Qoros 2 SUV PHEV bude nejmenší model značky, měří jen 4 metry

Poněkud kontroverzní vizáži dominují vertikálně usazené světlomety, které časem do produkce zamíří stoprocentně. Stejně jako hybridní ústrojí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Qoros 2 SUV PHEV bude nejmenší model značky, měří jen 4 metry

20.4.2015 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Qoros 2 SUV PHEV bude nejmenší model značky, měří jen 4 metry

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Poněkud kontroverzní vizáži dominují vertikálně usazené světlomety, které časem do produkce zamíří stoprocentně. Stejně jako hybridní ústrojí.

Čínská automobilka Qoros obvykle není považována za typického výrobce tamní provenience. Některé zkušenosti s jeho auty tedy nasvědčují spíše opaku, pohled na design či bezpečnost ale naznačují, že sedan 3 může konkurovat zavedené evropské konkurenci. Jaká je realita jeho dosavadního působení na Starém kontinentu, už víme.

Právě mode 3 ale má být první vlaštovkou z pomyslného hejna, které se již začalo formovat. Přivítat jsme tak mohli hatchback, kombík i City SUV, přičemž ve všech případech šlo o vozy postavené na jedné platformě a zaměřené na kupce nižší střední a střední třídy. Nyní se Qoros rozhodl sestoupit o kategorii níže, pročež na autosalonu v Šanghaji představil koncept 2 SUV PHEV.

Značka jej považuje studii „možného budoucího designového směru, technologií a zástupce strategické expanze“, přičemž pokud novinka dostane oficiální požehnání, bude se jednat o nejmenší model značky. Ten by měl měřit 4 181 milimetrů na délku, 2 030 mm na šířku, 1 553 mm na výšku a 2 600 mm v rámci rozvoru.

Vzhled bychom mohli považovat za kontroverzní, zvláště kvůli vertikálně usazeným předním a zadním světlometům. Kromě toho tu máme vrchní část karoserie stylizovanou do podoby kupé, která je usazena na poněkud krabicovitém spodku. Dále můžeme zmínit agresivní nárazník, se kterým koresponduje modrozelená barva Misty Ryan inspirovaná porcelánem Ru Kiln a doplněná detaily lakovanými červenou Cinnabar Red.

Opomenout nesmíme ani panoramatickou střechu, kde je v bílé barvě vyveden vzorec běžně užívaný v rámci čínských oken. Do celého schématu je zasazen i QR-kód, který vás přesměruje na webovou stránku značky. Značka přitom dodává, že většina detailů předznamenává změnu designového jazyka, zejména pak ony vertikálně stylizované světlomety.

Do kabiny oficiální fotografové značky nezamířili, tiskové prohlášení ovšem zmiňuje minimalismus okořeněný odvážnou grafikou. Oproti exteriéru je pak důraz kladen na linie vertikální, přičemž chybět nemá ani „plovoucí“ přístrojový panel. Do středového tunelu pak bude zasazen výsuvný ovladač barevného displeje multimediálního systému.

Jak vše výše zmíněné vypadá v praxi, to se snad dozvíme velmi brzy. Stejně jako očekáváme brzké uvolnění technických dat pohonného ústrojí. Aktuálně je totiž známo pouze tolik, že přední kola pohání maloobjemový benzinový přeplňovaný motor, zatímco ta zadní roztáčí dva elektromotory. Baterie pak byly zakomponovány do podlahy.

Tím nám ale dostupné informace končí, o sériové výrobě se automobilka ani veškeré další zdroje nezmiňují. Dá se však předpokládat, že časem se menšího SUV stoprocentně dočkáme, stejně jako hybridního hnacího ústrojí. Je však otázka, zda tyto dva faktory budou spojené do jednoho vozidla.


Qoros 2 SUV PHEV bude nejmenší model značky, měří jen 4 metry - 1 - Qoros 2 SUV PHEV Concept prvni foto 01Qoros 2 SUV PHEV bude nejmenší model značky, měří jen 4 metry - 2 - Qoros 2 SUV PHEV Concept prvni foto 02Qoros 2 SUV PHEV bude nejmenší model značky, měří jen 4 metry - 3 - Qoros 2 SUV PHEV Concept prvni foto 03Qoros 2 SUV PHEV bude nejmenší model značky, měří jen 4 metry - 4 - Qoros 2 SUV PHEV Concept prvni foto 04Qoros 2 SUV PHEV bude nejmenší model značky, měří jen 4 metry - 5 - Qoros 2 SUV PHEV Concept prvni foto 05Qoros 2 SUV PHEV bude nejmenší model značky, měří jen 4 metry - 6 - Qoros 2 SUV PHEV Concept prvni foto 06Qoros 2 SUV PHEV bude nejmenší model značky, měří jen 4 metry - 7 - Qoros 2 SUV PHEV Concept prvni foto 07Qoros 2 SUV PHEV bude nejmenší model značky, měří jen 4 metry - 8 - Qoros 2 SUV PHEV Concept prvni foto 08Qoros 2 SUV PHEV bude nejmenší model značky, měří jen 4 metry - 9 - Qoros 2 SUV PHEV Concept prvni foto 09
Qoros 2 SUV PHEV je propagátorem nového designového stylu značky, který staví hlavně na vertikálních světlometech

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.