Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě?

(+ živé foto) Maserati se rozhodlo vdechnout život odlehčené verzi nejsilnějšího GranCabria. Nebo, chcete-li, nejostřejší GranTurismo zbavit střechy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě?

22.9.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Maserati se rozhodlo vdechnout život odlehčené verzi nejsilnějšího GranCabria. Nebo, chcete-li, nejostřejší GranTurismo zbavit střechy.

Ano, oběma definicemi lze počastovat nové GranCabrio MC, nakonec bez přídomku Stradale. Ačkoli je jeho jméno docela složité, všechny jeho součásti jsou známé - otevřené provedení již kdysi testovaného GranTurisma se objevilo na scéně loni, nejostřejší varianta kupé jménem MC Stradale pak ještě o něco dříve. Když si pak obě tyto verze dáme dohromady, vyjde z toho GranCabrio MC - vůz, u nějž vlastně nevíme, co si o něm myslet.

Pokud jsou vám totiž známé aspekty výše zmíněných provedení nejatraktivnějšího Maserati dneška, pak víte, že GranCabrio je hlavně stylovka a k jejímu charakteru jdou spíše verze jako Fendi než už loni odhalený Sport s vyšším výkonem a ostřejším naladěním. Ale proč ne. Varianta MC Stradale je nicméně něco jako (a teď to trochu přeženeme) Ferrari 430 Scuderia vedle „obyčejné” čtyřistatřicítky. Tedy vůz, který oproti základnímu provedení více než přidává výkon raději ubírá hmotnost a autu jako celku dodává ostré ladění schopné odolávat i lecjaké okruhové akci. Jak jde tohle dohromady s těžším a z podstaty jinak zaměřeným kabrioletem?

Na tuto otázku odpověď nemáme, rozhodné vám ale můžeme říci, že italskému kabriu to s doplňky MC pořádně sluší. A o to tu zřejmě půjde především. Stejně jako v případě kupé se dočkalo nových, o dost výraznějších nárazníků, dodatečných otvorů na kapotě motoru, většího difuzoru, jiných koncovek výfuků a decentního spojleru na víku kufru. Nechybí ani výraznější boční prahy a černě lakovaná kola z lehkých slitin. Také v interiéru se zjevně hraje na stejnou notu jako u kupé, jakkoli celkový pohled do něj zatím není k dispozici.

V případě techniky máme jen kusé informace, ale i kdybychom neměli žádné, to podstatné bychom uhádli. Co se týče motoru, vůz přebírá „hardware” Sportu, tedy silnější osmiválec 4,7 s výkonem nejvýše 450 koní při 7 000 ot./min a točivým momentem až 510 Nm při 4 750 otáčkách. To vše bude spojeno s automatickou převodovkou a pohonem zadních kol.

Podstatnější ale bude úspora hmotnosti, která u kupé MC Stradale činí plných 110 kilogramů. Kolik to bude u kabrioletu zatím Maserati nesdělilo, menší číslo ale očekávat nelze. Odvíjet se od něj pak bude i zatím neznámá dynamika, jenž by měla bezpečně překonat tu platnou pro GranCabrio Sport. To zrychluje na stovku za 5,2 sekundy a dosáhne rychlosti až 285 km/h.

Jak vidíte, spoustu detailů zatím neznáme, nejsme si ale jisti, že jsou u tohoto provedení nějak zvlášť podstatné. Maserati na svém kanálu na Youtube zveřejnilo první video, či spíše audio, které na premiéru vozu v Paříži láká právě skrze jeho zvuk. A máme pocit, že o ten a o vzhled tu půjde v první řadě. Nebo snad máte pocit, že by si někdo na okruhové řádění koupil kabriolet?

Více vám na každý pád řekneme po pařížské premiéře této novinky, při níž se (alespoň doufáme...) dozvíme podrobnější technické parametry a snad i cenu. Třeba Maserati ještě něčím překvapí...

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 1 - Maserati GranCabrio MC zive 01Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 2 - Maserati GranCabrio MC zive 02Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 3 - Maserati GranCabrio MC zive 03Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 4 - Maserati GranCabrio MC zive 04Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 5 - Maserati GranCabrio MC zive 05Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 6 - Maserati GranCabrio MC zive 06Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 7 - Maserati GranCabrio MC zive 07Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 8 - Maserati GranCabrio MC zive 08Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 9 - Maserati GranCabrio MC zive 09Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 10 - Maserati GranCabrio MC zive 10Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 11 - Maserati GranCabrio MC zive 11Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 12 - Maserati GranCabrio MC zive 12Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 13 - Maserati GranCabrio MC zive 13
Na autosalonu v Paříži nové Maserati GranCabrio MC ukázalo, že s tím místem na zadních sedadlech to není až tak žhavé. A to přesto, že vpředu seděly útlé modelky

Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 14 - Maserati GranCabrio MC Stradale prvni 01Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 15 - Maserati GranCabrio MC Stradale prvni 02Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 16 - Maserati GranCabrio MC Stradale prvni 03Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 17 - Maserati GranCabrio MC Stradale prvni 04Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 18 - Maserati GranCabrio MC Stradale prvni 05Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 19 - Maserati GranCabrio MC Stradale prvni 06Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 20 - Maserati GranCabrio MC Stradale prvni 07Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 21 - Maserati GranCabrio MC Stradale prvni 08Maserati GranCabrio MC: bijec bez střechy, nebo stylovka na dietě? - 22 - Maserati GranCabrio MC Stradale prvni 09
Maserati GranCabrio MC Stradale je podivným slepencem nejostřejšího kupé a stylového kabrioletu. Buď bude vším, nebo ničím...


Špatně italská novinka rozhodně nezní...

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.