Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
McLaren 720S odhalen, se svými parametry je noční můrou Ferrari i Lamba
7.3.2017 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
McLaren 720S je první kompletně nový stroj značky za poslední šest let. Vedle jeho parametrů Italové rázem pomalu nemají co nabídnout.
Většina současných modelů britské sportovní značky McLaren byla jakýmsi větším či menším způsobem odvozena od původního kupé MP4-12C z roku 2011. Samozřejmě nebyla to zcela stejná auta, ale třeba karbonový monokok či biturbo osmiválec o objemu 3,8 litru byste našli prakticky u všech pozdějších aut, a také proto je novinka s označením 720S pro známou firmu tolik důležitá.
Předně stojí za zmínku fakt, že vůz využívá novou karbonovou vanu Monocage II, a přestože „sedmsetdvacítka“ nadále zůstává u podélně uloženého osmiválce před zadní nápravou a pohonu zadních kol, nezůstal zde kámen na kameni. Původní 3,8litrovou jednotku nahrazuje přepracovaný motor M840T s úhlem rozevření válců 90° objemu 4,0 litru (3 994 cm3), kterému asistují dvě twin-srcoll turbodmychadla.
Výsledkem je 720 koní při 7 250 ot./min, maximální točivý moment 770 newtonmetrů dostupných při 5 500 ot./min, a přestože zde máme přeplňovaný agregát, je schopen nechat se vytočit až do osmi a půl tisíce otáček.
To jsou sama o sobě působivá čísla hravě překonávající Ferrari 488 GTB (670 k) i Lamborghini Huracán Performante (640 k) a teď si představte, že tohle všechno je zabaleno do jednoho balíčku o suché hmotnosti jen 1 283 kg a té provozní pořád fantastických 1 322 kg. Není divu, že tato britská hračka vládne stovku za 2,9 sekundy, na dvojnásobnou rychlost dorazí za 7,8 vteřiny a sprint na čtvrt míle dá za 10,5.
Maximálka činí ve spojení se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou 341 kilometrů v hodině a stejně působivě vypadají také oficiálně naměřené brzdné dráhy. Karbon-keramické kotouče umí ze stovky zastavit na třiceti metrech, z dvoustovky pak budete za ideálních podmínek stát po 122 metrech.
McLaren 720S má všechna kola zavěšená na dvojitých lichoběžníkových ramenech, nechybí adaptivní tlumiče, celá baterie elektronických obezliček včetně stabilizace a systému kontroly rozjezdu, naopak diferenciál je otevřený a trakci při rozjezdu či jízdu v zatáčkách pod plynem střeží pouze elektronicky řízené přibrzďování kol.
K zajímavostem 720S patří sklápěcí digitální přístrojový štít, který při běžné jízdě zobrazuje na displeji standardní údaje, zatímco ve sportovním režimu omezí zobrazovaná data na nutné minimum, aby nerozptylovala řidiče. Ten si může vyzkoušet také Variable Drift Control, což není nic jiného než systém pomáhající udržet auto v řízeném driftu, stejně jako je tomu u Fordu Focus RS.
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.
























McLaren 720S naživo v Ženevě






































Novinka McLarenu váží pouze 1 322 kg, může tedy nabídnout až 545 koní na tunu
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
dnes
Toyota předvedla jízdu a zvuk svého nového sporťáku po boku jeho příbuzných, absurdního nástupce LFA raději nechala doma
včera
Řidič si zkoušel hrát na Jamese Bonda trikem se značkou, místo potlesku sklidil pokutu, trestné body a nominaci v anketě Fušer roku
8.12.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Ford Mondeo v novém se začal prodávat a je tak levný, že automobilka radši tají, jak výhodná nabídka to je
před 2 hodinami
Italové odhalili nový motor s radikální konstrukcí, kterou léta nikdo nepoužil, spalovací motory je pořád kam posouvat
před 4 hodinami
Technik popsal půlrok života s autem od „zrádců Tesly”. Hořel pro něj nadšením, teď už ho nechce ani vidět
před 5 hodinami
BMW má nového šéfa. Do čela vytáhlo člověka, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli
před 7 hodinami
Fešný čínský soupeř Škody Superb se začal prodávat na prvním západním trhu, z jeho ceny jde hlava kolem
před 8 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
