Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou

Na podobné úniky nejsme z českých luhů a hájů příliš zvyklí, tentokrát k němu ale došlo. Zřejmě někdo z tiskárny vynesl podobu Škody Kamiq pro Evropu na veřejnost ještě před jejím odhalením.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou

25.2.2019 | Petr Prokopec

Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na podobné úniky nejsme z českých luhů a hájů příliš zvyklí, tentokrát k němu ale došlo. Zřejmě někdo z tiskárny vynesl podobu Škody Kamiq pro Evropu na veřejnost ještě před jejím odhalením.

Je běžnou praxí, že automobilky s médii úzce spolupracují a zejména v případě těch tištěných pamatují na plánovaná data vydání. Předem je tak zásobují v tu chvíli nezveřejněnými materiály, aby se určitá novinka v tom či onom časopise a nebo novinách objevila už ve chvíli, kdy je aktuální. Psát ve čtvrtek o novém autě, které se ukázalo ve středu ráno, je v podstatě zbytečné, nemluvě o časopisech, které jsou týdeníky či měsíčníky. Výrobci aut si tak ve výsledku zajišťují hlavně to, aby o jejich autech vůbec někdo psal, neboť dubnové vydání magazínu s březnovou novinkou na přebalu by zaujalo málokoho.

Proč vám tu ale poodhalujeme zákulisí vzniku časopisů? Jednoduše proto, že jakkoliv vydavatelé a redakce dostávají tajný materiál pod embargem, pracují v nich obyčejní lidé. A ti mohou mít sklon k nepravostem, stejně jako jednoduše mohou udělat chybu. Snadno se tak stane, že vizáž přísně střeženého vozu je tímto „propálena“ ještě před oficiální premiérou. A přesně to se stalo i v případě Škody Kamiq pro Evropu, jejíž debut proběhne zítra. Finální vzhled vozu jsou však známé již dnes.

Co přesně se stalo, je otázkou, pravděpodobně ale někdo z tiskárny Mladé Fronty Dnes vypustil podobu zítřejšího přebalu deníku i přiloženého magazínu Auto na internet s denním předstihem. Snímek se pak začal šířit po Twitteru a čas už teď nikdo nevrátí zpět. Klíčový záběr tak odhaluje čelní partie, které prakticky jako jediné zůstávaly zahaleny alespoň jistou rouškou tajemna. Vše ostatní nám ukázaly špionážní záběry nemaskovaných prototypů, interiér odhalila značka oficiálně.

Znamená to tedy, že nové mladoboleslavské SUV je venku, v rámci světel tak značka skutečně jde cestou Hyundai Kona. Po stránce technické pak Kamiq stejně jako Škoda Scala stojí na modulární platformě MQB A0, hatchback však o chlup překoná v rámci rozvoru (2 651 mm vs 2 649 mm). Ač jde sice o jediný potvrzený rozměr, o novince toho říká hodně. Prostor mezi nápravami je totiž větší, než tomu bylo u první i druhé generace Škody Octavia.

Samotná skutečnost, že vůz užije architekturu MQB A0, pro změnu vypovídá mnohé o tom, co hledat pod kapotou. Tato verze platformy totiž neumožňuje zástavbu pohonu všech kol, výkon tedy pokaždé zamíří dopředu jako u zmiňované „skály“. Je tedy více než jisté, že pod kapotu se nastěhují dvě benzinové jednotky (1,0 TSI a 1,5 TSI) a jedna dieselová (1,6 TDI). Výkon pak bude vrcholit na 150 koních, přičemž zákazníci budou moci volit mezi manuály a automatem.

S hatchbackem má nové SUV společný rovněž interiér, očekávat lze tedy volně stojící displej, výdechy klimatizace zasahující až do dveří a opticky tak navyšující šíři kabiny či možnost dokoupení digitálního přístrojového štítu. Tím nám ale dostupná data končí, dalŠí očekávejme zítra. Předpokládáme však, že cena mezi nimi nebude, tu si zřejmě Škoda nechá až na výstavní debut v Ženevě nebo ještě pozdější termín.


Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 1 - Skoda Kamiq EU 2019 unik MF Dnes 01Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 2 - Skoda Kamiq EU 2019 unik MF Dnes 02
Škoda Kamiq se konečně ukázala i zepředu, dokonce den před premiérou

Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 3 - Skoda Kamiq EU 2019 unik MF Dnes dalsi 03
Blízkost sériového vzhledu podobě konceptu Vision X je enormní

Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 4 - Skoda Kamiq 2019 EU verze prvni foto 03Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 5 - Skoda Kamiq EU 2019 unik MF Dnes dalsi 01Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 6 - Skoda Kamiq EU 2019 unik MF Dnes dalsi 02Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 7 - Skoda Kamiq 2019 EU verze prvni foto 04
Dosud jsme přitom v tomto směru měli pouze náznaky...

Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 8 - Skoda Kamiq 2019 EU verze prvni foto 05Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 9 - Skoda Kamiq 2019 EU verze prvni foto 06
...oficiální ilustrace...

Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 10 - Skoda Kamiq 2019 EU verze nove spy foto 01Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 11 - Skoda Kamiq 2019 EU verze nove spy foto 02Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 12 - Skoda Kamiq 2019 EU verze nove spy foto 03Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 13 - Skoda Kamiq 2019 EU verze nove spy foto 04Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 14 - Skoda Kamiq 2019 EU verze nove spy foto 05Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 15 - Skoda Kamiq 2019 EU verze nove spy foto 06
...nebo špionážní záběry

Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 16 - Skoda Kamiq 2019 EU verze prvni foto 01
Interiér byl odhalen oficiálně...

Podoba nejlevnějšího SUV Škody unikla na internet ještě před premiérou - 17 - Skoda Kamiq 2019 EU verze prvni foto 02
...se Škodou Scala je téměř na chlup identický

Zdroj: Škoda News@Twitter

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše