoupí třeba facelift sedanu a hatchbacku Dart. I ten se ovšem očekává také v drsnější verzi SRT, jež dostane devítistupňový automat. A počítat máme rovněž s příchodem sedmimístného MPV.

Tím nám upřesnění věcí budoucích končí, přičemž bude zajímavé sledovat, zda se plány koncernu FCA naplní, či zda se stejně jako již mnohokrát v minulosti dočkáme jejich určité revize. Minimálně do konce roku 2016 ale žádnou razantní změnu ve strategii neočekáváme. Poté však bude třeba zvážit reálné prodeje, které asi nebudou tak optimistické, jak by Sergio Marchionne chtěl.


FCA upřesnil plány pro Fiat, Alfu, Jeep, Maserati, Chrysler i Dodge do roku 2016 - 1 - FCA nove plany 2014-2016
Koncern FCA upřesnil své plány do konce roku 2016

FCA upřesnil plány pro Fiat, Alfu, Jeep, Maserati, Chrysler i Dodge do roku 2016 - 2 - Alfa Romeo Giulia 2016 nova ilustrace Thorsten Krisch 01FCA upřesnil plány pro Fiat, Alfu, Jeep, Maserati, Chrysler i Dodge do roku 2016 - 3 - Alfa Romeo Giulia 2016 nova ilustrace Thorsten Krisch 02FCA upřesnil plány pro Fiat, Alfu, Jeep, Maserati, Chrysler i Dodge do roku 2016 - 4 - Alfa Romeo Giulia 2016 nova ilustrace Thorsten Krisch 03
Kromě jiného se počítá s novým sedanem Alfy Romeo...

FCA upřesnil plány pro Fiat, Alfu, Jeep, Maserati, Chrysler i Dodge do roku 2016 - 5 - Maserati Kubang 01FCA upřesnil plány pro Fiat, Alfu, Jeep, Maserati, Chrysler i Dodge do roku 2016 - 6 - Maserati Kubang 03FCA upřesnil plány pro Fiat, Alfu, Jeep, Maserati, Chrysler i Dodge do roku 2016 - 7 - Maserati Kubang 02FCA upřesnil plány pro Fiat, Alfu, Jeep, Maserati, Chrysler i Dodge do roku 2016 - 8 - Maserati Alfieri 2014 oficialne 02FCA upřesnil plány pro Fiat, Alfu, Jeep, Maserati, Chrysler i Dodge do roku 2016 - 9 - Maserati Alfieri 2014 oficialne 03FCA upřesnil plány pro Fiat, Alfu, Jeep, Maserati, Chrysler i Dodge do roku 2016 - 10 - Maserati Alfieri 2014 oficialne 05
...či prvním SUV značky Maserati a také produkční verzí konceptu Alfieri

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.