Lada Niva Urban už je k mání i u nás, nejluxusnější Niva vyjde na 333 tisíc Kč

Luxusní verze má již ve standardu 16palcová litá kola, nárazníky v barvě karoserie či klimatizaci. Její světlá výška však poklesla na 190 milimetrů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada Niva Urban už je k mání i u nás, nejluxusnější Niva vyjde na 333 tisíc Kč

28.5.2015 | Petr Prokopec | 11 příspěvků

Lada Niva Urban už je k mání i u nás, nejluxusnější Niva vyjde na 333 tisíc Kč

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Luxusní verze má již ve standardu 16palcová litá kola, nárazníky v barvě karoserie či klimatizaci. Její světlá výška však poklesla na 190 milimetrů.

Lada Niva byla světu poprvé představena již před dlouhými osmatřiceti lety. Za tu dobu se její design prakticky nezměnil, příliš velkou modernizací pak vlastně neprošel ani motorový prostor. Zatímco totiž původně ruské SUV poháněla benzinová jedna-šestka naladěná na 73 koní, dnes pod kapotou najdeme 1,7litrový čtyřválec s výkonem vyšším o pouhých deset koní. Stálý pohon ovšem zůstal zachován, stejně jako pětistupňová manuální převodovka.

Proč zde tedy o ruské legendě hovoříme? Zejména kvůli nové verzi Urban, která byla představena v loňském roce a která je nejluxusnějším provedením, jaké se v historii objevilo. Standardem jsou totiž 16palcová litá kola nebo nárazníky v barvě karoserie. Ta přitom může být nalakována v bílém, zeleném, modrém, černém, stříbrném nebo hnědém odstínu. Mimo to tu pak máme třeba klimatizaci nebo přední okna v elektrice.

Za tyto a mnohé jiné doplňky platíte 274 900 Kč bez DPH, tedy 332 629 korun s daní. Ve srovnání s regulérním provedením ovšem budete muset počítat s lehce zhoršenými jízdními vlastnostmi v terénu. To je dáno zejména poklesem světlé výšky z 235 na 190 milimetrů, na druhou stranu lze však počítat se spotřebou nižší než 10,5 l/100 km v průměru a splněním emisní normy Euro 5b.

Kromě rozsáhlé standardní výbavy pak můžete počítat i s několika volitelnými doplňky, kdy kupříkladu za přestavbu na LPG dáte 23 950 Kč bez daně. Na dalších 27 920 Kč bez DPH vás může přijít zadní diferenciál s omezenou svorností, dále pak můžete utrácet třeba za střešní hagusy (7 500 Kč bez daně), plastové podběhy (2 990 Kč bez daně) nebo tažné zařízení (6 100 Kč bez daně).

Absolutní nutností by ovšem měl být antikorozní nástřik kovových částí podvozku a dutin karoserie Dinitrolem, za který dáte 5 190 Kč bez DPH. Rzi totiž Niva podléhá mnohem více než zubu času. Tím ale toulka po ceníku končí, dodat již můžeme pouze tolik, že dovozcem Lady Niva Urban na český trh je společnost Auto Max Czech.


Lada Niva Urban už je k mání i u nás, nejluxusnější Niva vyjde na 333 tisíc Kč - 1 - Lada 4x4 Urban 01Lada Niva Urban už je k mání i u nás, nejluxusnější Niva vyjde na 333 tisíc Kč - 2 - Lada 4x4 Urban 02Lada Niva Urban už je k mání i u nás, nejluxusnější Niva vyjde na 333 tisíc Kč - 3 - Lada 4x4 Urban 03Lada Niva Urban už je k mání i u nás, nejluxusnější Niva vyjde na 333 tisíc Kč - 4 - Lada 4x4 Urban 04Lada Niva Urban už je k mání i u nás, nejluxusnější Niva vyjde na 333 tisíc Kč - 5 - Lada Niva Urban ceska cena 01Lada Niva Urban už je k mání i u nás, nejluxusnější Niva vyjde na 333 tisíc Kč - 6 - Lada Niva Urban ceska cena 02
Lada Niva vypadá s novými koly a nárazníky v barvě karoserie působivě. Doufejme, že ve verzi Urban nepřijde o legendární terénní schopnosti

Petr Prokopec

Diskuze 11 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše